sky investor v katastri Vajnôr. Príčinou nesúhlasu mestskej časti je fakt, že štúdia parku zasahuje do územia, ktoré rieši štúdia zóny Vajnory-Rybničná. "Dali sme si ju vypracovať vlani a rátala aj s vedecko-technologickým parkom," povedala Zemanová. Na rozdiel od štúdie Cepitu však ich štúdia zachováva vidiecky charakter Vajnôr. "Našu štúdiu však mesto neakceptovalo," povedala Zemanová.
Vajnory vyjadrili aj nesúhlas s postupom mesta - podľa starostky Anny Zemanovej sa mali na rozhodovaní podieľať aj Vajnory. "Hlavné mesto odmieta obvinenie, že postupuje nezákonne. Postup je zákonný, čo hlavné mesto konzultovalo s krajským stavebným úradom," povedala hovorkyňa magistrátu Eva Chudinová. Magistrát začal s prerokovávaním štúdie pred mesiacom. Vajnory poslali k štúdii svoje nesúhlasné stanovisko a námietku proti postupu mesta.
Podľa primátora Andreja Ďurkovského vedenie mesta myšlienku parku podporuje. "Z Bratislavy chceme vytvoriť takzvané biele mesto, čiže mesto biznisu a moderných technológií bez ťažkých splodín a chemických prevádzok," povedal Ďurkovský. Investíciu považuje primátor za celobratislavský projekt. Vajnory z neho môžu mať prospech napríklad tým, že tu bude dobudovaná električková trať. Mesto sa na parku priamo finančne podieľať nebude, no Ďurkovský uvažuje o daňových úľavách pre investorov.
LINDA VASIĽOVÁ