Petržalskí futbalisti i slovenskí tenisti ostali tesne pred vrcholom

Október

FOTO

Október

* Futbalová reprezentácia sa na Tehelnom poli stretla v kvalifikácii s Estónskom (1:0) a Ruskom (0:0).

* Novým trénerom futbalistov Slovana sa po Štefanovi Zaťkovi stal Jozef Jankech.

* Začala sa extraliga volejbalistiek, v ktorej Slávia UK SLSP Bratislava obhajuje striebro a Doprastav Bratislava bronz. Prvé kolo nového ročníka mali na programe aj volejbalisti. VKP Bratislava je obhajcom striebra. Basketbalisti rozohrali 14. ročník extraligy. Bratislavu zastupuje Inter.

* Slovenský futsalový majster Slov-matic FOFO Bratislava skončil pri premiérovej účasti na UEFA Futsal Cupe v Záhrebe na treťom mieste v skupine. Do ďalších bojov nepostúpil.

* Bejzbalisti Apollo Bratislava neobhájili slovenský titul. Vo finále prehrali s Trnavou 0:3 na zápasy.

* V areáli Študentského domova Mladá garda otvorili atletický ovál s tartanovým povrchom.

November

* Futbalová reprezentácia skončila kvalifikáciu na MS. V odvete baráže remizovala na Tehelnom poli so Španielskom 1:1 a nepostúpila.

* Volejbalistky Slávie UK SLSP Bratislava skončili v 10. skupine Pohára CEV v Linzi na treťom mieste a do ďalšej fázy nepostúpili. Volejbalisti VKP hrali 10. skupinu rovnakého pohára v hale PKO a tiež skončili na 3. mieste a nepostúpili.

* Na lístky na finále Davis cupu medzi Slovenskom a Chorvátskom čakali záujemcovia v rade pred NTC 31 hodín. Mnohí z nich boli iba najatí brigádnici, ktorí na tenis napokon vôbec nešli.

* Dominik Hrbatý vyhral bratislavský turnaj Tatrabanka Open. Vo finále zdolal Taliana Braccialiho 7:5 a 6:1.

* Do Bratislavy priviezli a v Primaciálnom paláci vystavili legendárnu šalátovú misu pre víťaza Davisovho pohára.

* Artmedia Bratislava vyhrala jesennú časť Corgoň ligy, Inter Bratislava zimuje na poslednom mieste tabuľky. Futbalisti Slovana skončili po jesennej časti 2. ligy na 2. mieste.

December

* Davis cup získalo v Bratislave Chorvátsko. V NTC porazilo Slovensko 3:2.

* Petržalskí futbalisti dokončili svoje úspešné účinkovania v Lige majstrov remízou s FC Porto 0:0 a na jar budú hrať v 3. kole Pohára UEFA.

* Najlepším športovcom Slovenska sa stal Dominik Hrbatý. Prvé miesto mu patrilo aj v ankete o najlepšieho športovca Bratislavy. V tejto ankete ešte vyhrali futbalisti Artmedie a medzi juniormi šermiar Jakub Joniak. Za najlepšiu hendikepovanú športovkyňu vyhlásili strelkyňu Veroniku Vadovičovú (ŠK Altius Bratislava).

* Trénera hokejistov Slovana Jozefa Augustu vystriedal Ján Jaško. Hokejistky Slovana postúpili do finále Európskej hokejovej ligy cez najväčšieho favorita súťaže Bolzano.

* Basketbalisti Interu Bratislava sa dostali do finále Slovenského pohára. Z jeho zisku sa napokon tešila Spišská Nová Ves. (slo)

Futbalisti Artmedie nevylovili v decembri z blata na Tehelnom poli postup do jarnej časti Ligy majstrov, zahrajú si však v treťom kole Pohára UEFA. FOTO SME - PAVOL FUNTÁL

Vo štvrtok 10. novembra o 15.00 sa záujemcovia o lístky na finále Davis cupu konečne dočkali. Otvorili pokladnicu, pred ktorou mnohí aj nocovali. FOTO SME - MIROSLAVA CIBULKOVÁ