V bežeckom crosse kraľovala Protičová

Na šiestom ročníku Bratislavského crossu si zasúťažilo 190 vyznávačov lesného behu, predtým známeho pod menom Beh Devínskou kobylou. Podujatie je zároveň memoriálom Juraja Nagya, ktorý bol dlhé roky jeho organizátorom. Od roku 2000 je beh situovaný ...

V Bratislavskom crosse v okolí Dúbravky si zasúťažili bežci všetkých vekových kategórií.

FOTO SME - PAVOL MAJER

Na šiestom ročníku Bratislavského crossu si zasúťažilo 190 vyznávačov lesného behu, predtým známeho pod menom Beh Devínskou kobylou. Podujatie je zároveň memoriálom Juraja Nagya, ktorý bol dlhé roky jeho organizátorom. Od roku 2000 je beh situovaný v novom prostredí, so štartom a cieľom na kúpalisku Rosnička v Dúbravke. Trate vedú okolitým lesným terénom Sitina.

Organizátor behu Správa telovýchovných a rekreačných zariadení hlavného mesta Bratislavy pripravil aj tento rok trate pre zdatnejších bežcov, ale aj pre deti. Štartovalo sa obľúbeným intervalovým spôsobom a trať bola vyznačená farebnými značkami. Celkovo sa súťažilo v 21 kategóriách, prvý traja v každej z nich získali vecné ceny. "Oproti minulému roku sme zaznamenali mierny pokles počtu štartujúcich, vypadli nám niektoré bratislavské stredné školy. Dúfam, že o rok opäť prídu. Celkovo sa však preteky vydarili a prialo nám aj počasie. Potešilo nás, že niektoré rodiny prišli v kompletnom zložení aj s deťmi," povedala za organizátorov Barbora Bučeková.

Na najdlhšej trati mužov (6500 m) zvíťazil Michal Kavacký z Kysuckého Nového Mesta pred Jurajom Trubirohom (MAC Rača), ktorý zase vyhral na trojkilometrovej rati. V kategórii žien bola suverénkou Kristína Protičová (MAC Rača), ktorá bola najrýchlejšia na oboch tratiach. (bg)