SME

Finále si zopakujú BK Apollo a Trnava

Prebiehajúci ročník bejzbalovej extraligy už pozná svojich finalistov. Stali sa nimi TJ STU Trnava, ktorá vyhrala semifinálovú sériu nad Bojujúcimi muchami Bratislava 3:1 a Apollo Bratislava, ktoré zdolalo 3:0 na zápasy Sláviu STU Spiders Bratislava.

Bejzbalisti Apolla Bratislava si vybojovali postup do finále extraligy po výhre nad Spiders Bratislava 3:0 na zápasy. FOTO SME - PAVOL FUNTÁL


Finále súťaže teda bude reprízou toho vlaňajšieho, v ktorom bratislavský klub získal svoj prvý titul medzi mužmi a prelomil tak päťročnú nadvládu Trnavy.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Finálová séria sa síce začína až 24. septembra, no obaja aktéri v boji o titul sa tak ako minulý rok stretnú už túto nedeľu vo finále Slovenského pohára. Hrá sa o 16.00 na ihrisku na Podzáhradnej ulici v Podunajských Biskupiciach a pohárovému vyvrcholeniu bude od piatka predchádzať turnaj slovenského šampionátu kadetov.

Apollo potrebovalo na postup do finále cez Spiders Bratislava minimum - tri zápasy. Hostia síce nastúpili v plnej sile, no rozbehnutému Apollu dokázali byť vyrovnanejším súperom až v závere, keď najlepší hráči oddychovali. Obhajca titulu viedol už po tretej zmene 13:0, zvíťazil 14:2 a 3:0 na zápasy.

SkryťVypnúť reklamu

Druhá semifinálová séria medzi Trnavou a Bojujúcimi muchami Bratislava sa po dvoch dueloch v Trnave presunula do Marianky. Na domácom ihrisku dokázali "muchy" v prvom dueli zvíťaziť, keď už v druhej zmene išli do vedenia 4:1. Svoj náskok si udržali až dokonca (7:3) a znížili stav série na 1:2.

Bratislavčania veľmi chceli vyrovnať stav série, no vo štvrtom zápase im nevyšiel predovšetkým úvod. Trnava zakrátko viedla 8:1. Potom sa situácia otočila, domáci pridávali body, znížili na 10:13, ale duel napokon napriek veľkej bojovnosti prehrali 12:16.

(slo)

Hokejbalový turnaj Loko Dutch Cup 2005 v Rači vyhralo domáce mužstvo Loko Dutch Team, ktoré si vo finále poradilo s ŠHBK Račištorf B 4:1. Na snímke zo semifinálového zápasu HBC Ostredky - Loko Dutch Team (2:4) sú na buly Branislav Varga z Ostredkov (vľavo) a Rastislav Sisik z Loko. FOTO - sMASh 2k5


SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  2. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  3. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  4. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  5. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  7. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 93 948
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 20 919
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 602
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 460
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 5 718
  6. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 5 384
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 259
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 687
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Úradujúci prezident USA Donald Trump počas Super Bowlu LIX.

Americký prezident ohlásil, že znižuje clá na 10 percent na tri mesiace.


15
Tlačová konferencia premiéra Fica a Tibora Gašpara.

Prvý prieskum v ére transakčnej dane meria Smeru pokles.


a 1 ďalší 6
Minister zdravotníctva Kamil Šaško.

Účasť odborníkov zrušili v poslednej chvíli.


2
Peter Schutz

Celosvetový chaos spôsobili voliči jedinej superveľmoci.


10
SkryťZatvoriť reklamu