Policajti pôjdu do play off ako štvrtí

V predposlednom kole extraligy volejbalistov v skupine o 1.– 4. miesto nastúpil v hale PKO bratislavský VKP v priamom súboji o tretiu priečku proti Prešovu. Pred dvoma týždňami prehrali policajti doma s Púchovom, keď vyhrávali už 2:0 na sety. V minulom ..

ILUSTRAČNÉ FOTO ŠTARTFOTO – PETER POSPÍŠIL

V predposlednom kole extraligy volejbalistov v skupine o 1.– 4. miesto nastúpil v hale PKO bratislavský VKP v priamom súboji o tretiu priečku proti Prešovu. Pred dvoma týždňami prehrali policajti doma s Púchovom, keď vyhrávali už 2:0 na sety. V minulom kole porazili majstrovskú Dubovú, a tak sa aj tentoraz očakával ťažký súboj.

Domáci však zaspali úvod stretnutia a nechali hostí vytvoriť si osembodový náskok hneď pri prvom podaní. Za stavu 0:8 sa ich výkon zlepšil, znížili náskok, ale aj tak prvý set prehrali 23:25. Prešovčania nepoľavili ani v ďalšom priebehu a v každom sete boli o krok pred nervóznymi domácimi. Bratislavčania hrali celý zápas pod tlakom, z ktorého sa nedokázali vymaniť a prehrali hladko 0:3. Bez ohľadu na výsledky posledného kola tak pôjdu do play off zo štvrtého miesta. Aká je príčina neúspechu policajtov v súboji s Prešovom sme sa spýtali asistenta trénera VKP Juraja Plichtu. „Prešov o tretej priečke rozhodol výhrou doma nad Púchovom sám, dnes si ju len potvrdil. My máme zranených niekoľko hráčov, ktorí nám v družstve dosť chýbajú, preto si myslím, že to nie je neúspech“. VKP teda skončil v nadstavbovej časti ligy v lepšej skupine posledný, ale play off sa hrá opäť od nuly, a tak majú policajti šancu prekvapiť. „Zatiaľ sme nepotvrdili ambície ktoré máme, ale budeme sa o to snažiť. Dúfam že play off budeme hrať už v plnej sile. Ak sa naši kľúčoví hráči vyliečia zo zranení, myslím, že by sme podstatne kvalitnejšou hrou mohli dosiahnuť úspech,“ dodal Juraj Plichta. (jk)