Na Twister Cupe zdolal Krebs Prokopa

Bikrosári sa stretli v Šenkviciach na ďalšom podujatí domácej sezóny - druhom Twister Cupe. V šenkvickej hale sa uskutočnili preteky v siedmich kategóriách, v ktorých si zmeralo sily 86 jazdcov zo Slovenska, Česka, Maďarska, Poľska a Rakúska.

V šenkvickej hale sa stretlo na druhom kole Twister Cupu takmer deväťdesiat bikrosárov, ktorí súťažili celkovo v siedmich kategóriách. FOTO - sMASh

Organizátori oproti predchádzajúcim podujatiam zvýšili počet detských kategórií a zajazdiť si tak mohlo viac detí. O prvenstvá bojovali malí bikrosári z Česka, Slovenska a Maďarska. V kategórii do 8 rokov vyhral Theo Švarc z Olympusu, do 9 rokov bol najlepší Patrik Madaras z Trnavy, v pretekoch do 12 rokov porazila chlapcov Kristína Zatloukalová (Uničov) a v kategórii do 14 rokov vyhral Jan Krištof (Hranice). Vrcholom prvého súťažného dňa však boli preteky na horských bicykloch (MTB). Nástrahy trate aj súboje s konkurentmi zvládol najlepšie Peter Prájczer (Au-thor), druhý bol Marek Peško z domáceho CK Twister a tretí prišiel vo finále do cieľa slovenský pretekár Adam Brada, ktorý však reprezentuje český klub Kur sport.

Najväčšiu pozornosť pútala súťaž v hlavnej kategórii elite počas druhého dňa. Jej ozdobou bol súboj Čecha Michala Prokopa jazdiaceho za tím Author so slovenským reprezentantom Milanom Krebsom. Vo finále ich ešte dopĺňali Maďar Vilmos Radasics a Čech Tomáš Slavík. Slavík spadol hneď v prvej zákrute, Krebs získal mierny náskok pred prenasledovateľmi a pred Prokopom vyhral s približne metrovým náskokom.

Organizátori po rozšírení trate na viacero dráh tentoraz prišli s ďalšími novinkami. Priblížil ich Jozef Zmajkovič: "Ručné meranie časov sme nahradili novým elektronickým meracím zariadením, čo privítali najmä pretekári. Divákov zase potešila freestylová súťaž. Mohli sme ju usporiadať vďaka novej molitanovej jame, ktorá je v krytej hale na Slovensku absolútnou novinkou." Tretie kolo Twister Cupu sa uskutoční v Šenkviciach 19. marca.

Výsledky: junior + elite: 1. Milan Krebs (CK Twister), 2. Michal Prokop (Author), 3. Vilmos Radasics (Šopron), 5 - 8 roční: 1. Theo Švarc (Olympus), 2. Michal Krištof (Hranice), 3. Tomáš Hůlka (Přerov), 9 - 10 roční: 1. Patrik Madaras (Trnava), 2. Denis Fefko (Bohnice), 3. Martin Valenta (Hranice), 11 - 12 roční: 1. Kristína Zatloukalová (Uničov), 2. David Sojka (Repy Praha), 3. Jakub Adásek (D. Lužná), 13 - 14 roční: 1. Jan Krištof (Hranice), 2. Viktor Valachovič (CK Twister), 3. Jakub Hladík (Hranice), 14 - 16 roční: 1. Martin Trnkal (04 team), 2. Jan Krištof, 3. Michal Hrubý (Přerov), MTB: 1. Peter Prájczer (Author), 2. Marek Peško (CK Twister), 3. Adam Brada (Kur sport)

Bikrosári tento rok začínajú boj o olympiádu

Na Twister Cupe v Šenkviciach sa darilo reprezentačnému bikrosárovi Milanovi Krebsovi. Vyhral kategóriu elite a najviac ho potešilo, že porazil českého suveréna Michala Prokopa. "Súťažíme spolu už od žiackych kategórií a poznáme sa teda veľmi dobre. Patrí k európskej špičke a víťazstvo nad ním je vždy cenné. Celkovo som so svojimi výkonmi na tomto podujatí spokojný." Krebs absolvoval na ceste za víťazstvom od kvalifikácie až po finále celkovo šesť jázd, ktorými prešiel bez problémov. Jeho hlavný konkurent Prokop spadol v rozjazde a bolestivo si narazil ruku. To ho mierne hendikepovalo v nasledujúcich jazdách.

Milan Krebs jazdiaci za CK Twister sa rozbieha do novej sezóny a cez víkend ho čakajú ďalšie preteky, tentoraz vo Francúzsku. "Sústredím sa na preteky Európskeho pohára, jeho prvé dve kolá sa uskutočnia koncom apríla vo Francúzsku. Momentálne dolaďujem formu a zisťujem, na čom musím ešte popracovať. S výbušnosťou som už spokojný, zlepšiť ešte potrebujem vytrvalosť." Rok 2006 je pre bikrosárov prvý nominačný na OH 2008 v Pekingu. Tam by sa chcel tento slovenský jazdec kvalifikovať, takže výsledky na vrcholných podujatiach budú pre neho o to dôležitejšie. Na olympiádu myslí aj Krebsova reprezentačná kolegyňa Dagmara Poláková.