Neštátni lekári naďalej ordinujú v poliklinike na Bezručovej ulici. A to aj napriek tomu, že pri bleskovom rušení polikliniky 1. marca a sťahovaní štátnych lekárov mal riaditeľ Fakultnej nemocnice Bratislava Valerián Potičný v pláne vysťahovať zvyšných lekárov do dvoch mesiacov. Štátni lekári sa pritom museli vysťahovať v priebehu jedného týždňa zväčša na Mickiewiczovu.
"Začíname druhú polovicu mája, ale stále neviem, kedy nás čaká zmena," hovorí jedna z neštátnych lekárok.
"Nič nevieme. Mám len neoficiálne informácie, že pľúcny pavilón na Mickiewiczovej, kam sa máme sťahovať, sa má podľa rozhodnutia riaditeľa fakultnej nemocnice začať rekonštruovať," povedal chirurg, ktorý má na Bezručovej súkromnú ambulanciu. V súčasnosti tu ordinuje ešte 22 neštátnych lekárov. Prácu im sťažuje aj to, že v marci sa spolu so štátnymi lekármi odsťahovali aj laboratóriá a RTG, takže pacientov s bolestivými stavmi musia posielať na röntgen na Mickiewiczovu či k milosrdným. "Okrem toho, že je to cesta cez pol mesta, pracoviská nestíhajú a pacienti často čakajú aj dve hodiny," kritizuje situáciu chirurg. Podstatnú časť pacientov polikliniky tvorili starší obyvatelia z mestskej časti Staré Mesto.
Dôvodom zrušenia fungujúcej polikliniky je, že sťažovala predaj bývalej nemocnice na Bezručovej 3. Fakultná nemocnica ju ponúkla na predaj - bez poliklinickej časti - v roku 2003 a jej trhová cena bola vtedy stanovená na 191 miliónov. Zahraniční záujemcovia však chcú kúpiť len objekt ako celok. Podľa ich predstáv by sa v budúcnosti z bývalej nemocnice s poliklinikou mal stať bytový dom. Minimálna cena komplexu Bezručovej 3 a 5 je stanovená na 345 miliónov korún.
Návrh koncepcie reštrukturalizácie fakultnej nemocnice, ktorý vypracovalo vedenie FN Bratislava ráta do troch rokov aj so zrušením Mickiewiczovej.