Štvrtok, 24. jún, 2021 | Meniny má JánKrížovkyKrížovky

Futsalový nováčik v premiére zaskočil Pinerolu

Nová sezóna najvyššej domácej futsalovej súťaže sa začala tento rok aj za účasti štyroch bratislavských mužstiev. Žreb úvodného kola zariadil v hlavnom meste hneď dva derby zápasy. V hale Mladosť narazil nováčik 1. slovenskej ligy AC Karpatia na Pinerolu

Nováčik najvyššej futsalovej súťaže AC Karpatia sa hneď v prvom kole postaral o prekvapenie. V bratislavskom derby zdolal favorizovanú Pinerolu 3:2. FOTO SME - MIROSLAVA CIBULKOVÁ

a obhajca titulu Slov-matic si zmeral sily so Semicom. V prvom dueli sa prekvapujúco tešila z víťazstva 3:2 Karpatia. Slov-matic si poradil so Semicom 6:4, ale o tri body musel favorit celej súťaže tuho bojovať až do posledných sekúnd zápasu.

AC Karpatia Juniors Bratislava - Across Pinerola Bratislava 3:2 (0:2). Góly: Slyško 2, Filo - Socha, B. Strapek, 350 divákov

Aktívnejší bol v prvých minútach nováčik, ale skúsenejší futsalisti Pineroly im strelili dva góly. O celkovo prvý gól sezóny sa postaral Peter Socha, ktorý presne zakončil rýchly protiútok. Druhý zásah favorita pridal Branislav Strapek v závere polčasu a zdalo sa, že Karpatia sa nepresadí. Po prestávke však nadšene hrajúci nováčik otočil vývoj zápasu, využil chyby v obrane súpera a aj zásluhou lepšej kondície zvíťazil. Počas zúfalého záverečného náporu Pineroly útočil bez úspechu aj brankár Ivan Čavojský.

Semic Atletico 1985 Bratislava - Slov-matic FOFO Bratislava 4:6 (0:4). Góly: Ryšavý, Rejžek, Stašiak, Féhervári - Badura 2, Várady 2, Berky, Haľko, 500 divákov

Favorizovaný Slov-matic vystužený viacerými reprezentantmi a novými posilami súpera hneď v úvode pritlačil pred bránku, ale z protiútokov sa dostávali do vyloženejších šancí hráči Semicu. Nepremenili ich a na opačnej strane postupne uspeli Marián Berky, Michal Badura a Peter Haľko. Futsalistom Semicu góly na istý čas zobrali elán a zaskočení sa zväčša bránili. Majster síce pridal do polčasu štvrtý gól, ale po zmene strán sa strachoval o víťazstvo. Semic dotiahol na rozdiel jediného gólu (4:5), no pri záverečnom tlaku poistil z protiútoku výhru pre Slov-matic Vojtech Várady.