Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Zimný futbalový pohár pre Šaľu a Polygraf

V Komárne vyvrcholil 3. kolom Zimný halový futbalový pohár žien a žiačok. Na organizácii 2. ročníka podujatia sa podieľali kluby Polygraf VFA Bratislava, Slovan Duslo Šaľa a FC Union Nové Zámky. Každé z družstiev zorganizovalo v zimnej prestávke jeden ...

V Komárne vyvrcholil 3. kolom Zimný halový futbalový pohár žien a žiačok. Na organizácii 2. ročníka podujatia sa podieľali kluby Polygraf VFA Bratislava, Slovan Duslo Šaľa a FC Union Nové Zámky. Každé z družstiev zorganizovalo v zimnej prestávke jeden halový turnaj, výsledky sa sčítavali.

Ženy Polygrafu sa v stretnutí so Šaľou síce snažili, no súperky opäť využili svoje väčšie skúsenosti, ktoré stretnutie rozhodli. V dueli s Novými Zámkami išlo obom aktérom o druhé miesto v tabuľke a Bratislavčanky zvíťazili 4:3. Medzi najlepšími hráčkami v kategórii žien sa na brankárskom poste objavila Mária Korenčiová z Polygrafu VFA Bratislava.

V kategórii žiačok bolo o celkovom prvenstve rozhodnuté už pred záverečným turnajom. Rozhodovalo sa už iba o druhom mieste, na ktorom skončili Nové Zámky. Najlepšou strelkyňou sa spomedzi žiačok stala Jael Elizabeth Fedoraová s piatimi gólmi, najlepšou brankárkou bola Katarína Horňáková (obe Polygraf VFA Bratislava).

Žiačky Polygrafu štartovali aj na halovom turnaji v Ivančiciach pri Brne. Po piatich víťazstvách a dvoch remízach získali prvenstvo pred Lokomotívou Brno a DFO Ředice.

Výsledky 3. kola Zimnej ligy

Ženy: Šaľa - Nové Zámky 4:1 (4:0), Polygraf - Šaľa 2:5 (0:3), N. Zámky - Polygraf 3:4 (2:1), konečná tabuľka: 1. Slovan Duslo Šaľa 15, 2. Polygraf VFA Bratislava 9, 3. FC Union Nové Zámky 3

Žiačky: Šaľa - N. Zámky 1:1 (0:0), Polygraf - Šaľa 0:1 (0:0), N. Zámky - Polygraf 5:0 (3:0), konečná tabuľka: 1. Polygraf VFA Bratislava 12, 2. FC Union Nové Zámky 7, 3. Slovan Duslo Šaľa 7