Karatisti Rapidu majú sedem medailí

Druhým najlepším klubom majstrovstiev Slovenska v karate mladšieho dorastu (od 7 do 14 rokov) v Košiciach sa stal bratislavský Rapid. Vybojoval si tri zlaté, jednu striebornú a tri bronzové medaily. Lepší bol len klub Kachi Nitra, ktorý má na svojom ...

ILUSTRAČNÉ FOTO - ARCHÍV

Druhým najlepším klubom majstrovstiev Slovenska v karate mladšieho dorastu (od 7 do 14 rokov) v Košiciach sa stal bratislavský Rapid. Vybojoval si tri zlaté, jednu striebornú a tri bronzové medaily. Lepší bol len klub Kachi Nitra, ktorý má na svojom konte šesť zlatých kovov.

Najúspešnejším bratislavským karatistom sa stal mladší žiak Matúš Lieskovský, ktorý zvíťazil v súborných cvičeniach kata, a bronz pridal aj v kumite do 40 kg. Ďalšie dva tituly získali Silvester Pečimon v kumite starších žiakov do 50 kg a Ľuboš Goffa v kumite mladšieho dorastu do 65 kg. Striebro zavesili na krk Róbertovi Nagyovi v kumite starších žiakov do 40 kg, medailovú zbierku doplnili dvoma bronzovými medailami Tomáš Lackovič a Radoslav Kus, obaja v kumite starších žiakov do 45 kg. Na šampionáte štartovalo 400 pretekárov z päťdesiatich klubov.

Karatistické nádeje v závere sezóny ešte čakajú majstrovstvá Slovenska družstiev a najväčší mládežnícky turnaj - Európsky pohár mládeže (18. júna) na Pasienkoch. (r)