Je leto 2005, sedíte v bufete U Fira na Železnej studničke s priateľmi pri pive, započúvaní do elektrickej gitary, basy a bicích v rýchlom punkovom tempe.
Zrazu sa dovnútra nasúkajú maskovaní muži v šatkách a kuklách, s bejzbalovými pálkami a vystreľovacími nožíkmi v ruke. Osadenstvo bijú hlava-nehlava. Niekoľko ľudí končí na ARO, jeden z napadnutých prišiel takmer o život. Dôvod? Inakosť.
Nočný život v Bratislave v tých časoch podliehal rozmarom neonacistov. Doplácali na to najmä tí, ktorí obľubovali alternatívnejšie hudobné žánre a príslušníci menšín, vrátane tej dúhovej.
Podobné útoky vyvrcholili v novembri 2005 vraždou Daniela Tupého. Následne sa polícia zmobilizovala. Situácia sa postupne upokojovala. V októbri 2022 sa strieľalo pred Teplárňou. Útoky a vyhrážanie sa neskončili ani po tom.

V podnikoch, kde mali dúhové vlajky v interiéri či v exteriéri, im ich po teroristickom útoku ničili či strhávali častejšie.
Lubo Šoška, spolumajiteľ kultúrneho centra Pink Whale na lodi pri Moste SNP, hovorí, že vandalizmus proti dúhovým symbolom zintenzívnel po tom, ako poslanec György Gyimesi (OĽaNO) s Tomášom Tarabom (Život) predložili do parlamentu návrh na zákaz dúhových vlajok.