19.00 Giselle, A. Adam – SND, Hviezdoslavovo nám. 1
19.00 Portugália, Z. Egressy – DPOH, Laurinská 21
19.00 Človek pre všetky časy, R. Bolt – Malá scéna, Dostojevského rad 7
19.00 Balada o zlodejovi koní… – Nová scéna, Kollárovo nám. 20
19.00 Vtedy na Jamajke, D. Churchill – Štúdio L+S, Nám. 1. mája 5
19.00 Figarova svadba, A. Mozart – Aréna, Viedenská 10
19.30 Lara, V. Klimáček – Divadlo F7, Františkánske nám. 7
10.00 Luskáčik – Štátne bábkové divadlo, Dunajská 36
19.00 Súpis dravcov – RND, Škultétyho 5
KINÁ
Tí druhí, Fr./Špan. – Hviezda, Nám. 1. mája, 16.00, 18.00, 20.00 h; Polus, 15.40, 17.50, 20.00, 22.10 h
Amélia z Montmartru, Fr. – Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 14, 15.15, 17.30 h
Stop tínedžerským filmom! Bulšit, USA – Obzor, Radlinského 18, 16.00, 18.00, 20.00 h; Polus, 15.30, 17.20, 19.10 h
Vanilkové nebo, USA – Nádej, Rača, Nám. hrdinov, 17.30, 20.00 h; Polus, 15.15, 17.55, 20.35 h
Kokaín, USA – Devín, Devínska Nová Ves, 17.15, 19.45 h
Traffic-aféry (bez)mocných, USA/Nem. – Zora, Okružná 1, Trnávka, 19.00 h
Čínske kúpele, Čína – FK Nostalgia, Stavebná fakulta, Starohorská 2, 18.30 h
Tiger a drak, Čína/Taiwan/USA – FK Nostalgia, Stavebná fakulta, Starohorská 2, 20.45 h
Training Day, USA – Istropolis/Teátro, 15.30, 18.00, 20.30 h; Polus, 14.20, 16.40, 19.00, 21.20 h
Bratstvo vlka, Fr. – Istropolis/Artkino, 17.00 h
Tmavomodrý svet, ČR – Istropolis/Artkino, 20.00 h; Charlie centrum, 18.30 h
Čistá duša, USA – Tatra, 15.30, 18.00, 20.30 h; Polus, 14.00, 16.45, 19.25, 22.05 h
Buena vista social club, SRN – Kinosála Lumiere, 20.00 h
Nachové plachty, ČR – Kinosála Voskovec a Werich, 19.30 h
Pianistka, Rak./Fr. – Charlie centrum, 17.30, 20.00 h; Mladosť, 20.00 h
Otesánek, ČR/VB – Charlie centrum, 18.00 h
Čierny jastrab zostrelený, USA – Charlie centrum, 20.30 h; Polus, 21.00 h
Pán prsteňov, VB – DK Ružinov, Ružinovská 28, 18.00 h; Polus, 14.30, 18.00, 21.30 h
Za nepriateľskou líniou, USA – Polus, 20.05, 22.15 h
Harry Potter a kameň mudrcov, USA – Polus, 15.30 h
Rušná hodina 2, USA – Polus, 18.20, 20.30, 22.40 h
Monsters, a. s., USA – Polus, 15.45, 17.55 h
Začalo sa to jednej horúcej noci, USA – Artkino Za zrkadlom, 19.36 h
Z pekla, USA – Kino Lúky, Vígľašská 1, 20.00 h
KONCERTY A PODUJATIA
14.00 Nadmerný lov rýb, rozprávanie potápača/cestovateľa – SD Prievoz, Kaštieľska 30
16.00 Šachový turnaj, pre návštevníkov – PKO, Nábr. arm. gen. L. Svobodu 3
18.30 Význam logoterapie a jej praktické využitie – Quo Vadis, Hurbanovo nám.
19.00 Koncert Slovenskej filharmónie – SF, Palackého 2
19.00 Koncert poľských umelcov – Klarisky, Farská 4
20.30 E. Boboš Procházka a Frozen Dozen, koncert – Hystéria, Odbojárov 9
20.45 Leticio divina nad evanjeliom sv. Marka – Quo Vadis, Hurbanovo nám.
DISKOTÉKY
Rock – Harley Davidson, Rebarborová 1
Housemaniacs, DJ Vojto – Club 39, Staré grunty 51
Disco – Kráter Pub, Vysoká 15
Oldies – Cirkus Barok, nábrežie Dunaja
99 Luftballons, hauz – 4 Izby, Heydukova 19
Bratislava goes black – Crystal Music club, Špitálska 37
Oldies disco – Casey, Botanická 35
Charlies Pub is different – Charlies Pub, Špitálska
I::SEEK::YOU::TECHNO – Duna, Radlinského 11
PRE DETI
10.00 O veľkom primášovi Barovi – Bibiana, Panská 41, aj o 14.00 h
10.00 Čarodejník Morhodrog, divadlo – SD Trnávka, Bulharská 60
10.00 Kreslím, tvorím, maľujem, veselá džungľa – Klub 22, Vavilovova 22
10.00 Agresia a šikana, prednáška – SD Nivy, Súťažná 18
14.00 Snehulienka a sedem trpaslíkov, muzikál – SD Nivy, Súťažná 18
14.00 Kníhtlač, hĺbkotlač a litografia, beseda – M Klub, Gessayova 10
14.00 O Šípkovej Ruženke, bábkové predstavenie – SK Kramáre, Stromová 18
14.00 Čo je správne? – Areál Štrkovec, Drieňová 9
14.00 Čarodejník Morhodrog – DK Lúky, Vígľašská 1
14.00 Tajomné slovíčka, asambláž – CC Centrum, Jiráskova 3
14.00 Výtvarná tvorivá dielňa – KS Elán, Hagarova
16.00 Tvorivá dielňa – Združenie pre integrálne vzdelávanie
16.30 Predstavujú sa, koncert žiakov ZUŠ – DK Ružinov, Ružinovská 28
18.00 Koncert žiakov, hra na gitaru – SK Kramáre, Stromová 18
21.00 SKA – SKA vol.3, koncert Babylon cirkus, Ska-pra-šupina – Charlies Pub, Špitálska
VÝSTAVY
Ľudovít Fulla 2002, k 100. výročiu narodenia – SNG Esterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra, ut – ne 10.00 – 18.00 h, do 26. mája
István Orosz, grafický design, grafika, kreslený film – SNG Esterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra, ut – ne 10.00 – 18.00 h, do 26. mája
Ex voto, insitné umenie – SNG Vodné kasárne, Rázusovo nábr. 2, ut – ne 10.00 – 18.00 h, do 19. mája
New Austrian Spotlich, súč. rakúske umenie – GMB Mirbachov palác, Františkánske nám., ut – ne 10.00 – 17.00 h, do 7. apríla
Cena Oskara Čepana: Dorota Sádovská – GMB Mirbachov palác, do 24. marca
Hans Ch. Thomsen – GMB Pálffyho palác, Panská 19, ut – ne 10.00 – 17.00 h, do 31. marca
Man Ray, fotografie – GMB Pálffyho palác, do 31. marca
Narodím sa znovu? – Bibiana, do 31. marca
Out of Garbage, fotografie – galéria a klub Buryzone, Čajakova 11, str – št 14.00 – 22.00 h, pia 14.00 – 24.00 h, do 14. marca
Vladimír Kováč, výber – galéria Ardan, Lermontovova 14, ut – so 16.00 – 19.00 h, do 19. apríla
Anton Čierny – GMB Pálffyho palác, do 31. marca
Alexander Szabó: Spomienky – Typo&Ars galéria, Roľnícka 349, do 31. marca
Milan Paštéka – CC Centrum, Jiráskova 3, po – pia 9.00 – 18.00 h, do 17. marca
Albín Brunovský, knižné ilustrácie – galéria Artotéka, Kapucínska 1, po – str – štv 13.00 – 17.00 h, ut – pia 10.00 – 12.30, 13.30 – 16.00 h, do 25. marca
Rozložená škatuľa, maďarskí výtvarníci – galéria Medium, VŠVU, Hviezdoslavovo nám. 18, po – pia 10.00 – 17.00 h, so 10.00 – 16.00 h, do 16. marca
Škola starých rodičov – Mestské múzeum v Bratislave, Stará radnica, do 7. apríla
9 plus 3 a 1, slovenské maliarky a sochárky – Danubiana, Vodné dielo Čunovo, ut – ne 10.00 – 18.00 h, do 20. marca
Pavol Potoček, múzický neokubizmus – foyer Štúdia L+S, Nám. 1. mája 5, po – pia 8.30 – 16.00 h, do 20. marca
Bruno Munari – Múzeum Milana Dobeša, Zámočnícka 13, ut – ne 10.00 – 18.00 h, do 30. mája
Lea Fekete: Interiérové dekorácie – ÚĽUV, Dobrovičova 13, do 5. apríla
Jakub Janiga: Two in one, nábytok a bytové doplnky – K. Gallery, Ventúrska 8, po – pia 13.00 – 18.00 h, do 3. apríla
Novovzniknutý svet, fotografie E. Serottu – SNM, Vajanského nábr., do 8. apríla
Viktor Karlík – Bez názvu – České centrum, Hviezdoslavovo nám. po – pia 13.00 – 17.00 h a galéria Priestor, Somolického ul., stre – ne 16.00 – 19.00 h, do 25. marca
Traja o inom: A. Kabeleová, A. Peniažková, P. Haas, obrazy – galéria Café Parnas, Panská 12