SME
Štvrtok, 29. september, 2022 | Meniny má Michal, Michaela

Geopatogénne zóny - ako sa im vyhnúť

Geopatogénne zóny sú výsledkom porúch elektromagnetického vlnenia, ktoré vzniká vďaka rôznym zlomom v zemskej kôre. Pôsobením zemetrasení a činnosti sopiek sa v zemi vytvárajú abnormálie, či už ako pukliny v zemi, alebo zmeny merateľné prístrojmi, ktoré

To, či má byť nábytok z dreva, skla, alebo plastu, či kovu, závisí od ľudí, ktorí tu žijú. Každý z nich má v sebe prevládajúci živel - oheň, vodu, zem, vzduch. Pre ohnivých a vzdušných je výhodné obklopiť sa drevom, vodnému a zemnému živlu sa darí v spojení s plastom, kovom. FOTO SME - PAVOL MAJER

Geopatogénne zóny sú výsledkom porúch elektromagnetického vlnenia, ktoré vzniká vďaka rôznym zlomom v zemskej kôre. Pôsobením zemetrasení a činnosti sopiek sa v zemi vytvárajú abnormálie, či už ako pukliny v zemi, alebo zmeny merateľné prístrojmi, ktoré napohľad nemusí byť vidno. "Každé takéto narušenie má svoje energetické vyžarovanie a to pôsobí na nás všetkých," hovorí Júlia Lazarová, ktorá sa skúmaním geopatogénnych zón zaoberá. "Ibaže niektorí z nás sú citlivejší, vnímajú toto vyžarovanie ako niečo nepríjemné, iní sa zase nedokážu uvoľniť, oddýchnuť si v takomto priestore či zaspať, no sú aj ľudia, ktorým práve toto vyhovuje."

Jednoznačne pozorovateľný je vplyv rušivých zón na zvieratá - psy a mačky. Naši miláčikovia dobre vedia, ako si vybrať miesto na oddych. Psy vyhľadávajú bezpečné miesta, mačky sa zase najlepšie cítia práve tam, kde je elektromagnetické pole narušené. Ak ich budeme sledovať a zariadime sa podľa ich "zistení", zabezpečíme si to najjednoduchšie diagnostikovanie svojho domova.

Geopatogénne zóny okolo nás

Každá miestnosť, v ktorej sa zdržiavame nejaký čas, na nás vplýva. "Vibrácie v nej sú výsledkom rozmiestnenia zariadenia, ale aj toho, ako sú zladené farby a umiestnené doplnky, aké je v miestnosti osvetlenie, či sú okná obrátené na sever, alebo na juh, či na východ, kde sú dvere, aké spotrebiče máme a ako sú usporiadané," hovorí Júlia Lazarová. Je dôležité, z akého materiálu je nábytok, či prevláda sklo, zrkadlá, kov, drevo a aká je podlaha. Vplyv zón závisí aj od toho, ako je orientovaný blok či rodinný dom, ako sú umiestnené inžinierske siete: elektrina, plyn, voda.

Geopatogénne zóny v byte

Mnohí z nás žijú v prostredí, ktoré nie je pre nás najvhodnejšie, no snažíme sa aspoň svoj domov usporiadať tak, aby sme sa v ňom cítili bezpečne a príjemne. Ako sa však brániť tomu, čo nevidíme voľným okom a čo sa nedá len tak zmerať?

Iste ste už počuli o feng šui, o čínskej vede, ktorá sa zaoberá skúmaním a "naprávaním" toku energií okolo nás. Lenže nie všetko sa dá použiť a zrealizovať. "Ide o poznatky, ktoré vznikli, overili sa a používajú sa v inej kultúre. Európske vnímanie sveta je odlišné, nie je teda ľahké prijímať a žiť podľa toho, čo je prirodzené iným. Predsa však môžeme svoj domov zabezpečiť a eliminovať škodlivé zóny," pripomína Júlia Lazarová.

Kuchyňa

Kuchyňa je miestom, kde sa ľudia stretávajú najčastejšie, jedia, varia, prijímajú návštevy. Mala by byť vo svetlých farbách, s dobrým osvetlením nad jedálenským stolom, otvorenými poličkami pod plafónom a s rastlinami, ktoré kvitnú fialovými kvetmi. Bylinky vhodné na varenie tiež nie sú na škodu, čím viac zelene bude v tejto miestnosti, tým lepšie.

"To, či má byť kuchynský nábytok z dreva, skla, alebo plastu, či kovu, závisí od ľudí, ktorí tu žijú. Každý z nich má v sebe prevládajúci živel - oheň, vodu, zem, vzduch - a tak by sa mali spoločne dohodnúť, čo je pre nich lepšie. Pre ohnivých a vzdušných je výhodné obklopiť sa drevom, vodnému a zemnému živlu sa darí v spojení s plastom, kovom," hovorí naša konzultantka Juli, astrologička a numerologička. "Ale nie je to také jednoduché, ide o presné určenie a vytvorenie rovnováhy medzi jednotlivými členmi domácnosti. Niekedy stačí, ak ľudia vzduch/voda majú okolo seba drevené materiály a rôzne keramické drobnosti, drevo a hlina im vytvoria dobrý základ pre odrušenie negatívnych vplyvov zón."

V kuchyni je podstatné aj to, ako sú rozmiestnené spotrebiče, tie, ktoré vytvárajú chlad by nemali byť hneď vedľa sporáka, takisto ani vodovodné potrubie nie je vhodné zabudovať k plynovému. Ak si zariaďujeme kuchyňu nanovo, treba od seba oddeliť chladničku, drez a sporák, najlepšie dodržaním aspoň 50-centimetrovej vzdialenosti. Pokiaľ ich už máme "napevno" zabudované, odporúča sa medzi ne dať aspoň drevené priečky alebo použiť stojany s drevenými drobnosťami. Medzi vodu a plyn sa zase hodia keramické doplnky alebo sklené nádobky s koreninami. Rôzne misky a nádobky z plastu môžu byť využité na predelenie sporáka a chladničky, ak chceme odrušiť pôsobenie mikrovlnnej rúry a elektromotora chladničky, dosiahneme to rozmiestnením rastlín, najlepšie kaktusov - tie sú známe a aj fyzikálne overené "požierače" elektromagnetického žiarenia (skúste si ich dať tiež k monitoru). Ako univerzálny prečisťovač môžeme v kuchyni občas zapáliť aj sviečku v stojane a nechať ju celkom dohorieť.

Obývačka

Táto miestnosť sa často využíva ako miesto stretnutí celej rodiny, je v nej nábytok, poličky, sedacia časť, televízor, veža, video, teda zmiešanina rôznych vibrácií a trávime tu náš čas, keď sme ešte aktívni. Pozorujeme, sledujeme, vnímame, oddychujeme. Preto je správne mať všetky vysielače vibrácií na jednom mieste. Vzdialenosť od nich by mala byť aspoň dva metre a viac, nezabúdajme na osvetlenie, nemali by sme byť v tme, keď pozeráme svoj obľúbený seriál. Stačí malé bodové svetlo alebo sviečka na stolíku. Ak sa chceme vyhnúť pôsobeniu geopatogénnych zón, treba do rohov umiestniť rastliny alebo lampy, či stojany so sviečkami a vyhnúť sa sedeniu v priesečníku diagonál. Radšej sedieť pri stene, nie pri dverách ani v strede miestnosti. Pokiaľ ide o lampu, ktorá osvetľuje celú miestnosť, môžeme ju ozdobiť "cinkadlom" z kovu alebo dreva, ak máme knižnicu, medzi knihami by sme mali mať sem-tam miesto na nejakú keramickú drobnosť. Na stolíku a na poličkách by nemali chýbať kamienky z prostredia, ktoré je vám blízke, ideálne je mať v obývacej časti akvárium alebo fontánku s tečúcou vodou. Oproti dverám, ktorými sa vchádza do obývačky, by malo visieť zrkadlo, ale nemalo by odrážať sedaciu časť.

"Je dôležité, aby sme si uvedomili, že v obývačke sme ešte činní, vnímame to, čo nás obklopuje, zrkadlo nám dodáva energiu, prebúdza v nás vnútornú silu, kvety podporujú aktívnejšie myslenie, kamienky vyvolávajú príjemné spomienky. Sviečky a svetlá v rohoch zase rozptyľujú negatívne vibrácie prinesené zvonku a vyrovnávajú vibrácie, ktoré sú v tejto miestnosti tak, aby nám čo najmenej škodili. Tečúca voda rozprúdi a osvieži vzduch, dosiahneme tým plynulé odrušovanie všetkých nevhodných vibrácií," odporúča Juli. Môžeme to zabezpečiť aj rôznymi rastlinami s červenými kvetmi, vhodná do obývačky je napríklad čínska ruža.

Spálňa

Tu je dôležité rozmiestnenie elektrických káblov. Tam, kde sú zásuvky, by nemala byť postavená posteľ, káble neviesť za hlavou ani popri posteliach. Posteľ nemá byť umiestnená oproti dverám, skôr vedľa nich, nie pri okne. Skrine a komody treba postaviť aspoň 20 cm od postele, pozor aj na zrkadlá alebo rádio, či televízor - v spálni by niečo také nemalo byť, pretože tu ide o priestor, kde sa oddychuje, naberajú sa sily, nič by nás teda nemalo rušiť.

"Orientácia postele by mala byť hlavou na sever, tak, aby sme nohy mali na juh, prípadne na východ, na stolíkoch pri hlavách môžu byť rôzne drobnosti, napríklad vonná lampa s mätovou vôňou alebo lipovým olejom, či s vanilkou, malá sviečka, nejaký drahý kameň - ametyst, ruženín, citrín," hovorí Júlia Lazarová.

"Dôležité je, aby ste v spálni neriešili žiadne zásadné problémy, nečítali zaujímavú beletriu, posteľ by mala byť využitá na spánok, príjemné snívanie, oddych, na milovanie. Nie je správne, aby ste sa v nej oddávali smutným myšlienkam, plánovali to, čo máte urobiť na druhý deň, inak si miesto oddychu celkom narušíte a dosiahnete len to, že nezaspíte pokojne a nebudete svieži, skutočne pripravení na ďalší deň."

Spálňa by mala byť ladená v sýtejších farbách, odporúča sa modrá, zelená, svetlohnedá alebo broskyňová, vyhnúť by sme sa mali bielej, sivej a fialovej. V spálni by nemali byť žiadne kvety, pozor najmä na čínsku ružu alebo fikus. Ak už, potom je vhodná aloe vera alebo juka.

Detská izba

Posteľ by mala byť pri dverách, dodržať orientáciu sever-juh je nevyhnutné. Písací stôl by mal byť pri okne, dobre osvetlený, v strede miestnosti by malo byť miesto na sedenie na zemi, čím menej rôznych elektrických spotrebičov. Treba sa vyhnúť preplneným skriniam a poličkám. Dieťa by malo mať prehľad v tom, čo kde je a pokiaľ ide o farebné ladenie, univerzálna farba je žltá, oranžová, zelená, svetlomodrá, ružová, fialová.

Nie je dobré mať pri posteli plyšové hračky ani spať obklopený vankúšikmi, dieťa potrebuje mať v posteli priestor, jeho spánok nie je vždy pokojný. V detskej izbe nie je miesto na zrkadlo ani na sklené plochy, všetko ostré len zosilňuje vplyvy zón.

"O ich odrušenie by sa najlepšie postarala tečúca voda, teda by bolo dobré, aby dieťa malo svoju fontánku či akvárium, dostatok vlhkosti mu pomôže, aj pokiaľ ide o dýchanie. Môžeme mu k hlave postele dať krištáľ, tento kameň sa dá použiť pre akékoľvek znamenie, je to univerzálny rušič negatívnych vibrácií." (jl)

Rozdelenie znamení podľa živlov

Baran, Lev, Strelec - oheň

Býk, Panna, Kozorožec - zem

Blíženci, Váhy, Vodnár - vzduch

Rak, Škorpión, Ryby - voda

Doplnky v byte

Doplnky sú v tomto prípade nepostrádateľné. Vďaka nim dokážeme eliminovať vplyv geopatogénnych zón, aj keď sa ich vplyvu nezbavíme úplne, najmä nie v byte, kde sme súčasťou väčšieho stavebného celku. Sú rôzne, každému vyhovujú iné, niekomu sklenené ozdobné gule, používané ako ťažidlá, alebo pyramídy, sviečky z rôznych materiálov, farieb, drahé kamene, mušle, koraly. Čo sa však dá použiť všeobecne, sú fontány, akváriá, zrkadlá, sviečky a rastliny. Ak ich správne usporiadame, pomôžu nám vyrovnať sa s problémami, ktoré nie sú viditeľné, no i tak nás oslabujú.

Doplnky sú nepostrádateľné. Každému vyhovujú iné, niekomu sklenené ozdobné gule, používané ako ťažidlá, alebo pyramídy, sviečky z rôznych materiálov, farieb, drahé kamene, mušle, koraly. Čo sa však dá použiť všeobecne, sú fontány, akváriá, zrkadlá, sviečky a rastliny. FOTO SME - PAVOL FUNTÁL

Radšej sedieť pri stene ako pri dverách alebo v strede miestnosti. Ak sa chceme vyhnúť pôsobeniu geopatogénnych zón, treba do rohov umiestniť rastliny alebo lampy, či stojany so sviečkami a vyhnúť sa sedeniu v priesečníku diagonál. FOTO SME - PAVOL FUNTÁL

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Piešťanská firma ovládla svet zubárskych kresiel
 2. Školy môžu získať podporu pre zelené projekty
 3. Európska noc výskumníkov prináša zážitky s vedou opäť naživo
 4. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil
 5. Takto si nastavíte, aby vám maily od SME nekončili v spame
 6. Digitálne dvojča v Konštrukta-TireTech
 7. Vyskúšajte vylepšenú aplikáciu SME aj s novou SME Minútou
 8. Najradšej by ste sa pri čítaní správ nechali zahrabať?
 1. Školy môžu získať podporu pre zelené projekty
 2. Európska noc výskumníkov prináša zážitky s vedou opäť naživo
 3. Jednodňovú zdravotnú starostlivosť preferujú lekári aj pacienti
 4. Union prepláca všetky doplatky za lieky pre deti do 18 rokov
 5. Medzi prírodnými izoláciami vedie celulóza
 6. Zvyšky z vašej kuchyne môžu pomôcť v boji s klimatickou krízou
 7. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil
 8. Nie všetko sa deje na červenom koberci
 1. Tejto zelenine patrí štvrté miesto na svete. Máte ju doma? 11 662
 2. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny 11 287
 3. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil 3 999
 4. Vyskúšajte vylepšenú aplikáciu SME aj s novou SME Minútou 3 702
 5. Digitálne dvojča v Konštrukta-TireTech 3 255
 6. OMV mení kuchynský olej za kávu. Teraz na celom Slovensku 2 644
 7. Bublina: Hravý a kreatívny časopis pre deti v denníku SME 2 590
 8. Najradšej by ste sa pri čítaní správ nechali zahrabať? 2 436
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 2. Oskar Kaman: Ako magistrát (ne)získal 1,6 milióna eur do rozpočtu
 3. Michal Feik: Zmena klímy v mestách. Výsledky prieskumu obyvateľov
 4. Martin Gajdoš: Prečo sa o trhovisko na Žilinskej oplatí bojovať?
 5. Róbert Thomas: Budíček! Vstávajte, prišli smetiari
 6. Jozef Drahovský: Priechod na druhý svet je v Bratislave
 7. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala
 8. Post Bellum SK: Kaviarne: dobrá adresa, politika aj štamgasti
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 15 492
 2. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 13 954
 3. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 8 542
 4. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 6 198
 5. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 5 575
 6. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia dobrá, diel tretí. 3 468
 7. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 3 219
 8. Marek Strapko: Irán vs. Rusko 2 863
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
SkryťZatvoriť reklamu