Silvestrovskú kapustnicu pre ľudí bez prístrešia podávali členky Soroptimist International Clubu Bratislava pred kostolom Blumentál. Túto tradíciu dodržiavajú už tri roky. FOTO SME - PAVOL FUNTÁL |
á starostka Anna Zemanová s tým, že vecou sa má zaoberať prokuratúra.
Mestskí poslanci schválili, že pozemky, na ktorých má Cepit stáť, zmenia funkčné využitie z poľnohospodárskej pôdy na občiansku vybavenosť. Ako podklad slúžila urbanistická štúdia Cepit, ktorú dal vypracovať rakúsky investor. "Naše pripomienky s nami mesto neprerokovalo ani podľa stavebného zákona, ani podľa zákona o obecnom zriadení," povedala Zemanová. Mesto tým podľa nej ubralo Vajnorom právo vo veci rozhodovať. "Pozemok sa okrem toho nachádza v blízkosti prírodnej rezervácie Šúr, v ktorej práve prebieha projekt záchrany financovaný z Európskej únie," povedala Zemanová.
"Naše stanovisko je stručné," reagovala na situáciu hovorkyňa magistrátu Eva Chudinová. "Mesto postupovalo v súlade so zákonom, podľa nášho názoru žiaden neporušilo."
Technologický park je investícia za 400 miliónov eur - na rozlohe 630-tisíc metrov štvorcových majú sídliť vývojárske firmy, vysoká škola, kongresové centrum aj hotel. Stavať by sa malo začať na jar, časť prevádzok chce investor otvoriť v roku 2007. Pozemky sú už vo vlastníctve investora.
Návrh o Cepite do zastupiteľstva odporučila aj komisia územného plánovania, ktorej predsedom je vajnorský poslanec Alexander Hollý. Toho ešte v júni vajnorské zastupiteľstvo poverilo, aby podal na mestskom rokovaní pozmeňujúci návrh. Mal dať podmienku, aby sa pre lokality Pri majeri I a Pri majeri II, ktorých sa týka aj štúdia Cepit, spracoval územný plán zóny. Návrh Cepit sa však opakovane z rokovania sťahoval. (lin)