Veteráni Interu sa stali najlepším klubom

Cyklistický klub AŠK Inter Bratislava usporiadal minulý týždeň výročnú schôdzu, na ktorej sa hodnotila činnosť klubu v uplynulom roku.

Víťazné družstvo Interu v Slovenskom pohári – Masters 2001 v súťaži klubov. Horný rad zľava: tréner Pavol Gálik, Pavol Martinkovič, mechanik Ivan Pastucha, Vladimír Jór, Gustáv Škopek, Karol Horník. V strede: Marián Gálik. Spodný rad zľava: Ján Graňák, Milan Brida, Ferdinand Jánošík. FOTO SME – PAVOL MAJER

Medzi pevné súčasti klubu patria i cyklisti jazdiaci v kategórii veteránov, pre ktorých bol uplynulý rok mimoriadne úspešný. V Slovenskom pohári – Masters v súťaži klubov, do ktorého sa zaratúvajú výsledky pretekárov zo všetkých veteránskych skupín, si Inter pod vedením trénera Pavla Gálika, trojnásobného účastníka Pretekov mieru a majstra ČSSR (1974), vybojoval prvenstvo so ziskom 1353 bodov, na druhom mieste skončil s veľkým odstupom CK Piešťany (948 bodov) a na treťom CK Trnava (931 bodov). V kategórii Masters bodovalo celkovo 121 pretekárov, kým napríklad v hlavnej, kategórii Elite iba 35 cyklistov.

Veteráni bojujú v štyroch vekových kategóriách. V skupine A súťažia cyklisti vo veku 30 až 39 rokov. V skupine B je vekové rozpätie 40 až 49 rokov a za Inter v ňom celkovo v Slovenskom pohári zvíťazil M. Brida so ziskom 262 bodov. Siedmy skončil M. Gálik a tesne za prvou desiatkou bol na dvanástom mieste V. Jór, za ním bol devätnásty G. Škopek. V skupine C (vek 50 až 59 rokov) bol najlepší J. Graňák, tiež v žlto-čiernych farbách Interu, štvrtý skončil Ferdinand Jánošík a trinásty P. Martinkovič. Ferdinand Jánošík si v roku 2001 pripísal ešte jeden úspech – 17. miesto na majstrovstvách Európy. V kategórii D (nad 60 rokov) skončil tretí K. Horník.

Nová veteránska sezóna s 20 pretekmi Slovenského pohára sa začína už v apríli v Piešťanoch a v Bratislave. Zúčastniť sa na nich môžu i cyklisti, ktorí nie sú registrovaní na Slovenskom zväze cyklistiky.

Majstrovstvá Európy a sveta sa uskutočnia v auguste v rakúskych mestách Deutschlandsberg a St. Johann na náročných, kopcovitých tratiach. Súťažiť sa bude v časovke jednotlivcov a v pretekoch s hromadným štartom na 60 až 115 kilometrov, podľa kategórie.