BRATISLAVA. S výstavbou heliportu v bratislavskej Nemocnici Ružinov by sa mohlo začať už v auguste. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) Eva Kliská.
"Verejné obstarávanie bolo ukončené, predpokladaný začiatok výstavby je stanovený na august tohto roka. Prepojenie heliportu s monoblokom bude realizované lávkou pre peších o dĺžke približne osem metrov," priblížila.
Heliport by mal byť priamo spojený s komplexom operačných sál a vertikálne priamo prepojený na činnosť urgentného príjmu.
Je navrhovaný ako vyvýšená železobetónová konštrukcia, umiestená samostatne vedľa objektu monobloku.
Ružinovskú nemocnicu čaká rozsiahla investícia, na rekonštrukciu a modernizáciu dostane 80 miliónov eur.
Nemocnica bude mať nielen nový heliport. Plánuje sa rozšírenie operačných sál, nové opláštenie budovy, ale i vynovenie izieb pre pacientov či parkovacie domy.
Rekonštrukcia by sa mala realizovať za plného chodu nemocnice, trvať by mala zhruba päť rokov.