SME
Štvrtok, 28. september, 2023 | Meniny má Václav

Geopatogénne zóny - ako sa im vyhnúť

Geopatogénne zóny sú výsledkom porúch elektromagnetického vlnenia, ktoré vzniká vďaka rôznym zlomom v zemskej kôre. Pôsobením zemetrasení a činnosti sopiek sa v zemi vytvárajú abnormálie, či už ako pukliny v zemi, alebo zmeny merateľné prístrojmi, ktoré

To, či má byť nábytok z dreva, skla, alebo plastu, či kovu, závisí od ľudí, ktorí tu žijú. Každý z nich má v sebe prevládajúci živel - oheň, vodu, zem, vzduch. Pre ohnivých a vzdušných je výhodné obklopiť sa drevom, vodnému a zemnému živlu sa darí v spojení s plastom, kovom. FOTO SME - PAVOL MAJER

Geopatogénne zóny sú výsledkom porúch elektromagnetického vlnenia, ktoré vzniká vďaka rôznym zlomom v zemskej kôre. Pôsobením zemetrasení a činnosti sopiek sa v zemi vytvárajú abnormálie, či už ako pukliny v zemi, alebo zmeny merateľné prístrojmi, ktoré napohľad nemusí byť vidno. "Každé takéto narušenie má svoje energetické vyžarovanie a to pôsobí na nás všetkých," hovorí Júlia Lazarová, ktorá sa skúmaním geopatogénnych zón zaoberá. "Ibaže niektorí z nás sú citlivejší, vnímajú toto vyžarovanie ako niečo nepríjemné, iní sa zase nedokážu uvoľniť, oddýchnuť si v takomto priestore či zaspať, no sú aj ľudia, ktorým práve toto vyhovuje."

Jednoznačne pozorovateľný je vplyv rušivých zón na zvieratá - psy a mačky. Naši miláčikovia dobre vedia, ako si vybrať miesto na oddych. Psy vyhľadávajú bezpečné miesta, mačky sa zase najlepšie cítia práve tam, kde je elektromagnetické pole narušené. Ak ich budeme sledovať a zariadime sa podľa ich "zistení", zabezpečíme si to najjednoduchšie diagnostikovanie svojho domova.

Geopatogénne zóny okolo nás

Každá miestnosť, v ktorej sa zdržiavame nejaký čas, na nás vplýva. "Vibrácie v nej sú výsledkom rozmiestnenia zariadenia, ale aj toho, ako sú zladené farby a umiestnené doplnky, aké je v miestnosti osvetlenie, či sú okná obrátené na sever, alebo na juh, či na východ, kde sú dvere, aké spotrebiče máme a ako sú usporiadané," hovorí Júlia Lazarová. Je dôležité, z akého materiálu je nábytok, či prevláda sklo, zrkadlá, kov, drevo a aká je podlaha. Vplyv zón závisí aj od toho, ako je orientovaný blok či rodinný dom, ako sú umiestnené inžinierske siete: elektrina, plyn, voda.

Geopatogénne zóny v byte

Mnohí z nás žijú v prostredí, ktoré nie je pre nás najvhodnejšie, no snažíme sa aspoň svoj domov usporiadať tak, aby sme sa v ňom cítili bezpečne a príjemne. Ako sa však brániť tomu, čo nevidíme voľným okom a čo sa nedá len tak zmerať?

Iste ste už počuli o feng šui, o čínskej vede, ktorá sa zaoberá skúmaním a "naprávaním" toku energií okolo nás. Lenže nie všetko sa dá použiť a zrealizovať. "Ide o poznatky, ktoré vznikli, overili sa a používajú sa v inej kultúre. Európske vnímanie sveta je odlišné, nie je teda ľahké prijímať a žiť podľa toho, čo je prirodzené iným. Predsa však môžeme svoj domov zabezpečiť a eliminovať škodlivé zóny," pripomína Júlia Lazarová.

Kuchyňa

Kuchyňa je miestom, kde sa ľudia stretávajú najčastejšie, jedia, varia, prijímajú návštevy. Mala by byť vo svetlých farbách, s dobrým osvetlením nad jedálenským stolom, otvorenými poličkami pod plafónom a s rastlinami, ktoré kvitnú fialovými kvetmi. Bylinky vhodné na varenie tiež nie sú na škodu, čím viac zelene bude v tejto miestnosti, tým lepšie.

"To, či má byť kuchynský nábytok z dreva, skla, alebo plastu, či kovu, závisí od ľudí, ktorí tu žijú. Každý z nich má v sebe prevládajúci živel - oheň, vodu, zem, vzduch - a tak by sa mali spoločne dohodnúť, čo je pre nich lepšie. Pre ohnivých a vzdušných je výhodné obklopiť sa drevom, vodnému a zemnému živlu sa darí v spojení s plastom, kovom," hovorí naša konzultantka Juli, astrologička a numerologička. "Ale nie je to také jednoduché, ide o presné určenie a vytvorenie rovnováhy medzi jednotlivými členmi domácnosti. Niekedy stačí, ak ľudia vzduch/voda majú okolo seba drevené materiály a rôzne keramické drobnosti, drevo a hlina im vytvoria dobrý základ pre odrušenie negatívnych vplyvov zón."

V kuchyni je podstatné aj to, ako sú rozmiestnené spotrebiče, tie, ktoré vytvárajú chlad by nemali byť hneď vedľa sporáka, takisto ani vodovodné potrubie nie je vhodné zabudovať k plynovému. Ak si zariaďujeme kuchyňu nanovo, treba od seba oddeliť chladničku, drez a sporák, najlepšie dodržaním aspoň 50-centimetrovej vzdialenosti. Pokiaľ ich už máme "napevno" zabudované, odporúča sa medzi ne dať aspoň drevené priečky alebo použiť stojany s drevenými drobnosťami. Medzi vodu a plyn sa zase hodia keramické doplnky alebo sklené nádobky s koreninami. Rôzne misky a nádobky z plastu môžu byť využité na predelenie sporáka a chladničky, ak chceme odrušiť pôsobenie mikrovlnnej rúry a elektromotora chladničky, dosiahneme to rozmiestnením rastlín, najlepšie kaktusov - tie sú známe a aj fyzikálne overené "požierače" elektromagnetického žiarenia (skúste si ich dať tiež k monitoru). Ako univerzálny prečisťovač môžeme v kuchyni občas zapáliť aj sviečku v stojane a nechať ju celkom dohorieť.

Obývačka

Táto miestnosť sa často využíva ako miesto stretnutí celej rodiny, je v nej nábytok, poličky, sedacia časť, televízor, veža, video, teda zmiešanina rôznych vibrácií a trávime tu náš čas, keď sme ešte aktívni. Pozorujeme, sledujeme, vnímame, oddychujeme. Preto je správne mať všetky vysielače vibrácií na jednom mieste. Vzdialenosť od nich by mala byť aspoň dva metre a viac, nezabúdajme na osvetlenie, nemali by sme byť v tme, keď pozeráme svoj obľúbený seriál. Stačí malé bodové svetlo alebo sviečka na stolíku. Ak sa chceme vyhnúť pôsobeniu geopatogénnych zón, treba do rohov umiestniť rastliny alebo lampy, či stojany so sviečkami a vyhnúť sa sedeniu v priesečníku diagonál. Radšej sedieť pri stene, nie pri dverách ani v strede miestnosti. Pokiaľ ide o lampu, ktorá osvetľuje celú miestnosť, môžeme ju ozdobiť "cinkadlom" z kovu alebo dreva, ak máme knižnicu, medzi knihami by sme mali mať sem-tam miesto na nejakú keramickú drobnosť. Na stolíku a na poličkách by nemali chýbať kamienky z prostredia, ktoré je vám blízke, ideálne je mať v obývacej časti akvárium alebo fontánku s tečúcou vodou. Oproti dverám, ktorými sa vchádza do obývačky, by malo visieť zrkadlo, ale nemalo by odrážať sedaciu časť.

"Je dôležité, aby sme si uvedomili, že v obývačke sme ešte činní, vnímame to, čo nás obklopuje, zrkadlo nám dodáva energiu, prebúdza v nás vnútornú silu, kvety podporujú aktívnejšie myslenie, kamienky vyvolávajú príjemné spomienky. Sviečky a svetlá v rohoch zase rozptyľujú negatívne vibrácie prinesené zvonku a vyrovnávajú vibrácie, ktoré sú v tejto miestnosti tak, aby nám čo najmenej škodili. Tečúca voda rozprúdi a osvieži vzduch, dosiahneme tým plynulé odrušovanie všetkých nevhodných vibrácií," odporúča Juli. Môžeme to zabezpečiť aj rôznymi rastlinami s červenými kvetmi, vhodná do obývačky je napríklad čínska ruža.

Spálňa

Tu je dôležité rozmiestnenie elektrických káblov. Tam, kde sú zásuvky, by nemala byť postavená posteľ, káble neviesť za hlavou ani popri posteliach. Posteľ nemá byť umiestnená oproti dverám, skôr vedľa nich, nie pri okne. Skrine a komody treba postaviť aspoň 20 cm od postele, pozor aj na zrkadlá alebo rádio, či televízor - v spálni by niečo také nemalo byť, pretože tu ide o priestor, kde sa oddychuje, naberajú sa sily, nič by nás teda nemalo rušiť.

"Orientácia postele by mala byť hlavou na sever, tak, aby sme nohy mali na juh, prípadne na východ, na stolíkoch pri hlavách môžu byť rôzne drobnosti, napríklad vonná lampa s mätovou vôňou alebo lipovým olejom, či s vanilkou, malá sviečka, nejaký drahý kameň - ametyst, ruženín, citrín," hovorí Júlia Lazarová.

"Dôležité je, aby ste v spálni neriešili žiadne zásadné problémy, nečítali zaujímavú beletriu, posteľ by mala byť využitá na spánok, príjemné snívanie, oddych, na milovanie. Nie je správne, aby ste sa v nej oddávali smutným myšlienkam, plánovali to, čo máte urobiť na druhý deň, inak si miesto oddychu celkom narušíte a dosiahnete len to, že nezaspíte pokojne a nebudete svieži, skutočne pripravení na ďalší deň."

Spálňa by mala byť ladená v sýtejších farbách, odporúča sa modrá, zelená, svetlohnedá alebo broskyňová, vyhnúť by sme sa mali bielej, sivej a fialovej. V spálni by nemali byť žiadne kvety, pozor najmä na čínsku ružu alebo fikus. Ak už, potom je vhodná aloe vera alebo juka.

Detská izba

Posteľ by mala byť pri dverách, dodržať orientáciu sever-juh je nevyhnutné. Písací stôl by mal byť pri okne, dobre osvetlený, v strede miestnosti by malo byť miesto na sedenie na zemi, čím menej rôznych elektrických spotrebičov. Treba sa vyhnúť preplneným skriniam a poličkám. Dieťa by malo mať prehľad v tom, čo kde je a pokiaľ ide o farebné ladenie, univerzálna farba je žltá, oranžová, zelená, svetlomodrá, ružová, fialová.

Nie je dobré mať pri posteli plyšové hračky ani spať obklopený vankúšikmi, dieťa potrebuje mať v posteli priestor, jeho spánok nie je vždy pokojný. V detskej izbe nie je miesto na zrkadlo ani na sklené plochy, všetko ostré len zosilňuje vplyvy zón.

"O ich odrušenie by sa najlepšie postarala tečúca voda, teda by bolo dobré, aby dieťa malo svoju fontánku či akvárium, dostatok vlhkosti mu pomôže, aj pokiaľ ide o dýchanie. Môžeme mu k hlave postele dať krištáľ, tento kameň sa dá použiť pre akékoľvek znamenie, je to univerzálny rušič negatívnych vibrácií." (jl)

Rozdelenie znamení podľa živlov

Baran, Lev, Strelec - oheň

Býk, Panna, Kozorožec - zem

Blíženci, Váhy, Vodnár - vzduch

Rak, Škorpión, Ryby - voda

Doplnky v byte

Doplnky sú v tomto prípade nepostrádateľné. Vďaka nim dokážeme eliminovať vplyv geopatogénnych zón, aj keď sa ich vplyvu nezbavíme úplne, najmä nie v byte, kde sme súčasťou väčšieho stavebného celku. Sú rôzne, každému vyhovujú iné, niekomu sklenené ozdobné gule, používané ako ťažidlá, alebo pyramídy, sviečky z rôznych materiálov, farieb, drahé kamene, mušle, koraly. Čo sa však dá použiť všeobecne, sú fontány, akváriá, zrkadlá, sviečky a rastliny. Ak ich správne usporiadame, pomôžu nám vyrovnať sa s problémami, ktoré nie sú viditeľné, no i tak nás oslabujú.

Doplnky sú nepostrádateľné. Každému vyhovujú iné, niekomu sklenené ozdobné gule, používané ako ťažidlá, alebo pyramídy, sviečky z rôznych materiálov, farieb, drahé kamene, mušle, koraly. Čo sa však dá použiť všeobecne, sú fontány, akváriá, zrkadlá, sviečky a rastliny. FOTO SME - PAVOL FUNTÁL

Radšej sedieť pri stene ako pri dverách alebo v strede miestnosti. Ak sa chceme vyhnúť pôsobeniu geopatogénnych zón, treba do rohov umiestniť rastliny alebo lampy, či stojany so sviečkami a vyhnúť sa sedeniu v priesečníku diagonál. FOTO SME - PAVOL FUNTÁL

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Komerčné články

  1. Ak podceníte pri stavbe tento detail, pripravte sa na vyššie účty za kúrenie
  2. Volia podľa TikToku, Youtube a Instagramu. Ovplyvnia mladí voľby?
  3. Služby na pohotovosti nikto nechcel. Postavili na nich biznis
  4. Umelá inteligencia už zajtra ovládne 5 miest na Slovensku!
  5. Aké tajomstvá skrýva kancelária šéfveliteľa?
  6. Slováci hlásili v lete až o 35 % viac škôd než minulý rok
  7. Všetkým lepí pred voľbami
  8. Tenisová zábava pre celú rodinu na Peugeot Tennis Day
  1. TIPOS prichádza s aplikáciou, ktorá zjednoduší stávkovanie
  2. V PLANEO sú teraz spotrebiče až o 200 eur lacnejšie!
  3. Autosalón Autoshow Nitra opäť v plnej sile!
  4. Medzinárodný jazzový festival vstúpi do 27. ročníka
  5. Slováci hlásili v lete až o 35 % viac škôd než minulý rok
  6. Aké tajomstvá skrýva kancelária šéfveliteľa?
  7. Umelá inteligencia už zajtra ovládne 5 miest na Slovensku!
  8. Zvonenie v ušiach?!
  1. Umelá inteligencia už zajtra ovládne 5 miest na Slovensku! 16 607
  2. Prešov si dlho pýtal obchvat, stáva sa slovenským skokanom 16 461
  3. Všetkým lepí pred voľbami 10 790
  4. Hladinka smeruje do Košíc! 7 998
  5. Až dve tretiny Slovenska majú mäkkú vodu. Čo na to naše cievy? 6 810
  6. Ochutnajte zo Španielska viac. Spojte návštevu Madridu s Toledom 5 135
  7. Voľba srdcom je nespoľahlivá. Toto je najlepšia pomôcka 4 860
  8. Kaufland postavený z dreva? Áno, Bratislava má európsky unikát 4 197
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

  1. Radko Mačuha: Budova, ktorá dala celému námestiu skutočný význam. (cyklus Bratislavská krutosť)
  2. Ľuboš Vodička: Prešporskí báječní muži na lietajúcich strojoch: Ján Bahýľ
  3. Radko Mačuha: Prešporská kasáreň maľovaná (cyklus Bratislavská krutosť)
  4. Metropolitný inštitút Bratislavy: Umenie vo verejnom priestore by nemali nahrádzať vyprázdnené atrakcie
  5. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
  6. Oskar Kaman: Ako magistrát (ne)získal 1,6 milióna eur do rozpočtu
  7. Michal Feik: Zmena klímy v mestách. Výsledky prieskumu obyvateľov
  8. Martin Gajdoš: Prečo sa o trhovisko na Žilinskej oplatí bojovať?
  1. Martin Greguš: Voličom Progresívneho Slovenska a SAS v Bratislave. Keď 1.10. už nebude mať kde zaparkovať spomeňte si, kto si opäť neurobil domácu úlohu... 75 465
  2. Miroslav Lukáč: V predvolebných debatách sme počuli Génia. Bohužiaľ Zla. Netreba ho predstavovať. Všetci ho poznáte. V hazarde platí kontra, re, vabank. 52 245
  3. Jana Plichtová: "Dobrák" Boris Kollár a jeho pomáhanie (si k majetku) 39 305
  4. Peter Kollega: Pán GP M. Žilinka, oklamali ste 5,447 miliónov občanov, okamžite odstúpte 37 434
  5. Ján Šeďo: Generálmajor Ivan Pach dokonale a inteligentne zotrel Fica. 33 511
  6. Miroslav Lukáč: Mladí Vlci zo Smeru, ako sa sami nazvali, už vycerili tesáky a dokonca ich zaťali. 30 860
  7. František Ptáček: „Sedembolestná panna Mária, oroduj za pána Fica!“ a iné prízraky Slovenské 27 484
  8. Michal Feik: Možno veriť predvolebným prieskumom? 26 040
  1. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Po dvadsiatich dvoch rokoch som dostala výpoveď
  2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
  3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
  4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
  5. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
  6. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
  7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
  8. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)
SkryťZatvoriť reklamu