Schéma obchádzkových trás počas uzávierky. Zdroj: www.bratislava.sk |
V nedeľu ráno sa začne uzávierka Miletičovej a Košickej ulice, ktorá skomplikuje dopravu v meste. Za normálnych okolností tu denne vznikajú zápchy, zatvorenie úseku situáciu ešte sťaží. Príčinou je rekonštrukcia dvoch križovatiek Miletičovej ulice s Košickou a Trenčianskou, ktoré mesto ohlásilo už vlani po dokončení Mosta Apollo. Uzávierka je povolená do 31. augusta.
Doprava bude vylúčená z Miletičovej v úseku od Záhradníckej až po Trenčiansku. Autá idúce od Trnavského mýta po Miletičovej budú môcť na križovatke so Záhradníckou odbočiť doprava alebo doľava. Priamy smer bude zrušený. Zo Záhradníckej sa takisto nebude dať odbočiť na Miletičovu. V opačnom smere, teda od Prievozskej sa bude dať na Miletičovej prísť po Trenčiansku a tu odbočiť doľava alebo doprava.
Košická ulica bude uzavretá po križovatku s Gemerskou. To znamená, že aj pohyb dopravy z Dulovho námestia cez Trenčiansku a spleť uličiek smerom na Miletičovu ostane zachovaný. Cez Gemerskú bude viesť obchádzová trasa pre autá idúce po Košickej od Prievozskej. Vjazd do kasární a na parkovisko pri Doprastave ostane zachovaný.
Na trhovisko sa bude dať pešo dostať cez priechod pri hlavnom vchode.
Hlavným investorom prestavby je spoločnosť Metro, ktorá dá na úpravu križovatky Miletičova-Košická asi 100 miliónov korún. Ďalších 10 miliónov by mala stáť výstavba semaforov na križovatke Miletičova-Trenčianska. Tú bude robiť Generálny investor Bratislavy. (lin, r)
Ako pôjde hromadná doprava
Výluka na Miletičovej a Košickej sa dotkne aj trolejbusových liniek 201, 209 a 210 a autobusov číslo 50, 66 a 68. V oblasti Dulovho námestia bude jazdiť náhradná linka X50. Linka 210 nebude premávať. Linka 209 bude skrátená po Jelačičovu ulicu. Ostatné spoje pôjdu po obchádzkových trasách.
Linka 50 pôjde cez Bajkalskú a Trenčiansku, z ktorej sa napojí na Miletičovu. Linka 66 bude premávať s okružnou trasou Domkárska - Prievoz - Tomášikova - Drieňová - Bajkalská - Záhradnícka - Karadžičova - Krížna - Trnavské mýto - Miletičova - Záhradnícka - Bajkalská - Drieňová - Tomášikova - Prievoz - Domkárska. Linka 68 bude mať okružnú trasu Petržalka, Holíčska - Most Apollo - Košická - Svätoplukova - Záhradnícka - Karadžičova - Krížna - Trnavské mýto - Miletičova - Záhradnícka - Svätoplukova - Košická - Most Apollo - Petržalka, Holíčska.
Linka 201 bude premávať cez Mlynské nivy, Karadžičovu a Legionársku, čím bude zachované spojenie Dolné hony - Prievoz - Hlavná stanica. Medzi AS Mlynské nivy a Hlavnou stanicou má nahradiť dočasne zrušenú linku 210.