Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Na turnaji v Rakúsku sa darilo aj Bratislavčanom

Na squashovom podujatí Austria junior open v Rakúsku sa darilo aj mladým slovenským hráčom prevažne z Bratislavy. Priviezli si jedno celkové víťazstvo, tri druhé i jedno tretie miesto a ďalšie tri štvrťfinálové účasti. Našou najúspešnejšou hráčkou bola .

Na squashovom podujatí Austria junior open v Rakúsku sa darilo aj mladým slovenským hráčom prevažne z Bratislavy. Priviezli si jedno celkové víťazstvo, tri druhé i jedno tretie miesto a ďalšie tri štvrťfinálové účasti. Našou najúspešnejšou hráčkou bola Linda Hrúziková (1. SSK Bratislava) v kategórii dievčat do 19 rokov, ktorá po dramatickom závere po prvýkrát vo vzájomných zápasoch porazila Češku Luciu Fialovú 3:2 na sety. Odvracala dokonca tri mečbaly a využila až svoj štvrtý.

Medzi pätnásťročnými dievčatami okúsila finálovú účasť Andrea Malinová. Predtým postupne porazila Češku Kateřinu Hájkovú 3:2 a Maďarku Andreu Balaszovú 3:1. Vo finále sa stretla s premožiteľkou Nicole Barlíkovej - Češkou Katarínou Strakovou. Hoci Malinová vyhrala prvý set 9:5, celkovo podľahla súperke 1:3 na sety. Náladu si však zlepšila víťazstvom v zápase o tretie miesto. V ňom porazila Maďarku Balaszovú 3:1.

Medzi chlapcami sa dostal vo svojej kategórii do finále Miroslav Celler. Ešte predtým si poradil v prvom kole s Rakúšanom Messererom hladko 3:0, v druhom kole potom zdolal Španiela Varela 3:1. Vo štvrťfinále narazil na Čecha Štanderu, ktorého vyradil až po tuhom boji a výsledku 3:2. V semifinále potom zvíťazil 3:1 nad Čechom Mekbibom. Posledné dva zápasy však stáli Slováka mnoho síl, ktoré mu chýbali vo finále. V ňom prehral s Nemcom Kenom Gipsom 0:3. Darilo sa aj Jánovi Komanovi. Ako turnajová štrnástka obsadil konečné piate miesto, keď vyradil napríklad nasadenú trojku Švajčiara Graziottiho. (bg)