SME

Zmeny v doprave

Od pondelka bude Obchodná opäť spojazdnená

Premávka električiek cez Obchodnú ulicu obnovia od pondelka. Električky liniek číslo 1, 5, 6, 7 a 9 budú premávať po svojich pôvodných trasách. Linku číslo 13 zrušia.

Električky po Obchodnej nechodili od septembra pre rekonštrukciu električkovej trate a povrchu komunikácie. Práce budú počas zimy prerušené, v súčasnosti je opravených asi 20 percent trate. Opravený úsek napoja zatiaľ na staré koľaje.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Obchodná by mala byť kompletne zrekonštruovaná najneskôr v júni budúceho roka. Betónový povrch chodníkov nahradí zámková dlažba, pribudne nové osvetlenie ulice a svetelná signalizácia bude aj medzi koľajnicami. Trať odhlučnia a zrekonštruujú aj vodovodné potrubia, chodníky a káble pod ich povrchom. Rekonštrukcia by mala stáť približne 110 miliónov korún.

SkryťVypnúť reklamu

Linka 1 pôjde z Dúbravky cez Karlovu Ves, nábrežie, Šafárikovo námestie, Obchodnú ulicu na Hlavnú stanicu a cez Námestie Ľudovíta Štúra späť.

Linka 5 pôjde z Dúbravky cez Karlovu Ves, nábrežie, tunel, Obchodnú ulicu a Račianske mýto do Rače.

Linka 6 pôjde zo ŽST Nové Mesto cez Obchodnú ulicu, Kamenné námestie, Špitálsku a späť.

Linka 7 pôjde zo ŽST Vinohrady cez Špitálsku, Námestie SNP a späť.

Linka 9 pôjde z Karlovej Vsi cez nábrežie, tunel, Obchodnú ulicu a Vazovovu do Ružinova.

Cez víkend nepôjdu električky do Karlovej Vsi a Dúbravky

Pre opravu trolejového vedenia a koľajovej trate v Karlovej Vsi nebudú v sobotu a v nedeľu premávať električky do Karlovej Vsi a Dúbravky. Električky liniek číslo 1 a 12 nebudú premávať vôbec a električky liniek číslo 4, 5, 6, 9 a 13 budú premávať po obchádzkových trasách. Náhradnú dopravu do mestských častí Karlova Ves a Dúbravka zabezpečia autobusy liniek X1 a X4.

SkryťVypnúť reklamu

Linka číslo 4 pôjde zo Zlatých pieskov cez Trnavské mýto, Špitálsku, Námestie Ľudovíta Štúra, cez tunel, Kapucínsku a cez Námestie SNP späť.

Linka číslo 5 bude premávať obojsmerne z Rače cez Račianske mýto, Radlinského, Americké námestie, Špitálsku, Námestie SNP, Kapucínsku a tunel.

Linka číslo 6 pôjde zo ŽST Nové Mesto cez Trnavské mýto, Krížnu, Špitálsku, Jesenského, Námestie Ľudovíta Štúra na Šafárikovo námestie a odtiaľ cez Špitálsku a Trnavské mýto späť na ŽST Nové Mesto.

Linka číslo 9 bude premávať z Ružinova cez Trnavské mýto, Krížnu, Špitálsku, Námestie SNP, Kapucínsku, tunel, nábrežie a Námestie Ľudovíta Štúra späť.

Linka číslo 13 bude premávať obojsmerne z Hlavnej stanice cez Radlinského, Vazovovu, Krížnu, Špitálsku, Námestie Ľudovíta Štúra alebo Šafárikovo námestie, nábrežie a tunel. Autobusy náhradnej linky X1 pôjdu z Dúbravky zo zastávky Pri kríži po Karloveskej a Botanickej ulici, po nábreží k Malej Scéne a späť.

SkryťVypnúť reklamu

Autobusy náhradnej linky X4 pôjdu z Karlovej Vsi po Borskej a Botanickej ulici, cez nábrežie po Malú Scénu a späť.

Autobusy oboch liniek budú mať nástupnú zastávku Malá scéna na Dostojevského rade a konečnú na Pribinovej ulice. Po trase budú zastavovať na zastávkach označených tabuľkou X1, okrem iných aj na Nám. Ľudovíta Štúra, kde je možnosť prestupu medzi autobusmi a električkami. V blízkosti zastávok električiek Jurigovo námestie a Karlova Ves nebudú zastavovať.

Uzatvoria odbočenie z Mosta Apollo na Bosákovu ulicu

Od soboty 3. decembra ráno bude pre cestnú dopravu uzatvorené odbočenie z Mosta Apollo do Bosákovej ulice. Uzávierka má prispieť k zvýšeniu bezpečnosti cestnej premávky a priepustnosti komunikácie na strete vetvy od Prístavného mosta s vyústením Mosta Apollo.

Z tohto dôvodu bude linka MHD č. 68 jednosmerne premávať z Mosta Apollo po Dolnozemskej ceste bez zastavenia pri Ekonomickej univerzite, odbočí doprava na Gettingovu ulicu, následne doprava na Mamateyovu ulicu, kde zastaví na zastávke "Bulíkova". Pokračovať bude po Mamateyovej ulici na zastávku "Šustekova" a za ňou sa napojí na pôvodnú trasu. V opačnom smere bude linka premávať bez zmeny. (r, sita, japa)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Komerčné články

  1. Ako zvládnuť podnikanie, rodinu aj voľný čas bez kompromisov?
  2. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme
  3. Ako pripraviť motorku na sezónu: Rady pre bezpečnú jazdu
  4. Dobrý nápad na podnikanie nestačí. Firmy prezradili, čo funguje
  5. V podzemí sa skrýva poklad nezmenený už 182 rokov
  6. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  7. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  2. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  3. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  4. Kalamita v Markovej spracovaná v súlade so zákonom
  5. Konferencia eFleet Day 2025 hlási posledné voľné miesta
  6. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete
  8. Fico škodí ekonomike, predbehli nás aj Rumuni
  1. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 15 966
  2. Dobrý nápad na podnikanie nestačí. Firmy prezradili, čo funguje 9 166
  3. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 260
  4. Realitný fond IAD IRF dosiahol historicky najvyššie zhodnotenie 5 262
  5. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 4 700
  6. Elektrické autá v zahraničí: poplatky za nabíjanie a diaľnice 3 079
  7. Muži, nepodceňujte návštevu kardiológa. Srdce máte len jedno 2 252
  8. Môže hudba pomôcť neurologickým pacientom lepšie chodiť? 2 098
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
  1. Post Bellum SK: Oslobodenie Bratislavy – boj za cenu stoviek životov
  2. Ľuboš Vodička: Bratislavský Robinson Karl Jetting
  3. Juraj Mravec: Projekt Nového Lida nereflektuje záujmy Petržalky
  4. Pavol Pálfy: Úradná tabuľa - zákonná povinnosť alebo služba pre občana?
  5. Danica Chames: Zbláznili sa, šli na dovolenku do Bratislavy
  6. Radko Mačuha: Sídlisko, kvôli ktorému bolo zbúrané podhradie. ( cyklus bratislavská krutosť)
  7. Ján Roháč: Čo nám ukázali cyklopruhy na Vajanského?
  8. Michal Drotován: Môže byť Bratislava 15-minútové mesto?
  1. Matej Galo: Záhady o pôvode slintačky a krívačky odhalené 105 390
  2. Radko Mačuha: Najprv si prišli po Šimečku. 78 814
  3. Rado Surovka: Raši dostal padáka 61 625
  4. Martin Ondráš: Piate ohnisko nákazy SLAK - skutočná pravda 22 177
  5. Rado Surovka: Ficove Amater Airlines dopravili na Slovensko slintačku 20 476
  6. Radko Mačuha: Vládna koalícia si začala dávať úplatky priamo v parlamente. 9 674
  7. Viktor Pamula: S Ruskom na večné časy a nikdy inak 7 897
  8. Ivan Mlynár: Šutaj Eštok prirovnaním čurillovcov k vrahovi potvrdil, že zhora z neho vypadáva to isté ako zdola. 7 670
  1. Jiří Ščobák: Investovanie vs. hazard: Aké hry hráme? Kedy hazardujeme, namiesto toho, aby sme investovali?
  2. Věra Tepličková: Spevy sobotné alebo Vybrala sa Martina na púť priamo do Ríma
  3. Tupou Ceruzou: Transakčná daň
  4. Post Bellum SK: Oslobodenie Bratislavy – boj za cenu stoviek životov
  5. Věra Tepličková: Nie je nad to, mať na verejnosti dobrých priateľov
  6. Marcel Rebro: Slovenské drony na ukrajinskom nebi
  7. Radko Mačuha: Najprv si prišli po Šimečku.
  8. Tupou Ceruzou: Medvede
SkryťZatvoriť reklamu