19.00 Čarovná flauta, W. A. Mozart – SND, Hviezdoslavovo nám. 1
19.00 Mizantrop, J. B. Moliere, (ND Brno) – DPOH, Laurinská 21
19.00 Scény z manželského života, I. Bergman – Malá scéna, Dostojevského rad 7
19.00 Šiesti v pyžame, komédia – Nová scéna, Kollárovo nám. 20
19.00 Mŕtve duše, N. V. Gogoľ – Astorka Korzo90, Suché mýto 17
19.00 Tanec v Aréne, tanečné predstavenie – Aréna, Viedenská cesta 10
19.00 Jááánošííík (po 30 rokoch), J. Nvota – Radošinské naivné divadlo, Škultétyho 5
KINÁ
Pán prsteňov 1 – Spoločenstvo prsteňa, USA/VB – Hviezda, Nám. 1. mája, o 16.00 a 19.00 h; Istropolis – veľká sála, Trnavské mýto 1, 9.30, 13.00, 16.30 a 20.00 h; Istota, Karloveská 32, 16.00 a 19.30 h; Polus, 14.30, 15.40, 16.30, 18.00, 19.10, 20.00, 21.30 a 22.40 h
Mandolína kapitána Corelliho, USA – Tatra, Nám. 1. mája, 15.30, 18.00 a 20.30 h; Polus, 14.30, 17.10, 19.50 a 22.30 h
Podzimní návrat, ČR – Obzor, Radlinského 18, 18.00 a 20.00 h
Roberto Succo, Franc. – Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 14, 15.15 a 17.30 h; Charlie centrum, 20.15 h
Čokoláda, USA – Nádej, Rača, Nám. hrdinov, 17.30 a 20.00 h; Charlie centrum, 17.45 h
Harry Potter a kameň mudrcov, USA – Odboj, Dúbravka, Jadranská ul., 17.00 a 19.30 h; Polus (slovenský dabing), 14.00, 16.50 a 19.40 h; Polus (slovenské titulky), 14.25 a 17.15 h
Láske na stope, USA – Istropolis – kinosála, Trnavské mýto 1, 16.00, 18.00 a 20.30 h; Polus, 15.00, 17.00 a 19.00 h
Lužinova obrana, VB/Fran. – Istropolis – Artkino, Trnavské mýto 1, 17.30 a 20.00 h
Bratstvo vlka, Fran. – Charlie centrum, 17.00 h
Sexy beštia, VB – Charlie centrum, 18.30 h
Samotáři, ČR – Charlie centrum, 19.30 h
Traffic – aféry (bez)mocných, USA/N – Charlie centrum, 17.15, 20.00 h; Polus, 18.05 a 20.50 h
Divoké mušle, Hol. – Charlie centrum, 20.00 h
Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko, ČR – Polus, 15.55 h
Z pekla, USA – Polus, 21.00 h
Kokaín, USA – Polus, 20.05 a 22.35 h
DISKOTÉKY
CS Rock evening – DUNA, Radlinského 11
Charlies Pub is different – Charlies Pub, Špitálska 4
Deep House Varios Night – Crystal Music club, Špitálska 37
Rock – Harley Davidson, Rebarborová 1
Oldies party, DJ Mayoo – Club 39, Staré grunty 5
Disco – Cirkus Barok, nábrežie Dunaja
KONCERTY A PODUJATIA
18.00 Večer dokumentu, prehliadka dokument. filmov – CC Centrum, Jiráskova 3
19.00 DFS Čečinka, FS Folkus – DK Zrkadlový háj, Rovniankova 3
PRE DETI
10.00 Diktátor, záb.-náuč. program pre deti – SD Nivy, Súťažná 18
10.00 Bol raz jeden… (maliar) – Klub 22, Vavilovova 22
10.00 Čiga, biga, nie som striga, rozprávka – Klub Slniečko, Furdekova 6/a
14.00 Hýbem sa, teda som, tvorivé dielne – Bibiana, Panská 41
14.00 Kolotoč, kvíz – SD Nivy, Súťažná 18
14.00 Spadla hruška zelená, rozbila si kolená, o prvej pomoci – M Klub, Gessayova 10
18.00 Kúzelnícka škola – Klub 22, Vavilovova 22
VÝSTAVY
Šiesti zo šesťdesiatych – Dvorana Ministerstva kultúry SR, Nám. SNP 33, do 24. februára
Koloman Sokol – Mirbachov palác, Františkánske nám. 11, ut – ne 10.00 – 17.00 h, do 10. februára
Dale Chihuly – Pálffyho palác, Panská 19, ut – ne 10.00 – 17.00 h, do 10. februára
Medzinárodné sklárske sympózium Lednické Rovne 2000 – Pálffyho palác, do 17. februára
Slovenská fotografia 1925 – 2000 – moderna, postmoderna, postfotografia – SNG, Eszterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra 4, ut – ne 10.00 – 18.00 h, do 10. februára
Alexander Szabó, obrazy – galéria Ardan, Lermontovova 14, ut – so 10.00 – 19.00 h, do 31. januára
Narodím sa znovu? – Bibiana, do 28. februára
Paula Modersohn-Becker, maliarske dielo – SNG Vodné kasárne, Rázusovo nábr. 2, ut – ne 10.00 – 18.00 h, do 15. februára
Peter Galvánek, obrazy – galéria Michalský dvor, Michalská 3, do 10. februára
Svet lacandónskych Indiánov – Slovenské národné múzeum, Vajanského nábr. 2, ut – ne 9.00 – 17.00 h, do 30. januára
Ingrid Modory: Slávnostný šat na rozhraní dňa a noci – K. Gallery, Ventúrska 8, do 4. februára
Martin Borodáč: Dobrodruh znaku a farby – výstavná sieň SPP, Drevená ul., ut – ne 10.00 – 18.00 h, do 3. februára
Milan Dobeš, grafika, objekty – Múzeum Milana Dobeša, do 15. februára
Sonia Delaunay, maľby, dizajn – Múzeum Milana Dobeša, do 15. februára
Medzinárodné sklárske sympózium Lednické Rovne 2000 – Pálffyho palác, Panská 19, ut – ne 10.00 – 17.00 h, do 17. februára
Alexander Szabó, výber z tvorby – Galéria Ardan, Lermontovova 14, ut – so 16.00 – 19.00 h, do 31. januára
Miloš Boďa, expozície – galéria Slovenskej sporiteľne, Zelená 2, ut – ne, do 24. februára
Jakub Byrozek: Veľkokontaktové zátišia – galéria fotografie Profil, Prepoštská 4, ut – ne 13.00 – 18.00 h, do 3. februára
Kultúrne stretnutia od západu na východ – Galéria Z, Ventúrska 9, po – so 12.00 – 18.00 h
Kultúrne stretnutia od západu na východ, maliari a sochári – galéria MIRO, Košická 56, po – pia 9.00 – 17.00 h, 17. februára
Subtílne drobnosti – Jana Hamarová, Karin Kolčáková – galéria Medium, VŠVU, Hviezdoslavovo nám., po – pia 10.00 – 17.00 h, so 10.00 – 16.00 h
Albín Brunovský, knižné ilustrácie – galéria Artotéka, Kapucínska 1, po – str – piatok 12.00 – 18.00 h, ut – pia 10.00 – 14.00 h, do 25. marca