Hádzanárky ŠKP Štart postúpili

Areál TJ Karpatia v Záhorskej Bystrici patril najlepším parkúrovým jazdcom. Uskutočnilo sa tu tradičné podujatia Veľká cena Jenewein. K najúspešnejším účastníkom patril Peter Mackovjak zo Spišskej Novej Vsi, ktorý na koni Pompey vyhral hlavnú súťaž a na koni Gravento dominoval v Cene Karpatie, ktorá bola zároveň šampionátom Bratislavy v kategórii dospelých. Medzi juniorkami uspela na majstrovstvách Bratislavy Sandra Kállayová na koni Chantal (K. M. D. Šamorín), dojfázové skákanie vyhrala Anna Hrvolová s Tobym A (Triton Bratislava). (sita)

FOTO SME - PAVOL MAJER

V piatom kole nadstavbovej časti 1. ligy žien išlo o veľa. Hádzanárky ŠKP Štart Bratislava mohli v Trenčíne už pred posledným kolom definitívne potvrdiť svoj postup do najvyššej česko-slovenskej súťaže (WHIL). Domáce zasa hrali o udržanie šance na postup.

"Mali sme dobrý vstup do zápasu. Výsledkom výbornej obrany a pestrého útoku bolo vedenie 7:3 v 13. minúte. Potom však prišiel nečakaný zlom. Možno sme niektoré herné situácie podcenili a dovolili sme súperovi úplne otočiť skóre. Do druhého polčasu sme vstupovali s dvojgólovým deficitom (9:11)," hovorí tréner ŠKP Štart Ľuboš Amberský.

Do vedenia sa Bratislavčanky dostali opäť v 41. minúte (14:13), no za sedem minút ho aj pre dve vylúčenia opäť stratili (14:16). "V týchto chvíľach bol zápas naozaj nekompromisným bojom, hráčky museli vo veľkej horúčave zapnúť naplno. Fyzicky aj psychicky. Štyri minúty pred koncom sme sa pri vlastnom oslabení dostali do vedenia 18:17, no Trenčín vyrovnal," približuje dramatický záver stretnutia Amberský. "Necelú minútu pred koncom sme po technickej chybe stratili v útoku loptu, ale dôslednou obranou sme nedovolili súperovi skórovať."

Remíza 18:18 už posúva ŠKP Štart do najvyššej súťaže, kde v budúcej sezóne nahradí vypadávajúce Bánovce. Sobotňajší zápas proti Zlatnej, ktorý sa v hale na Jégého ulici začína o 18.00 už teda môže byť pre domáce len pokojnou oslavou postupu.

Hlavné mesto sa dočká ženského zástupcu v najvyššej súťaži po dvoch sezónach. Naposledy v nej Inter hral v sezóne 2002/2003.

Trenčín - ŠKP Štart Bratislava 18:18 (11:9), góly a zostava ŠKP: Sůkalová, Tarhaiová - Kusendová, Santaiová 3, Cicmanová 3, Ondrovičová 2/2, Vachová 2, Globanová 4, Kalabová 2, Zacharová, Obenrauchová 2, Kubatová, Hubertová (slo)