Štvrtok, 25. február, 2021 | Meniny má Frederik(a)KrížovkyKrížovky

Inter zlomil Komárno až v poslednej štvrtine

V 3. kole mužskej basketbalovej extraligy sa stretli dve mužstvá, ktoré neboli spokojné s konečným umiestnením v minulej sezóne a avizovali útok na vyššie priečky.

Až v 3. kole získal Inter prvé víťazstvo v sezóne. Zdolal Komárno 84:68. Strieľa La Rosa. ŠTARTFOTO - PETER POSPÍŠIL

V prvom polčase to však vyzeralo, že tí, ktorí dali prednosť basketbalu na Pasienkoch pred neďalekým futbalovým kvalifikačným stretnutím, urobili chybu. Inter aj Komárno sa v útoku trápili. Tréner žlto-čiernych Pavol Zuzik vytiahol na súpera presing, už do prestávky poslal na ihrisko desať hráčov, no spočiatku to nepomáhalo. Domáci v prvej polovici nepremenili osem šestiek po sebe, našťastie v poli sa darilo Míčkovi a oživenie priniesol aj striedajúci Fapšo, ktorý hneď po svojom príchode dal sedem bodov v rade. Hosťom sa, naopak, nedarilo z poľa, doteraz najlepší strelec Komárna O. Petrovič nedal v druhej štvrtine ani bod. Zápas tak bol vyrovnaný, najviac viedol Inter o štyri body.

Obaja tréneri cez prestávku svojim hráčom zrejme poriadne dohovorili, lebo v druhom polčase sa hral o triedu kvalitnejší basketbal. Hostia sa vrhli do útoku a vypracovali si rýchlo sedembodový náskok. Perfektne strieľal najmä Jurík, v tretej štvrtine dal štyri trojky. Interisti však na zrýchlenie hry zareagovali. Z trojky odpovedal Míčka a pridal sa aj Pandula, autor desiatich bodov v tretej štvrtine, po ktorej to bolo stále len o bod. O všetkom rozhodla posledná desaťminútovka, za stavu 66:66 sa Komárno v útoku dopustilo niekoľkých fatálnych chýb a umožnilo žlto-čiernym vystupňovať tlak. Zápas zakončil Inter šnúrou 18:4, o polovicu bodov sa v tejto časti postaral Mičuda.

Extraliga mužov - 3. kolo

Inter Bratislava - MBK Komárno 84:68 (37:36). Zostava a body Interu: Mičuda 22, Míčka 21, Pandula 17, Činčura 7, La Rosa 6 (Fapšo 11, Dárius, Terlanda, Zuzik ml., Jankech) - najviac za hostí Jurík 22, O. Petrovič 12, fauly 19:21, trestné hody 20/10 - 8/7, trojky 8:7. Pred 300 divákmi rozhodovali Obmaščík a Hlinka. Štvrtiny: 19:18, 18:18, 25:25, 22:7.