Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Slávia sa prestrieľala k rekordu

Nedeľnajší duel prvého kola vodnopólovej 1. ligy mužov medzi Sláviou UK Bratislava a Vrútkami sa zapíše do histórie tejto súťaže. Bratislavčania nastrieľali na Pasienkoch svojmu súperovi 35 gólov (35:1). Keďže zápas sa hrá 4 x 7 minút čistého času, ...

ILUSTRAČNÉ FOTO - ŠTARTFOTO

Nedeľnajší duel prvého kola vodnopólovej 1. ligy mužov medzi Sláviou UK Bratislava a Vrútkami sa zapíše do histórie tejto súťaže. Bratislavčania nastrieľali na Pasienkoch svojmu súperovi 35 gólov (35:1). Keďže zápas sa hrá 4 x 7 minút čistého času, v priemere je to viac ako jeden gól za minútu. V tretej sedemminútovke dokonca padlo do vrútockej siete 11 gólov. Najviac - osem ich dal Janíček, so šiestimi presnými zásahmi mu sekundoval Korauš. Jediným presným strelcom hostí bol Kuchárik.

Podobná nádielka je v slovenskej najvyššej súťaži prvá. "Veru, takýto vysoký výsledok sme v 1. lige mužov ešte nemali, doteraz sa počet gólov vyšplhal maximálne nad dvadsať. Podobné skóre sa objavuje skôr v zápasoch mládežníckych kategórií a veľa gólov padá aj v ženskej lige," potvrdil nám rekordný zápis pamätník Ján Foriš zo Slovenského zväzu vodného póla.

Slávia si cez víkend zahrala len jedno z dvoch plánovaných stretnutí kola, lebo Piešťany do Bratislavy pre chorobu nepricestovali. Po odstúpení Slávie ATU Košice má 1. liga osem účastníkov, ktorí sa v základnej časti stretnú systémom každý s každým doma a vonku a potom sa rozdelia do skupín hrajúcich o 1. až 4. a 5. až 8. miesto. Každé z mužstiev prvej skupiny usporiada po jednom nadstavbovom turnaji.

"O titul bude isto bojovať ŠKP Košice, ktorý sa posilnil aj o mimoriadne skúseného 42-ročného Romana Poláčika. Nováky budú tradične silné, o čo najlepšiu pozíciu sa chceme pobiť aj my. Oživením súťaže bude nováčik - druhý košický celok ČH Hornets," povedal Jozef Mišík, prezident bratislavského klubu. Prvú časť sezóny má Slávia už za sebou, v decembri skončila v Slovenskom pohári na druhom mieste, v lige obhajuje tiež striebro. V jej kádri sa udomácňuje aj nový člen Jan Novák, predtým hráč Ústí nad Labem. V Bratislave, kde študuje na Fakulte telesnej výchovy a športu špecializáciu vodné pólo, je už od septembra a podľa jeho slov ho v tíme prijali výborne.

"Najcennejšie v mojej kariére je, že vďaka kvalitným tréningom môžem napredovať. U nás hrávali ligu otcovia rodín, aby sa trocha vyvetrali," porovnal s úsmevom kvalitu českej a slovenskej súťaže. "Vieme dobre zahrať aj na silnejších súperov, no niekedy nám ruky zväzuje repšekt. Ten musíme odbúrať, aby sme skončili čo najvyššie," dodal Novák.