Šrámek vyhral a zmenil históriu

V tenisovej hale Slávie Právnik na Tematínskej ulici pri Draždiaku sa v nedeľu skončil 9. ročník medzinárodného tenisového turnaj juniorov ITF kategórie 2 – Slovak Junior Indoor 2002. Organizátorom z bratislavskej Slávie Právnik sa prihlásili tenisti ...

FOTO – TASR

V tenisovej hale Slávie Právnik na Tematínskej ulici pri Draždiaku sa v nedeľu skončil 9. ročník medzinárodného tenisového turnaj juniorov ITF kategórie 2 – Slovak Junior Indoor 2002. Organizátorom z bratislavskej Slávie Právnik sa prihlásili tenisti z 21 krajín.

Prvý raz v deväťročnej histórii turnaja, ktorý je najvýznamnejším juniorským halovým podujatím u nás, získal trofej vo dvojhre domáci hráč. Vo finálovom súboji dvojhry chlapcov si Marek Šrámek (na snímke) zo Slávie Agrofert STU poradil s Nemcom Steinbergerom 3:6, 7:5, 6:4. Marek je študentom bratislavského športového gymnázia a v aktuálnom svetovom rebríčku juniorov je na 272. mieste, v slovenskom mu patrí siedme miesto.

Predseda organizačného výboru Oldřich Bagar: „Chlapci jednoznačne potešili. Víťazstvo Mareka Šrámeka trocha prekvapilo aj tenisových odborníkov. Veď potenciálnych favoritov bolo niekoľko. Treba však povedať, že predvádzal kvalitný tenis a zaslúžene sa tešil z prvenstva. Miernym sklamaním bolo vystúpenie našich dievčat, ktoré sa neprebojovali do záverečných bojov. Ešteže to vo štvorhre zachránila Zemenová, ktorá spolu s Češkou Hlaváčkovou turnaj vyhrala. Po organizačnej stránke turnaj vyznel dobre, všetci účastníci odchádzali z Bratislavy spokojní.“ (slo)

Výsledky:

Finále – juniori dvojhra: Šrámek (SR) – Steinberger (Nem.) 3:6, 7:5, 6:4, štvorhra: Chaloupka, Rosol (ČR) – Koch, Steinberger (Nem.) 6:7, 7:5, 6:3, juniorky dvojhra: Gallovitsová (Rum.) – Ľubcovová (Ukr.) 6:1, 4:6, 7:5, štvorhra: Hlaváčková, Zemenová (ČR/SR) – Ľubcovová, Savčuková (Ukr.) 7:5, 6:2.