BRATISLAVA. Najskôr hovorila o drogách, teraz o kontrole bločkov. Zásah v bratislavskom centre Kácečko dokonca podľa polície ani nebol jej akciou.
Polícia tvrdí, že ju prizvala finančná správa, ktorá vyšetruje, ako centrum platí dane a odvody. Akcia mala mať aj „preventívno-bezpečnostný charakter".
Finančná správa to poprela a za organizátora záťahu označila políciu, ktorá si vraj prizvala daňový úrad.

V klube bolo v tom čase asi 600 ľudí. Svedkovia hovoria, že doň vtrhlo asi 30 kukláčov, ktorí nadávali a na niektorých hostí použili aj silu. V Bratislave sa hovorí o jednej z najväčších razií v kluboch za posledné roky.
Polícia tvrdí, že štatistiky o svojich zásahoch v čase pred pandémiou nemá. V stredu pritom poskytla údaje za súčasný aj minulý rok. Vlani urobila údajne v meste jeden záťah v podnikoch v centre, pri ktorom sa zamerala na predaj alkoholu mladistvým, a začiatkom tohto roka ich bolo päť.
V článku sa dočítate:
- ako prebiehajú kontroly finančnej správy v podnikoch,
- ako prebiehala razia v klube pri Miletičke,
- ako sa na raziu v Kácečku pozerá bývalý policajný prezident,
- prečo záťahy znižujú dôveru v políciu a podnecujú násilie.
Policajný zbor postupuje na základe analýz bezpečnostnej situácie v Bratislavskom kraji, cieľom je zlepšiť ju, povedala krajská policajná hovorkyňa Silvia Šimková.
Denník SME pátral po dôvodoch takej veľkej razie v jednom z najznámejších bratislavských podnikov, kam chodia najmä mladí. Existuje podozrenie, že bola neodôvodnená.
Kukláčov vraj nepotrebujú
Spoločné razie vždy podnietia a velia im policajti, povedal SME dobre informovaný zdroj z prostredia bezpečnostných zložiek. Spolupráca s finančnou správou má výhodu v tom, že na prehliadku nebytových priestorov nepotrebujú súhlas prokurátora.
„Môžeme sa pozrieť všade, a ak náhodou nájdeme drogy, odovzdáme vec vedľa stojacim policajtom," povedal zdroj.