Futsalistov Slov-maticu nezastavili ani Dubničania

V najvyššej domácej futsalovej súťaži podľa očakávania dominuje úradujúci šampión Slov-matic FOFO Bratislava. V 11. kole prvej ligy zvíťazil nad ŠK Program Dubnica 4:0 a upevnil si tak pozíciu aktuálneho lídra. Keďže druhí Nitrania prehrali v Košiciach,

K víťazstvu Slov-maticu nad Dubnicou 4:0 prispel jedným gólom aj Ladislav Mikita (vľavo).

FOTO SME - PAVOL FUNTÁL

Bratislavčania majú na čele tabuľky už päťbodový náskok.

V tabuľke tretí Dubničania síce mali v Bratislave opticky viac z hry, loptu mali častejšie v moci, ale proti dobre brániacemu súperovi sa gólovo nepresadili. Zápas výrazne ovplyvnil moment z prvej minúty. Po zaváhaní hosťujúceho brankára zasunul za jeho chrbát vyrazenú strelu Marián Berky a po tridsiatich sekundách bolo 1:0. Gól dodal Slov-maticu pokoj, sústredil sa na pozornú obranu a čakal na ďalšie chyby súpera. Druhá prišla v deviatej minúte, keď po peknej spolupráci s Mikitom zvýšil na 2:0 Tobl. Dubnická snaha o skórovanie sa síce zvyšovala, ale za pozornou obranou chytal výborný brankár Gašparovič, ktorý vyriešil všetky nebezpečné situácie. V 15. minúte dokonca zvýšil z brejku Mikita na 3:0 a bolo prakticky rozhodnuté. Program nevedel nájsť recept na rozleptanie súperovej defenzívy a otvorenou hrou dával súperovi možnosť na protiútoky do otvorenej obrany.

Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase. Hostia sa nevzdávali, búšili do majstra, ale bezvýsledne. Ako-tak hrozili len zo štandardných situácií. Napriek trojgólovému náskoku domácich bolo na palubovke dosť nervozity a pribúdali aj fauly. V 27. minúte ich mala Dubnica na konte už päť (za druhý polčas) a po ďalších jej hrozili trestné kopy bez múru. V 31. minúte vyšiel Slov-maticu ďalší brejk, ale Mikita trafil len žrď. Lepšie pochodil Várady, ktorý štvrtým gólom v 32. minúte definitívne zlomil odpor súpera.

Slov-matic FOFO Bratislava - ŠK Futsal Program Dubnica 4:0 (3:0). Góly: 1. Berky, 9. Tobl, 15. Mikita, 32. Várady, 350 divákov.

Ďalšie výsledky 11. kola: FC Semic Atletico 1985 Bratislava - Across Pinerola Bratislava 5:3 (1:2), Féhervári 3, Bartošek, Horák - Súkeník 2, Socha, 100 divákov. 1. HFC Lučenec - AC Karpatia Juniors Bratislava 4:1 (0:0), Prepelica, Golian, Sudimák, Bari - Filo, 300 divákov. 1. FSC Nafta Malacky - FC Izolex Košice 4:1 (2:1). RCS Košice - Futsal Team Nitra 4:3 (2:3). Poradie: 1. Slov-matic 30 b., 2. Nitra 25, 3. Dubnica 23