DIVADLÁ
19.00 Nabucco, G. Verdi – SND, Hviezdoslavovo nám. 1
19.00 Tančiareň, M. Huba/M. Porubjak – DPOH, Laurinská 21
19.00 Nože v sliepkach, D. Harrower – Malá scéna, Dostojevského rad 7
19.00 Kontrabas, P. Süskind – Divadlo a.ha, Školská 14
KINÁ
Pán prsteňov, USA – Hviezda, Nám. 1. mája, 16.00 a 19.00 h; Polus, 14.30, 15.40, 16.30, 18.00, 19.10, 20.00, 21.30, 22.40 h; Istropolis – veľká sála, Trnavské mýto 1, 10.00, 13.30, 17.00 a 20.00 h; Istota, Karloveská 32, 16.00 a 19.30 h
Harry Potter a kameň mudrcov, USA – Polus, 14.00, 16.50, 19.40 (slovenský dabing), 14.25, 17.15 (slovenské titulky); Tatra, Nám. 1. mája, o 16.30 a 19.30 h
Čierna mačka biely kocúr, Fr./Nem. – Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 14, 15.00, 17.30 a 20.00 h
Denník Bridget Jonesovej, USA – Obzor, Radlinského 18, 18.00 a 20.00 h
Kto z koho, USA – Odboj, Dúbravka, Jadranská ul., 19.30 h
Mačky a psi, USA – Nádej, Rača, Nám. hrdinov, 17.30 a 20.00 h
Ignoranti, Tal./Fr. – FK Nostalgia, Starohorská 2, 18.30 h
Každý to rád inak, Fran. – FK Nostalgia, Starohorská 2, 20.45 h; Artkino za zrkadlom, Rovniankova 3, 19.30 h
Fantóm Louvru, Fran. – Istropolis – kinosála, Trnavské mýto 1, 16.00, 18.00 a 20.00 h; Polus, 17.20, 19.20, 21.20, 23.20 h
Mandolína kapitána Corelliho, USA – Istropolis – Artkino, Trnavské mýto 1, 17.30 a 20.00 h; Polus, 15.25 h
Hriešnica, USA – Istropolis – Teátro, Trnavské mýto 1, 17.30 a 19.30 h Polus, 15.00, 17.00, 19.00 h
Sokoliar Tomáš, SR/ČR – Istropolis – Kinečko, Trnavské mýto 1, 17.00 h
Traffic, USA – Charlie centrum, 17.15 a 20.00 h; Polus, 18.05, 20.50, 23.35 h
Čokoláda, USA – Charlie centrum, 17.45 h
Po čom túžia ženy, USA – Charlie centrum, 18.00 h
Konkurz, ČR – Charlie centrum, 19.30 h
Všetko o mojej matke, Špan. – Charlie centrum, 20.00 h
Bratstvo vlka, Fran. – Charlie centrum, 20.15 h; Devín, Dev. Nová Ves, 17.15 a 19.45 h
Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko, ČR – Polus, 15.10 h
Z pekla, USA – Polus, 21.00 h
Kokaín, USA – Polus, 20.05, 22.35 h
DISKOTÉKY
Totally BLACK Rock, best of 90s – DUNA, Radlinského 11
Becherovka Ski Party – LIVE! Club, Aupark
Start to the weekend – Crystal Music club, Špitálska 37
DJ Night – Sams, Gorkého 1
Disco – Hystéria, Odbojárov 9
Freedom party – Cirkus Barok, nábrežie Dunaja
Clubbing Sound Better with You – Club 39, Staré grunty 51
Oldies disco – Tatra club, Námestie 1. mája
Rock – Aligátor, Laurinská 7
Rock – Harley Davidson, Rebarborová 1
Charlies Pub is different – Charlies Pub, Špitálska 4
Benelux, U Club – Nábr. arm. gen. L. Svobodu
Southern Rock – Country pub Tamworth, Štefana Králika 1, Dev. Nová Ves
KONCERTY A PODUJATIA
18.00 Keltský Imbolc, tradície a hudba Keltov – Elam klub, Staré grunty, do polnoci
18.00 Moby Dick, Scesta, štvrtok trinásteho, koncert – DK Dúbravka, Saratovská 2/A
19.00 Music club: koncert Marquee Louis, P.N.G. – DK Lúky, Vígľašská 1
19.30 Seven Days to Winter, koncert – PKO, Nábr. arm. gen. L. Svobodu
20.00 Fašiangová zábava, hrá ľud. hudba Petra Kuštára – DK Zrkadlový háj, Rovniankova 3
20.00 Posádkový ples – DK Ružinov, Ružinovská 28
PRE DETI
14.00 Na hromnice, rozprávanie a hry o tradíciách – Klub Slniečko, Furdekova 6/a, aj o 14.00 h
15.00 Ping-Pong – Klub 22, Vavilovova 22
VÝSTAVY
Šiesti zo šesťdesiatych – Dvorana Ministerstva kultúry SR, Nám. SNP 33, do 24. februára
Koloman Sokol – Mirbachov palác, Františkánske nám. 11, ut – ne 10.00 – 17.00 h, do 10. februára
Dale Chihuly – Pálffyho palác, Panská 19, ut – ne 10.00 – 17.00 h, do 10. februára
Slovenská fotografia 1925 – 2000 – moderna, postmoderna, postfotografia – SNG, Eszterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra 4, ut – ne 10.00 – 18.00 h, do 10. februára
Alexander Szabó, obrazy – galéria Ardan, Lermontovova 14, ut – so 10.00 – 19.00 h, do 31. januára
Narodím sa znovu? – Bibiana, do 28. februára
Paula Modersohn-Becker, maliarske dielo – SNG, Vodné kasárne, Rázusovo nábr. 2, ut – ne 10.00 – 18.00 h, do 15. februára
Peter Galvánek, obrazy – galéria Michalský dvor, Michalská 3, do 10. februára
Svet lacandónskych Indiánov – Slovenské národné múzeum, Vajanského nábr. 2, ut – ne 9.00 – 17.00 h, do 30. januára
Ingrid Modory: Slávnostný šat na rozhraní dňa a noci – K. Gallery, Ventúrska 8, do 4. februára
Martin Borodáč: Dobrodruh znaku a farby – výstavná sieň SPP, Drevená ul., ut – ne 10.00 – 18.00 h, do 3. februára
Milan Dobeš, grafika, objekty – Múzeum Milana Dobeša, do 15. februára
Sonia Delaunay, maľby, dizajn – Múzeum Milana Dobeša, do 15. februára
Medzinárodné sklárske sympózium Lednické Rovne 2000 – Pálffyho palác, Panská 19, ut – ne 10.00 – 17.00 h, do 17. februára
Alexander Szabó, výber z tvorby – galéria Ardan, Lermontovova 14, ut – so 16.00 – 19.00 h, do 31. januára
Miloš Boďa, expozície – galéria Slovenskej sporiteľne, Zelená 2, ut – ne, do 24. februára
Jakub Byrozek: Veľkokontaktové zátišia – galéria fotografie Profil, Prepoštská 4, ut – ne 13.00 – 18.00 h, do 3. februára
Kultúrne stretnutia od západu na východ – Galéria Z, Ventúrska 9, po – so 12.00 – 18.00 h
Kultúrne stretnutia od západu na východ, maliari a sochári – galéria MIRO, Košická 56, po – pia 9.00 – 17.00 h, do 17. februára
Subtílne drobnosti – Jana Hamarová, Karin Kolčáková – galéria Medium, VŠVU, Hviezdoslavovo nám., po – pia 10.00 – 17.00 h, so 10.00 – 16.00 h
Albín Brunovský, knižné ilustrácie – galéria Artotéka, Kapucínska 1, po – str – piatok 12.00 – 18.00 h, ut – pia 10.00 – 14.00 h, do 25. marca