Zbytočné prehry 4FSC na domácej pôde

Uplynulý víkend privítal na siedmom turnaji 2. slovenskej ligy v malom futbale klub 4FSC Bratislava svojich súperov v domácom prostredí v športovej hale na Jégého ulici.

V zápase Dubnica „B“ – Čechynce, ktorý sa skončil 5:0, patril k najlepším hráčom víťazov slovenský reprezentant Basill (na snímke vľavo). FOTO SME – PROKOP SLOVÁČEK

Bratislavčania uspeli iba čiastočne. Zo štyroch zápasov vyhrali len dva a získali šesť bodov. Keďže vedúca Dubnica, ktorá do Bratislavy pricestovala aj s kapitánom slovenskej reprezentácie Basillom, nezaváhala ani raz, o prvom mieste v 2. lige je tri turnaje pred koncom pravdepodobne rozhodnuté. Bratislavčania si aspoň udržali dostatočný, 19-bodový náskok pred tretím Santiagom Trnava.

V prvom stretnutí nastúpili hráči 4FSC proti Čechynciam. V prvom polčase gól nepadol, skóre v druhom otvoril Lazový a osem minút pred koncom sa presadil aj Vlna. Čechynce ešte skorigovali na 2:1 a taký bol aj konečný výsledok.

Najlepší futbal predvádzali Bratislavčania proti Santiagu Trnava, ktoré sa ešte stále nevzdávalo nádejí na postupovú druhú priečku v tabuľke. Zápas mal od začiatku jednoznačný priebeh a domáci ho bez problémov vyhrali 5:0.

Súboj najlepších druholigistov 4FSC a Dubnice bol až do konca veľmi vyrovnaný. Ešte dve minúty pred koncom bol stav 1:0, dva nešťastné góly v závere však rozhodli o tesnej výhre Dubnice 2:1.

Ďalšiu prehru zaznamenali Bratislavčania vo svojom poslednom zápase s Wüstenrotom Trnava, na ktorý nastúpili rozladení po predchádzajúcom neúspechu s Dubnicou. Na obetavú obranu Trnavčanov nedokázali nič vymyslieť, a tak opäť s posledným družstvom súťaže prehrali, tentoraz 1:2.

Zsolt Pakusza (hrajúci tréner 4FSC Bratislava): „Spokojný nie som. V tejto fáze, keď máme postup do vyššej ligy v podstate istý, sa musíme viac sústrediť na skúšanie rôznych herných systémov a ďalších hráčov. Ak sa chceme presadiť medzi elitou, musíme sa vyvarovať chýb a naučiť sa zvládať náročné situácie.“

Ostatné výsledky:

Dubnica „B“ – Wüstenrot Trnava 2:0, Dubnica „B“ – Čechynce 5:0, Santiago Trnava – Wüstenrot Trnava 3:1, Wüstenrot Trnava – Čechynce 2:3, Dubnica „B“ – Santiago Trnava 2:0, Santiago Trnava – Čechynce 3:0.

Tabuľka po 7. turnaji: 1. Dubnica „B“ 71, 2. 4FSC Bratislava 56, 3. Santiago Trnava 37, 4. Čechynce 30, 5. Wüstenrot Trnava 9.