SME

Protestná jazda farmárov obmedzí dopravu na dôležitých ťahoch

Trasa by mala viesť zo Seneckej cesty cez Rožňavskú, Trnavskú, Šancovú a Štefánikovu ulicu a Palisády a späť.

Traktory pred ministerstvom pôdohospodárstva počas tlačovej konferencie pri príležitosti protestu farmárov v pondelok 19. februára.Traktory pred ministerstvom pôdohospodárstva počas tlačovej konferencie pri príležitosti protestu farmárov v pondelok 19. februára. (Zdroj: TASR/Jaroslav Novák)

BRATISLAVA. Celoeurópsky protest farmárov, poľnohospodárov a potravinárov sa vo štvrtok 22 februára nevyhne ani Bratislave.

V hlavnom meste je zhromaždenie avizované od 9.00 do 15.00 h a vyžiada si dopravné obmedzenia. Situáciu bude monitorovať štátna i mestská polícia. Operatívne bude reagovať aj Dopravný podnik Bratislava (DPB).

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Trasa protestnej jazdy by mala viesť zo Seneckej cesty cez Rožňavskú, Trnavskú, Šancovú a Štefánikovu ulicu a Palisády a späť.

Ďalší účastníci zhromaždenia sa pripoja z Trnavského mýta a presúvať sa budú od Lieskovskej cesty Ulicou Svornosti, Slovnaftskou a Bajkalskou ulicou, Trnavskou cestou, Šancovou a Štefánikovou ulicou na Palisády a späť.

SkryťVypnúť reklamu
Súvisiaci článok Pre protesty farmárov budú na celom Slovensku dopravné obmedzenia Čítajte 

"Avizované sú rozsiahle kolóny po celej trase poľnohospodárov presúvajúcich sa s technikou," pripomína bratislavská krajská policajná hovorkyňa Silvia Šimková. Polícia preto žiada vodičov, aby rešpektovali jej pokyny a ak je to možné, využili alternatívne trasy.

S obmedzeniami v cestnej premávke treba počítať aj na ďalších trasách. Na Štefánikovej ulici smerom na Hodžovo námestie môže dôjsť od 10.00 h k obmedzeniu pravého jazdného pruhu.

Od 10.30 h môže dôjsť k obmedzeniam na Palisádach smerom k Národnej rade SR i z Námestia Alexandra Dubčeka od Mudroňovej ulice smerom na Palisády.

Na možné dočasné dopravné obmedzenia sa pripravuje aj DPB. Prioritou mestského dopravcu bude zabezpečovať premávku mestskej hromadnej dopravy (MHD) do poslednej možnej chvíle a minimalizovať dosah obmedzení na cestujúcich.

SkryťVypnúť reklamu

"Linky MHD v dotknutých úsekoch preto neplánujeme odkloniť skôr, než to bude potrebné," uviedol hovorca DPB Jozef Vozár.

Na trolejbusové linky premávajúce úsekom, kde je naplánované štvrtkové zhromaždenie, vypraví mestský dopravca vozidlá s alternatívnym pohonom. Vďaka tomu ich v prípade možných uzáver bude vedieť odkloniť na iné trasy.

Pre aktuálne informácie odporúča dopravný podnik cestujúcim sledovať webovú stránku, informačné tabule priamo na zastávkach či v interiéroch vozidiel na informačných displejoch.

Doprava

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Komerčné články

  1. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy
  2. TV Markíza spustí spravodajský projekt TN live už 9. júna
  3. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí
  4. Plaťte, šetrite, investujte moderne – prehľadne a na pár ťuknutí
  5. Bezlepkové delikatesy od šéfkuchára svetových hviezd
  6. Kozmetika ju najprv zachránila, dnes ňou pomáha iným
  7. IAD Investičný Realitný Fond: Kooperativa mieri do Twin City C
  8. V predaji 3-izbových bytov vedie projekt v Dúbravke
  1. Sovy chránia lesy: LESY SR hlásia úspech s vtáčími búdkami
  2. Iónske alebo Dodekanské ostrovy? Grécke leto má stovky tvárí
  3. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy
  4. Šaca v Lige majstrov futbalovej medicíny
  5. Nové PLANEO už aj v Prešove! Zľava 10 % na všetko a mega tombola
  6. Nová predajňa PLANEO v Spišskej Novej Vsi
  7. Nové Planeo v Košiciach
  8. TV Markíza spustí spravodajský projekt TN live už 9. júna
  1. Kozmetika ju najprv zachránila, dnes ňou pomáha iným 9 312
  2. Hyundai má neodolateľné zľavy. Ušetríte tisícky eur 8 973
  3. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 5 184
  4. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 4 835
  5. V predaji 3-izbových bytov vedie projekt v Dúbravke 3 720
  6. Dá sa na Slovensku zbohatnúť poctivo? 3 635
  7. Bezlepkové delikatesy od šéfkuchára svetových hviezd 3 198
  8. TV Markíza spustí spravodajský projekt TN live už 9. júna 3 013
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
  1. Post Bellum SK: Oslobodenie Bratislavy – boj za cenu stoviek životov
  2. Ľuboš Vodička: Bratislavský Robinson Karl Jetting
  3. Juraj Mravec: Projekt Nového Lida nereflektuje záujmy Petržalky
  4. Pavol Pálfy: Úradná tabuľa - zákonná povinnosť alebo služba pre občana?
  5. Danica Chames: Zbláznili sa, šli na dovolenku do Bratislavy
  6. Radko Mačuha: Sídlisko, kvôli ktorému bolo zbúrané podhradie. ( cyklus bratislavská krutosť)
  7. Ján Roháč: Čo nám ukázali cyklopruhy na Vajanského?
  8. Michal Drotován: Môže byť Bratislava 15-minútové mesto?
  1. Marcel Rebro: Sexuálne násilie Červenej armády pri oslobodzovaní Európy 39 372
  2. Rado Surovka: Judáš vstal z mŕtvych a podal ruku Ficovi 12 915
  3. Michaela Witters: Dievčatko v škôlke neprehovorilo sedem mesiacov ani slovo. Nakoniec jej pomohlo toto... 7 507
  4. Otilia Horrocks: Keď sa p. redaktorka Benedikovičová opýtala premiéra Roberta Fica na PPA haciendy... /plus video/ 6 689
  5. Tomáš Mikloško: Toxické peklo: Ako rozpoznať narcistu a jeho obeť 5 238
  6. Věra Tepličková: Šok v Levoči 4 927
  7. Radko Mačuha: Teleráno na ministerstve kultúry? 4 514
  8. Tomáš Čajda: Čo sa s tebou stalo Nové Mesto? 4 099
  1. Věra Tepličková: Šok v Bratislave (voľné pokračovanie Šoku v Levoči)
  2. Marcel Rebro: Fico a jeho banda si kupujú za naše peniaze haciendy, Slováci posielajú drony obrancom Ukrajiny
  3. Věra Tepličková: Šok v Levoči
  4. Tupou Ceruzou: Kamarát Viktor
  5. Radko Mačuha: Aj Európa má svoju suverénnu politiku.
  6. Marian Nanias: Jadrová energia - Tomu sa hovorí viera a dôvera...
  7. Tupou Ceruzou: Žiačik
  8. Marcel Rebro: Sexuálne násilie Červenej armády pri oslobodzovaní Európy
SkryťZatvoriť reklamu