Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Futsalisti Slov-maticu sa potrápili, ale sú prví

V šlágri 9. kola prvej slovenskej futsalovej ligy vyhral Slov-

Kapitán Slov-maticu Eduard Baláž (uprostred) sa zaslúžil o víťazstvo svojho tímu nad Trnavou tromi gólmi.

FOTO SME - PAVOL MAJER

-matic FOFO Bratislava nad Mimou Trnava 6:2. V súboji druhého tímu tabuľky s tretím sa úradujúci majster z hlavného mesta napriek jednoznačnému skóre dosť natrápil, polčas dokonca prehral 1:2. Vďaka víťazstvu sa však prepracoval opäť na čelo tabuľky, kde vystriedal Futsal Team Nitra. Doterajší líder totiž prehral v Malackách 3:8.

V športovej hale Mladosť videli dve stovky divákov spočiatku opatrný futsal. Súperi vyčkávali na chybu protihráčov a šancí bolo málo. Vedenia sa prekvapujúco ujali hostia, po prihrávke Milana Baláža sa strelecky presadil v 8. minúte Németh. Favorit sa snažil odpovedať, ale Baláž, Jalakša, ani Berky trnavského brankára Kralovica neprekonali. V 13. minúte šokoval Bratislavčanov druhým gólom do ich siete Kubík. Futsalistov z hlavného mesta to ešte viac zaskočilo a dlho sa nevedeli strelecky presadiť. Zbytočne veľa faulovali a keďže najčistejšie nehral ani súper, štyri minúty pred koncom prvého polčasu už bol stav faulov 5:5. Pri ďalších sa preto kopali desaťmetrové trestné kopy. Tie sa nakoniec ukázali ako kľúčové. Prvú desiatku totiž trnavský Milan Baláž nepremenil, naopak Čambal na druhej strane z rovnakej situácie znížil na 1:2.

V druhom polčase už bol Slov-

-matic jasne lepším mužstvom. Hráči sa lepšie pohybovali, dokázali rozbehať obranu Trnavy a nastrieľali päť gólov. Hrali aj rozumnejšie, keď sa stiahli a vyrážali do rýchlych protiútokov. Neudržateľný bol najmä autor troch presných zásahov Baláž. Dôležitý vyrovnávajúci gól strelil Tobl. Za stavu 5:2 už Mima rezignovala a zápas sa dohrával v pomalšom tempe.

Slov-matic FOFO Bratislava - ŠK Mima Trnava 6:2 (1:2). Góly: E. Baláž 3, Tobl, Čambal, Jalakša - Kubík, Németh, ŽK: E. Baláž - Kubík, 200 divákov. Zostava Slov-maticu: Gašparovič - Čambal, Berky, Várady, Haľko, Baláž, Jalakša, Mikita, Sluka, Tobl

Ďalšie výsledky 9. kola: Program Dubnica - Pinerola Bratislava 7:1 (4:0), góly: Gábor 2, Staňo, Ondráš, Švikruha, Turza, Grendel - Strapek; Górnik Trnava - Karpatia Bratislava 4:4 (3:2), góly: Heteš, Holič, Horvatovič, Dobiáš (vlastný) - Šporánek, Slyško po 2; Semic Bratislava - Izolex Košice 3:3 (1:2), góly: Zimányi, Pavlovič, Bartošek - Pida 2, Kerlík; Nafta Malacky - Futsal Team Nitra 8:3 (4:1), RCS Košice - 1. HFC Lučenec 2:3 (1:1),

Poradie: 1. Slov-matic 24, 2. Futsal Team Nitra 22, 3. Program Dubnica 20