S otázkou, či Dúbravčania chcú, aby mestská časť prevzala cintorín v Dúbravke do svojej správy, sa obrátil na občanov miestny úrad. Poverilo ho tým dúbravské zastupiteľstvo koncom minulého roka. "Do ankety sa zapojilo asi 150 občanov. Prevažne boli za to, aby mestská časť cintorín prevzala do správy," povedal Ľubomír Navrátil, hovorca miestneho úradu. Zastupiteľstvo schválilo komisiu, ktorá má zistiť, akým spôsobom sa dá dosiahnuť, aby cintorín dostala do správy mestská časť, a akú finančnú stratu by to spôsobilo. Otázku správcovstva cintorína otvorili podľa hovorcu miestneho úradu najmä pôvodní Dúbravčania. Poplatky, ktoré musia platiť pohrebníctvu Marianum, sa im zdajú vysoké. Argumentujú aj tým, že kedysi obyvatelia starej Dúbravky údajne darovali pozemky na zväčšenie cintorína. Na zastupiteľstve v tejto súvislosti padol aj návrh, aby občanom, ktorých rodiny kedysi darovali pozemky, boli poplatky odpustené.
V Bratislave spravuje všetky cintoríny mestská príspevková organizácia Marianum. Prenájom hrobového miesta za rok stojí 613 korún (napríklad v Trnave je to 107 korún a v Banskej Bystrici 220 korún).
Správa cintorína v Dúbravke stála Marianum minulý rok 240-tisíc korún, z toho 133-tisíc uhradili poplatky občanov, takže strata pohrebníctva bola 107-tisíc. Na cintoríne sa už v súčasnosti nepochováva. Na otázku, čo by sa vyriešilo, keby cintorín prevzala do správy mestská časť, Navrátil povedal, že občanom by mohli vyhovieť len v prípade, ak by poslanci prijali uznesenie, že peniaze na správu a údržbu cintorína zaplatí mestská časť. "Poplatky by sa teoreticky mohli znížiť, ak by mestská časť vykryla stratu." Prípadnú zmenu správcovstva by však okrem dúbravských poslancov muselo schváliť aj mestské zastupiteľstvo. To by muselo odsúhlasiť zmenu štatútu hlavného mesta, podľa ktorého vykonáva údržbu, správu a výstavbu cintorínov mesto. (japa)