V bratislavskom centre opätovného použitia možno nájsť aj také vychytávky ako sú pamäti Vasila Biľaka či vybrané spisy Karola Marxa a Fridricha Engelsa. Nachádzajú sa na horných policiach kruhovej knižnice pod špeciálnou kategóriou „Kajnšmetke a Bizár“.
„Sú to práve tie zvláštne druhy kníh, ktoré ťažko zaradiť do nejakej kategórie,“ hovorí Martina Čechová, manažérka cirkulárnej ekonomiky OLO, počas znovuotvorenia reuse centra KOLO 11. novembra. Bolo to slovo fajnšmeker, ktoré jedna súťažiaca skomolila v niektorej z televíznych súťaží, ktoré sa medzi zamestnancami OLO zaužívalo na pomenovanie bizarných a nezaraditeľných kníh. „Ľudia k nám chodia aj z týchto dôvodov – nájsť tu niečo zaujímavé, veselé, zaujímavý darček, aj za dizajnérskymi vychytávkami.“
Knižná kategória Kajnšmetke a Bizár je len jedna z noviniek znovuotvoreného reuse centra. Po tom, ako v máji vyhorelo, muselo byť vybudované nanovo.
„Týmto zvláštnym spôsobom sme dostali príležitosť, ako naše reuse centrum ešte lepšie uchopiť,“ hovorí M. Čechová.

Základná funkcia centra, teda dať možnosť veciam, ktoré ľudia už nevyužívajú, poslúžiť niekde inde, zachovali, rovnako ako otváracie hodiny a kategórie predmetov, ktoré prijímajú.
V rámci kozmetickej zmeny usporiadania a dizajnu reuse centra zväčšili priestor pre obrazy a knižnicu. Oddelenie hodnotných vecí presunuli za pokladnicu. Vytvorili novú oddychovú zónu so sedacími vakmi od firmy Wakivaky z recyklovaných bannerov OLO. Jej súčasťou je stabilný SWAP rastlín.
Novinkou je označovanie predmetov QR kódmi. Tie nahradili farebné bodky.„Posunuli sme evidenciu a predaj na vyššiu úroveň,“ hovorí Čechová.