, zapojilo sa do nej asi 600 Ivančanov," hovorí Ivan Schreiner, poslanec obecného zastupiteľstva. Podľa vyťaženosti autobusov počas troch skúšobných mesiacov sa obec rozhodne, či bude iniciovať stály spoj MHD do Ivanky.
Na otázku, či večerný čas a vybrané dni nie sú určené skôr tínedžerom ako ľuďom, ktorí napríklad v Bratislave pracujú, odpovedal, že medzi 5200 obyvateľmi Ivanky je aj dosť tínedžerov. "Navyše, spoje počas dopravnej špičky, keď ľudia chodia domov z práce, nie sú reálne. MHD má v tomto čase autobusy stopercentne vyťažené a akonáhle by konkurovali SAD, tá by zredukovala už existujúce spojenie," hovorí Schreiner. Okrem toho sa všetci v ankete zhodli, že chcú aj nočné spoje.
Za prvý mesiac skúšobnej prevádzky ešte vyťaženosť spojov nevyhodnocovali. "Niektoré boli obsadené, iné prázdne," povedal poslanec. Podľa neho však Ivanka chce navrhnúť zmenu času aj miesta, odkiaľ spoje chodia. "Počas leta by bolo určite zlepšením, keby autobusy chodili každý deň okrem nedele pred polnocou a z centra mesta - napríklad zo Šafárikovho námestia," povedal.
Počas trojmesačnej skúšobnej premávky autobusov cestujúci za dopravu neplatia. Hradí ju obec. Náklady na jeden mesiac predstavujú necelých 15-tisíc korún.
(japa)