Aj po štyroch rokoch bola Dzurindova strana prvá a získala ešte viac hlasov. Do parlamentu by sa dostalo aj Slobodné fórum V Bratislave opäť vyhrala pravica. V kraji i v bratislavskom obvode zvíťazila SDKÚ, rovnako ako vo voľbách v roku 2002. Tentoraz získala Dzurindova strana 38,74 percenta hlasov a predbehla Ficov Smer s 20,36 percentami takmer dvojnásobne. Na tretie miesto sa v Bratislave vyšplhalo KDH, len o jednu desatinu tromflo SNS so 7,9 percentami.
Pre zvyšok Slovenska môže byť prekvapením, že Bratislavčania, ale aj Košičania by do parlamentu poslali Slobodné fórum. V Bratislavskom kraji získalo 5,77 percenta, pričom Bratislavčania mu dali 6,41 a Košičania 6,1 percenta hlasov.
Až za Slobodným fórom skončili v Bratislave ĽS-HZDS s 6,31 a SMK s 5,22 percenta. Pod hranicou zvoliteľnosti skončila KSS s 2,82 percenta hlasov a ANO s 1,42 percenta. Ostatné strany získali menej ako jedno percento.
Volebná účasť prevýšila v Bratislave 57 percent. Z takmer 377-tisíc oprávnených voličov platne hlasovalo 213 600.
Z hľadiska spracovávania údajov bol podľa predsedu Štatistického úradu SR Petra Macha najzaujímavejší bratislavský obvod. Je v ňom päť okresov s 376 577 voličmi a 395 okrskami. Podľa Macha je to netypické, pretože priemerný počet okrskov na jeden obvod je okolo 100. "Čiže v Bratislave bolo spracovanie výsledkov štvornásobne náročnejšie," konštatoval Mach. Obvod mal preto volebnú zápisnicu podpísanú ako posledný.
Samotné voľby prebiehali bez incidentov napriek tomu, že po prvýkrát neplatilo volebné moratórium. Ľudia chodili voliť v priebehu celého dňa, najviac ráno. Oproti minulým rokom svoje volebné právo viac využívali mladí ľudia a rodiny. Aj v Bratislavskom kraji postávali pred niektorými volebnými miestnosťami zástupcovia strán a ponúkali darčeky.
Ústredná volebná komisia nezaznamenala žiadne porušenie zákona. Jedine v mestskej časti Karlova Ves prišli k urnám traja voliči, ktorí zistili, že ich mená už sú v zozname zakrúžkové. (mi, sita)