Volejbalovému derby v PKO chýbala zápletka

Sobotňajšie bratislavské derby medzi volejbalistkami Doprastavu a Slávie UK malo jednoznačný priebeh. V zápase 13. kola domácej extraligy v ňom vyhrali slávistky v hale PKO 3:0 a úlohu favorita zvládli za 68 minút. Doprastav dokázal kvalitnejšiemu súpero

Derby medzi Doprastavom a Sláviou UK malo jednoznačný priebeh, keď sa prejavila väčšia kvalita volejbalového vicemajstra. ILUSTRAČNÉ FOTO - TASR

vi ako tak vzdorovať len v druhom sete (25:21).

Slávia neponechala nič na náhodu a od úvodu získavala body rýchlejšie ako súper. V prvom sete si poľahky vytvorila desaťbodový náskok (16:6) a ten si udržala až do jeho záveru, keď využila druhý setbal. Domáce volejbalistky kazili priveľa lôpt a chýbalo im aj sebavedomie. V druhom dejstve sa im darilo viac a s úradujúcim vicemajstrom dlho držali krok. V polovici setu dokonca viedol Doprastav 12:10, keď k šnúre štyroch bodov prispela aj dobre podávajúca Menkynová. Favorit však výsledok otočil vďaka dobrej hre na sieti, kde vynikala účinnými blokmi Gogolová.

V poslednom sete už domáce volejbalistky nedokázali vážnejšie vzdorovať favoritkám. Tie si postupne vytvorili dokonca jedenásťbodový náskok (20:9). Hráčky Doprastavu slabšie podávali a výraznejšie začali bodovať až v samom závere, keď už súperky zvoľnili tempo. Najviac bodov domácich získavala smečmi Krajčová, ale na zdramatizovanie zápasu to nestačilo. Tréner Sakáloš stiahol po druhom sete z palubovky skúsenú Menkynovú a príležitosť zahrať si proti kvalitnému súperovi dostala ďalšia nahrávačka Halmová.

Slávia potvrdila aj v tomto zápase, že je oprávnene na špici extraligovej tabuľky. Vďaka širokému kádru zvláda okrem zápasov v európskych pohároch aj domácu súťaž a dnes si môže pozíciu lídra ešte upevniť. O 16.30 hostí na vlastnej palubovke Senicu, ktorá je na druhom mieste tabuľky.

VK Doprastav Bratislava - Slávia UK SLSP Bratislava 0:3 (15, 21, 19), 68 min., rozhodovali: Juráček a Sarka, 80 divákov.

Tréner Sakáloš si želal vyrovnanejší zápas

V sobotu Doprastav nedokázal odohrať proti Slávii vyrovnaný zápas, tak ako sa mu to podarilo naposledy. V októbri prehral až v tajbrejku 2:3, keď už viedol 2:0 na sety. Tentoraz bol duel menej dramatický. Celkom podľa predstáv sa nedarilo ani talentovanej Veronike Krajčovej: "Robili sme, čo sa dalo, ale slávistky nás veľmi dobre blokovali a boli tentoraz lepšie. Hrať sa proti nim ale dalo, snáď ich nabudúce potrápime viac."

Domáci tréner Radomír Sakáloš spokojný nebol: "Čakal som, že Sláviu potrápime viac. Zdalo sa mi, že naše hráčky sa veľmi skoro zmierili s prehrou a pôsobili odovzdaným dojmom. Ak by si viac verili, mohlo to byť zaujímavejšie. Oproti nám však bolo špičkové slovenské družstvo s medzinárodnými skúsenosťami a úlohu favorita splnilo. My sme sa ešte v lige nestretli s tak dobre blokujúcim súperom, takže to bola pre nás nová situácia. Každú vyhranú loptu sme si museli tvrdo odpracovať, nič sme nedostali zadarmo."

Kormidelník už myslí aj na účinkovanie v pohárovej Európe: "Som rád, že sme mali možnosť hrať proti kvalitnému súperovi, čo bola pre nás škola a príprava aj na účinkovanie v Pohári CEV." V jeho osemfinále sa stretnú Bratislavčanky s Besiktasom Istanbul, prvý zápas odohrajú 14. decembra v Turecku. (bg)