júco vyhlásil, že kým nebude vo veci verejná zhoda, nebude nič podnikať. "Chcem, aby bola plnohodnotná diskusia," povedal Čiernik. Poslanci následne Ambrovičov návrh neschválili.
Vo februári zastupiteľstvo na druhý pokus schválilo nielen zámer, ale aj model financovania projektu. Stavbu s pôdorysom existujúceho hudobného pavilónu má postaviť firma Borároš. Mestská časť má po postavení bar odkúpiť od firmy za cenu nákladov, pričom táto cena nesmie presiahnuť 10 miliónov korún. Potom Staré Mesto dá nadzemie stavby na 20 rokov do prenájmu firme Borároš. Má tu byť bar a verejné toalety, v suteréne skladové priestory.
Tento návrh je podľa niektorých pre mestskú časť nevýhodný. Ambrovič poznamenal, že v návrhu sa uvádza ako sídlo firmy iná ulica, ako je v obchodnom registri. To by podľa poslanca mohlo znamenať komplikácie pri právnych úkonoch. "Desať miliónov sa dá využiť aj lepšie - napríklad deväť miliónov chýba na údržbu ciest, a zvyšný milión by sa mohol dať na školy," myslí si Ambrovič.
Jeho myšlienku zrušiť februárové uznesenie však podporilo len osem z 26 prítomných kolegov, proti boli štyria a 14 sa zdržali. Za hlasoval aj jeden z najväčších kritikov sektbaru, inak námestník primátora Štefan Holčík. Podľa neho sa námestie zapĺňa nezmyselnými stavbami.
Podľa Ambroviča je čudné, že starosta najprv predloží návrh, ktorý schváli zastupiteľstvo, a potom povie opak. Občania začali proti sektbaru podpisovať petíciu, na ktorú sa podľa Ambroviča za štyri dni vyzbieralo 650 podpisov. "Budem podnikať ďalšie kroky aj v spolupráci s petičným výborom," povedal poslanec.
(lin)