Na starohájskom hipodróme sa v nedeľu uskutoční 27. ročník medzinárodného dostihového mítingu Turf gala, na ktorý majitelia stajní z Česka, Maďarska, Nemecka, Poľska, Rakúska, Slovinska a zo Slovenska prihlásili 97 špičkových koní.
Písmo:A-|A+ Diskusia nie je otvorená
Na dostihoch v anglickom Ascote sa jedna z dám prezentovala aj takýmto futbalovým klobúkom. Na nedeľnom mítingu Turf gala budú môcť svoju klobúkovú kreativitu ukázať aj slovenské dámy. FOTO - TASR/AFP
Najvýznamnejšie a najprestížnejšie turfové podujatie v stredoeurópskom regióne priláka na pravý breh Dunaja nielen slovenských koničkárov, ale aj početných priaznivcov dostihového športu zo zahraničia, ktorí budú zvedaví najmä na priebeh piatich medzinárodných dostihov dotovaných lukratívnou sumou 2,9 milióna korún.
"Nedeľňajšie dostihové divadlo bude trvať viac ako päť hodín, a preto musíme divákom všetkých vekových kategórií ponúknuť aj zaujímavý sprievodný, kultúrny a spoločenský program. Pripravili sme vystúpenia mažoretiek, folklórnych súborov, módnu prehliadku športového oblečenia, autogramiádu miss 2005 Ivice Slávikovej, vystúpenia hlavných hrdinov animovaného filmu Madagaskar. Samozrejmosťou je už tradičná súťaž o najoriginálnejší dámsky klobúk, v ktorej budú víťazka a umiestnené panie a slečny odmenené exkluzívnou zahraničnou kozmetikou," informovala vedúca úseku marketingu na bratislavskom Závodisku Viera Komárová.
Návštevníci starohájskeho hipodrómu sa však môžu tešiť aj na atraktívne dostihy chrtov a na vystúpenia jazdcov z Národného žrebčína Topoľčianky, ktorí predvedú ukážky cvikov drezúrnej vysokej školy. Míting sa začne o 14.00 h.