SME

Developer rokoval s Vallom o hoteli Kyjev a jeho okolí

Zástupca spoločnosti Lordship sa už stretol aj s novým majiteľom bývalého Priora.

Pohľad na Kamenné námestie s obchodným domom MY (bývalý Prior), v pozadí hotel Kyjev, ktorý má iného vlastníka.Pohľad na Kamenné námestie s obchodným domom MY (bývalý Prior), v pozadí hotel Kyjev, ktorý má iného vlastníka. (Zdroj: SME/Jozef Jakubčo)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

BRATISLAVA. Developer Lordship, ktorý je cez svoju dcérsku spoločnosť SK Centre vlastníkom bývalého hotela Kyjev v Bratislave, rokoval s primátorom hlavného mesta Matúšom Vallom a starostkou bratislavskej mestskej časti Staré Mesto Zuzanou Aufrichtovou.

Predseda predstavenstva spoločnosti Lordship Jonathan Jackson s predstaviteľmi samospráv rozoberali budúcnosť časti centrálneho priestoru v Bratislave.

Developer bude postupovať podľa plánu

Prečítajte si tiež: Bratislavský Prior v skutočnosti kupujú traja boháči Čítajte 

Motiváciou majiteľa budovy bývalého hotela Kyjev ku stretnutiu s novým vedením mesta a mestskej časti bola snaha o transparentné riešenie investorských zámerov v centre Bratislavy.

SkryťVypnúť reklamu

Verí, že konečná podoba tohto priestoru by mala vzísť z diskusie so zástupcami Bratislavčanov.

Jackson informoval Valla a Aufrichtovú, že sa už dvakrát snažil v spolupráci s mestom o zmenu územného plánu celého bloku 17/9 zóna Dunajská, ktorá by pomohla riešiť súčasný a podľa neho nikomu nevyhovujúci stav.

V priebehu posledných 15 rokov, odkedy je budova hotela Kyjev v jeho vlastníctve, však ku zmene neprišlo.

"Aj preto sme sa rozhodli postupovať v rámci regulatív súčasného platného územného plánu a zamýšľame budovu bývalého hotela zrekonštruovať v súlade s ním. Na mieste dnešného parkoviska plánujeme realizáciu nového administratívneho objektu," povedal na stretnutí Jackson.

Parkovanie by podľa neho zákazníci našli v podzemných garážach.

SkryťVypnúť reklamu

Developer je ochotný Kyjev zosúladiť s Priorom

Načítavam video...
Prečítajte si tiež: Developer tvrdí, že súťaž k fasáde hotela Kyjev je transparentná Čítajte 

Zároveň by chcel investor v trojuholníku ulíc Rajská a Špitálska, kde je v súčasnosti nefunkčná rampa do podzemia, vytvoriť nové námestie pre Bratislavčanov.

To by plynulo nadväzovalo na Kamenné námestie a Námestie SNP, ktoré chce mesto revitalizovať podľa projektu Živé námestie.

"Obytné domy, ktoré investor vlastní v priestore Kamenného námestia, by v budúcnosti nahradili byty dizajnovo zapadajúce do zrekonštruovanej zóny. Terajší technický a konštrukčný stav nedovoľuje veľa," spresnil developer.

Zástupca spoločnosti Lordship informoval primátora a starostku, že sa už stretol na rokovaniach s novým majiteľom obchodného domu (bývalý Prior) na Kamennom námestí Georgom Trabelssiem.

Developer je ochotný sa podieľať na spoločnom postupe s majiteľom obchodného domu a hľadať s ním cestu k rekonštrukcii oboch objektov na Kamennom námestí.

SkryťVypnúť reklamu

"Ak chcú mať obyvatelia Bratislavy funkčný verejný priestor v okolí hotela, je nutné zasiahnuť aj do jeho výzoru. Súčasná fasáda na budove bývalého hotela Kyjev totiž nespĺňa moderné tepelno-izolačné a ďalšie technické kritéria, a preto je potrebné ju pri rekonštrukcii vymeniť," tvrdí investor.

Bratislave pripravuje pre námestia súťaž

Primátor Matúš Vallo podľa developera zdôraznil, že priestor Kamenného námestia je pre hlavné mesto veľmi cenným územím, v ktorom treba riešiť bezpečnosť, kvalitu verejného priestoru a mestotvorné funkcie v úzkej nadväznosti na priľahlé Námestie SNP.

V tejto súvislosti hlavné mesto pripraví vstupy do ďalšej diskusie.

Mesto má pre územie Kamenného námestia a blízkeho Námestia SNP už víziu, ktorá vychádza z projektu Živé námestie a ktorá by sa mala zhmotniť v pripravovanej urbanisticko-architektonickej súťaži.

gru pop

Matúš Vallo

Cena 30-minútového lístka sa zvýši o 10 percent, ročná električenka o sedem.


SITA 9
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Komerčné články

  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  3. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  4. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  5. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  6. Plátené tašky a opakované použitie
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Čo vám hrozí, keď si neliečite alergiu
  3. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  6. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  7. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  8. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 16 678
  2. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 369
  3. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 4 856
  4. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 561
  5. Plátené tašky a opakované použitie 3 698
  6. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 3 512
  7. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 3 122
  8. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 2 673
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
  1. Post Bellum SK: Oslobodenie Bratislavy – boj za cenu stoviek životov
  2. Ľuboš Vodička: Bratislavský Robinson Karl Jetting
  3. Juraj Mravec: Projekt Nového Lida nereflektuje záujmy Petržalky
  4. Pavol Pálfy: Úradná tabuľa - zákonná povinnosť alebo služba pre občana?
  5. Danica Chames: Zbláznili sa, šli na dovolenku do Bratislavy
  6. Radko Mačuha: Sídlisko, kvôli ktorému bolo zbúrané podhradie. ( cyklus bratislavská krutosť)
  7. Ján Roháč: Čo nám ukázali cyklopruhy na Vajanského?
  8. Michal Drotován: Môže byť Bratislava 15-minútové mesto?
  1. Janka Bittó Cigániková: Šialený zákon na ochranu kňazov schválený. Od 1. júla ich musia pustiť všade - aj na gynekologické a detské oddelenia 53 372
  2. Jozef Varga: Dvoje kruhy pod očami, bledý ako stena, aj takto dnes vyzerá Fico... 25 629
  3. Jozef Černek: Sprevádzal som Putinovcov – keď zistili, že ich kamoši z Maďarska chcú obsadiť aj Slovensko, stíchli 12 100
  4. Ivan Čáni: Tibor Gašpar a oni – učebnicový „vzor“ morálky, čestnosti, spravodlivosti. 12 087
  5. Ján Valchár: Ukrajinský darček na ruský deň detí (alebo ako spáliť ruskú flotilu zo záhradného domčeka) 10 997
  6. Martin Fronk: Zabudnuté kúpele ožili: Ako dobrovoľníci premenili ruinu na lesný raj 8 390
  7. Marcel Rebro: Sexuálne násilie Červenej armády pri oslobodzovaní Európy 7 154
  8. Radko Mačuha: Bože, asi preto, že je to vzácne? 4 918
  1. Radko Mačuha: Tak sme si vyštrngali deň pracovného nasadenia.
  2. Věra Tepličková: Viete, kto sú Machaláni?
  3. Radko Mačuha: Bože, asi preto, že je to vzácne?
  4. Věra Tepličková: Keď Eštok nevie, čí je, Danko chce mať pokoj na ceste za stolicou a Fico hrá vabank...
  5. Radko Mačuha: Demilitarizácia Ruska cez joystick.
  6. Radko Mačuha: Veď na východe nič nieje.
  7. Yevhen Hessen: Ukrajinská komunita na Slovensku a dejiny kultúrnych väzieb
  8. Marcel Rebro: Deň detí bez otcov a s ruskými dronmi nad hlavou
SkryťZatvoriť reklamu