Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky

Premiérový polmaratón vyhral Králik

Polmaratón Bratislava má za sebou premiérový ročník. Na bežeckom podujatí, ktoré je zaradené aj do programu Slovenskej bežeckej ligy, si zmeralo sily celkovo 76 pretekárov. V okolí Železnej studienky sa súťažilo celkovo v štrnástich kategóriách a najväčš

Vyznávači vytrvalostného behu sa stretli tentoraz na Železnej studienke, v ktorej okolí sa uskutočnil Polmaratón Bratislava. FOTO - WWW.KAMZIKBRATISLAVA.SK

iu pozornosť vzbudzoval beh mužov do 39 rokov.

Zvíťazil v ňom Eduard Králik zo Slávie UK Bratislava, ktorý zvládol 21-kilometrovú trať za 1:13:09 h. Jeho výkon ocenil aj riaditeľ pretekov Ladislav Findl: ,,Víťaz podal obdivuhodný výkon, keďže musel absolvovať pomerne veľa kopcovitých úsekov. V ďalších ročníkoch budú mať bežci čo robiť, aby jeho rekord vylepšili. Celkovo sme videli veľa dobrých behov, málokedy sa stáva, aby v hlavných kategóriách dobehli do cieľa všetci pretekári." Na druhom mieste v hlavnej kategórii skončil Peter Dečo (taktiež zo Slávie UK), ktorý zaostal za víťazom o takmer šesť minút. Na polmaratóne sa zišla kvalitná konkurencia, z bratislavskej špičky nechýbal nik.

Zaujímavosťou je, že trať v maratónkach absolvoval aj šéf podujatia Ladislav Findl (MAC Rača), ktorý obsadil v kategórii nad 40 rokov druhé miesto. Trať bola situovaná v Bratislavskom lesnom parku, viedla údolím Vydrice a po hlavnom hrebeni Malých Karpát. Bežci mohli využiť jednu občerstvovaciu stanicu a museli zvládnuť prevýšenie 270 m. Trať bola obrátková, vyše desaťkilometrový úsek museli bežci absolvovať dvakrát. Riaditeľ podujatia Ladislav Findl je s premiérovým ročníkom spokojný a už sa teší na budúcoročné pokračovanie: ,,Veľmi dôležité bolo, že nám vyšlo počasie a nikomu sa nič nestalo. S takou početnou účasťou sme ani nerátali a verím, že o rok príde ešte viac športuchtivých ľudí."

BORIS GAJARSKÝ

Výsledky - muži do 39 rokov: 1. Eduard Králik 1:13:09 h, 2. Peter Dečo (obaja Slávia UK Bratislava) 1:19:03, 3. Tomáš Giertli (Bratislava) 1:21:51, 4. Peter Vaník (Slávia STU Bratislava) 1:22:10. 5. Emil Duraj (ČSPSR) 1:25:00, muži 40-49 rokov: 1. Jozef Polák (Obecný úrad Hul) 1:18:27, 2. Ladislav Findl (MAC Rača) 1:21:01, 3. Stanislav Svítok (ŠKP Skalica) 1:22:57, 4. Ivan Gabovič (SBS Ivanka) 1:29:48, 5. Daniel Michalička (Bratislava) 1:29:56