Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Tenisové centrum si požičali kickboxeri

Slovenskí kickboxeri, zastúpení aj pretekármi z bratislavských klubov, získali na majstrovstvách Európy v hale Národného tenisového centra celkovo 127 medailí, z toho 26 zlatých v seniorských kategóriách. Najúspešnejšími reprezentantmi sa stali Svatava .

Historicky prvú zlatú medailu v najtvrdšej disciplíne - lowkicku, získal pre domáce farby v kategórii do 71 kg Vojtech Hudy (vpravo), ktorý zvíťazil nad naturalizovaným Nemcom Saadulom Fuisalom. FOTO - TASR

Slovenskí kickboxeri, zastúpení aj pretekármi z bratislavských klubov, získali na majstrovstvách Európy v hale Národného tenisového centra celkovo 127 medailí, z toho 26 zlatých v seniorských kategóriách. Najúspešnejšími reprezentantmi sa stali Svatava Špániková a Martin Navrátil, ktorí okrem dvoch európskych titulov v semikontakte jednotlivcov a družstiev získali ešte aj tretiu - striebornú medailu v lightkontakte.

Historicky prvú zlatú medailu v najtvrdšej disciplíne lowkicku získali pre Slovensko Vojtech Hudy v kategórii do 71 kg a Róbert Melo (do 75 kg). Ten zvíťazil vo finále nad Nemcom Zeljkom Koracom. Impozantným spôsobom získal titul Hudy, ktorý zvíťazil po technickom k. o. nad naturalizovaným Nemcom Saadulom Fuisalom, avšak neskôr po protestoch museli súboj opakovať. "Bola to nepríjemná situácia, pretože som už v prvom finále zvíťazil zaslúžene. Súper naťahoval čas, simuloval a dvakrát predstieral kopnutie do rozkroku. Bol som z toho trochu nervózny, lebo som mal navrch a chcel som rozhodnúť. Myslím, že som získal titul zaslúžene," povedal 18-ročný Vojtech Hudy.

Veterán a priekopník slovenského kickboxu Andrej Mičianik (do 91 kg) sa po nespočetnom množstve strieborných medailí konečne dočkal na vrcholnom podujatí najvyššieho umiestnenia. "Je to pre mňa satisfakcia. Za tie niektoré finálové súboje, z ktorých som minimálne raz odišiel neprávom ako porazený finalista," skonštatoval Mičianik.

Ešte výraznejšiu dominanciu slovenských reprezentantov bolo cítiť v nekontaktných formách, ktoré sú zmesou viacerých bojových umení. Štvornásobná majsterka sveta Lucia Šoltésová už tradične zaujala dokonalou zostavou, pričom zlato získala okrem tradičného hardstylu aj v cvičení freestyle družstiev. Nečakanú absenciu viacnásobného majstra sveta vo formách Romana Voláka, ktorý neštartoval napokon na šampionáte z osobných dôvodov, využil ďalší Slovák Jozef Cehľár, ktorý získal zlato za cvičenie freestyle so zbraňou. (bg, tasr)