Petržalskí basketbalisti v tabuľke stúpajú

Uplynulý víkend pokračovala najvyššia dorastenecká súťaž v basketbale ďalším dvojkolom. Juniori MŠK Iskra Petržalka odohrali dve stretnutia so súpermi zo spodnej časti tabuľky. Najskôr so Žilinčanmi, ktorí v minulosti dlhé roky patrili k dorasteneckej ...

Uplynulý víkend pokračovala najvyššia dorastenecká súťaž v basketbale ďalším dvojkolom. Juniori MŠK Iskra Petržalka odohrali dve stretnutia so súpermi zo spodnej časti tabuľky. Najskôr so Žilinčanmi, ktorí v minulosti dlhé roky patrili k dorasteneckej basketbalovej elite. V tomto ročníku zaznamenali ústup z pozícií a bojujú o záchranu. Predpokladaný tabuľkový rozdiel vo výkonnosti sa potvrdil aj na palubovke a domáci už do polčasu získali takmer 30-bodový náskok. V druhej polovici stretnutia dostala viac príležitostí i petržalská lavička. Po zranení členka sa do hráčskej pohody vracia Golej, ktorý v tomto stretnutí zaznamenal 21 bodov. Petržalka napokon zvíťazila nad Žilinou 90:53.

V nedeľu nastupovali petržalskí juniori proti Slávii Martin s neprimeraným sebavedomím. Martinčania do polčasu odohrali s domácimi vyrovnanú partiu. Tretia štvrtina však už bola plne v réžii domácich. Strelecký koncert predvádzal T. Gyokeres, ktorý zaznamenal päť úspešných trojkových pokusov (celkom 19 bodov). V závere svietilo na ukazovateli skóre 98:66 pre Petržalku.

Družstvo mužov sa v 2. lige v skupine o záchranu predralo na vedúcu pozíciu. Doma odohralo dve víťazné stretnutia s Rožňavou a Veľkým Krtíšom. Domáci tréner pred stretnutím s Rožňavou svojim zverencom prízvukoval zodpovednosť v obrane a dôležitosť nestrácať lopty. Jeho slová si domáci hráči zobrali k srdcu a porazili Rožňavu 85:50. Druhé stretnutie s Veľkým Krtíšom už nebolo také jednoznačné. V dresoch hostí sú traja hráči, ktorí sú aj na prvoligovej súpiske Lučenca. Domáci si počas celého zápasu udržiavali náskok desiatich bodov a zvíťazili 69:58. K tradičnému strelcovi domácich Žigrayovi sa v tomto zápase pridal aj stredný rozohrávač Tomáš Vigaš, autor šestnástich bodov.

V tejto skupine družstiev bojujúcich o záchranu si situáciu skomplikovali Malacky, ktoré podľahli doma Rožňave 80:87. Z ligy vypadávajú tri družstvá a o treťom zostupujúcom sa podľa doterajších výsledkov rozhodne práve medzi Malackami a Michalovcami.

Petržalčania sa túto sobotu o 18.45 h stretnú s Michalovcami a v nedeľu o 9.00 h s Humenným. Obe stretnutia budú v športovej hale na Domkárskej ulici. (slo)