SME

Nedokončené lávky preveruje ministerstvo

Štátny tajomník ministerstva dopravy Ján Kotuľa preveruje, prečo po predčasnom sprejazdnení diaľnice v Petržalke budú môcť chodci využívať iba dva z piatich nadchodov. Informoval o tom petržalský starosta Vladimír Bajan. Kotuľa podľa neho hľadá možnosti,

ako situáciu riešiť, keďže autá by mali po diaľnici začať jazdiť už cez víkend.

Bajan považuje riešenie problému za prioritné. "Diaľnica nás oddeľuje od Sadu Janka Kráľa aj od ostatnej časti hlavného mesta a to, ako je realizovaná, nám komplikuje život," tvrdí. Doteraz bola Petržalka s nábrežím a Starým Mestom pre chodcov plynule prepojená. Široký chodník ústi za železničnou traťou pri protihlukovej stene diaľnice. Petržalčania museli prekonať len jeden nepríjemný úsek - Einsteinovu cestu. Neskôr k tomu pribudlo stavenisko diaľnice. Ale spojazdnenú diaľnicu obohnanú protihlukovými múrmi sa im už prekročiť nepodarí.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Podľa hovorcu Národnej diaľničnej spoločnosti Marcela Jánošíka nadchody pri štadióne Artmedie, Sade Janka Kráľa a pri dopravnom podniku nedokončia do sprejazdnenia diaľnice pre problémy s majetkovoprávnym vyrovnaním pozemkov pod stavbami a pre zmeny niektorých projektov.

Stavebné povolenie na dokončenie nadchodov by mala diaľničná spoločnosť dostať v decembri. Jánošík považuje dva fungujúce nadchody za dostatočný počet. Pritom cesta od nedokončenej lávky pri Artmedii k najbližšej funkčnej trvá minimálne štvrť hodiny - popri Einsteinovej ceste a diaľnici. Chodník navyše nie je vybudovaný súvisle a chodci musia ísť niekedy priamo po ceste. Tri nedostavané lávky plánuje diaľničná spoločnosť dokončiť do mája 2006.

Pred začatím stavby diaľnice Peter Gandl zo Slovenskej správy ciest ubezpečil Petržalčanov, že päť nadchodov bude skôr ako samotná diaľnica. "Kým nebudú hotové, bude aspoň provizórny priechod cez stavenisko diaľnice," povedal.

SkryťVypnúť reklamu

Prvú lávku mali odovzdať 23. 11. 2003 a poslednú v decembri 2004. Prvé dve však boli skolaudované až tento rok a tri zostávajú nedokončené.

(sita, japa)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  2. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  3. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  4. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  5. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  7. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 96 756
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 025
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 710
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 462
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 5 944
  6. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 263
  7. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 5 062
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 750
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu