19.00 Carmen, G. Bizet (3. premiéra) – SND, Hviezdoslavovo nám. 1
19.00 Šiesti v pyžame – Nová scéna, Kollárovo nám. 20
19.00 Barmanky, J. Godber/J. Thorntonová – Štúdio L+S, Nám. 1. mája 5
19.00 Bratislava nahlas (Bratislavský lesopark: Zastavme holoruby) – Astorka – Korzo ‘90
19.00 Génius Loci, V. Klimáček a kol. – Divadlo 7, Františkánske nám. 7
10.00 a 14.00 Luskáčik – Štátne bábkové divadlo, Dunajská 36
19.00 Návod na použitie – RND, Škultétyho 5
19.30 Genius Loci, V. Klimáček a kol. – GUnaGU hrá v Divadle F7, Františkánske nám. 7
KINÁ
Tí druhí, Fr./Špan. – Hviezda, Nám. 1. mája, 16.00, 18.00, 20.00 h; Polus, 15.40, 17.50, 20.00, 22.10 h
Amélia z Montmartru, Fr. – Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 14, 15.15, 17.30 h
Stop tínedžerským filmom! Bulšit, USA – Obzor, Radlinského 18, 16.00, 18.00, 20.00 h; Istropolis/Teátro, 17.30, 19.30 h; Polus, 15.30, 17.20, 19.10 h
Strach a hnus v Las Vegas, USA – FK Nostalgia, Stavebná fakulta, Starohorská 2, 18.30, 20.45 h
Hriešnica, USA – Istota, Karloveská 32, 17.30, 20.00 h
Training Day, USA – Istropolis/Teátro, 15.30, 18.00, 20.30 h; Polus, 14.20, 16.40, 19.00, 21.20 h
Bratstvo vlka, Fr. – Istropolis/Artkino, 17.00 h
Tmavomodrý svet, ČR – Istropolis/Artkino, 20.00 h; Charlie centrum, 18.30 h
Čistá duša, USA – Tatra, 15.30, 18.00, 20.30 h; Polus, 14.00, 16.45, 19.25, 22.05 h
Buena vista social club, SRN – Charlie centrum/kinosála Lumiere, 20.00 h
Nachové plachty, ČR – Charlie centrum/kinosála Voskovec a Werich, 19.30 h
Pianistka, Rak./Fr. – Charlie centrum, 17.30, 20.00 h; Mladosť, 20.00 h
Otesánek, ČR/VB – Charlie centrum, 18.00 h
Čierny jastrab zostrelený, USA – Charlie centrum, 20.30 h; Polus, 21.00 h
Za nepriateľskou líniou, USA – Polus, 20.05, 22.15 h
Pán prsteňov, USA – Polus, 14.30, 18.00, 21.30 h
Harry Potter a kameň mudrcov, USA – Polus, 15.30 h
Rušná hodina, USA – Polus, 18.20, 20.30, 22.40 h
Vanilkové nebo, USA – Polus, 15.15, 17.55, 20.35 h
Monsters a. s., USA – Polus, 15.45, 17.55 h
Blikajúce svetlá, Dán. – Artkino Za zrkadlom, 19.35 h
KONCERTY A PODUJATIA
14.00 Striebro vo vlasoch, Jednota dôchodcov – DK Ružinov, Ružinovská 28
19.00 Marie Rottrová a Neřež, koncert – DK Ružinov, Ružinovská 28
DISKOTÉKY
Rockamotion, Rock undeground party, DJ Mathew – Club 39, Staré grunty
Disco – Cirkus Barok, nábrežie Dunaja
Rock – Harley Davidson, Rebarborová 1
Disco – Casey, Botanická 35
PRE DETI
10.00 Cvičme v rytme – Klub 22, Vavilovova 22
14.00 Maťko a Kubko – M Klub, Gessayova 10
14.00 Rozjasni sa tvár, veď prichádza jar – Klub Slniečko, Furdekova 6/a
16.00 Výtvarná dielňa – Združenie pre integrálne vzdelávanie
VÝSTAVY
Ľudovít Fulla 2002, k 100. výročiu narodenia – SNG Esterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra, ut – ne 10.00 – 18.00 h, do 26. mája
István Orosz, grafický design, grafika, kreslený film – SNG Esterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra, ut – ne 10.00 – 18.00 h, do 26. mája
Ex voto, insitné umenie – SNG Vodné kasárne, Rázusovo nábr. 2, ut – ne 10.00 – 18.00 h, do 19. mája
New Austrian Spotlich, súč. rakúske umenie – GMB Mirbachov palác, Františkánske nám., ut – ne 10.00 – 17.00 h, do 7. apríla
Cena Oskara Čepana: Dorota Sádovská – GMB Mirbachov palác, do 24. marca
Hans Ch. Thomsen – GMB Pálffyho palác, Panská 19, ut – ne 10.00 – 17.00 h, do 31. marca
Man Ray, fotografie – GMB Pálffyho palác, do 31. marca
Anton Čierny – GMB Pálffyho palác, do 31. marca
Narodím sa znovu? – Bibiana, do 31. marca
Out of Garbage, fotografie – galéria a klub Buryzone, Čajakova 11, str – št 14.00 – 22.00 h, pia 14.00 – 24.00 h, do 14. marca
Vladimír Kováč, výber – galéria Ardan, Lermontovova 14, ut – so 16.00 – 19.00 h, do 19. apríla
Alexander Szabó: Spomienky – Typo&Ars galéria, Roľnícka 349, do 31. marca
Milan Paštéka – CC Centrum, Jiráskova 3, po – pia 9.00 – 18.00 h, do 17. marca
Albín Brunovský, knižné ilustrácie – galéria Artotéka, Kapucínska 1, po – str – štv 13.00 – 17.00 h, ut – pia 10.00 – 12.30, 13.30 – 16.00 h, do 25. marca
Rozložená škatuľa, maďarskí výtvarníci – galéria Medium, VŠVU, Hviezdoslavovo nám. 18, po – pia 10.00 – 17.00 h, so 10.00 – 16.00 h, do 16. marca
Škola starých rodičov – Mestské múzeum v Bratislave, Stará radnica, do 7. apríla
9 plus 3 a 1, slovenské maliarky a sochárky – Danubiana, Vodné dielo Čunovo, ut – ne 10.00 – 18.00 h, do 20. marca
Pavol Potoček, múzický neokubizmus – foyer Štúdia L+S, Nám. 1. mája 5, po – pia 8.30 – 16.00 h, do 20. marca
Bruno Munari – Múzeum Milana Dobeša, Zámočnícka 13, ut – ne 10.00 – 18.00 h, do 30. mája
Lea Fekete: Interiérové dekorácie – ÚĽUV, Dobrovičova 13, do 5. apríla
Jakub Janiga: Two in one, nábytok a bytové doplnky – K. Gallery, Ventúrska 8, po – pia 13.00 – 18.00 h, do 3. apríla
Novovzniknutý svet, fotografie E. Serottu – SNM, Vajanského nábr., do 8. apríla
Viktor Karlík – Bez názvu – České centrum, Hviezdoslavovo nám. po – pia 13.00 – 17.00 h a galéria Priestor, Somolického ul., stre – ne 16.00 – 19.00 h, do 25. marca