Nie som si istá, či mi je jasný účel tzv. ostrovčekov pre chodcov na priechodoch cez rôzne viacprúdovky v meste.
Sú tam pre autá ako zábrana, aby sa tam nejako nepredbiehali alebo zle neodbočovali? Alebo pre chodcov, aby mali kde spočinúť, keď majú červenú?
Kedysi som si myslela, že platí druhá možnosť, ale čoraz viac ma realita presviedča o opaku. Aj na frekventovaných miestach, ako sú Račko alebo Šafko, sú ostrovčeky také malé, že nápor chodcov nezvládajú.
Nedajbože sa na nich objavia ľudia s kočíkmi alebo bicyklami. To aby sa potom niektorí začali stavať na hlavy iných.
Momentálne nám v Bratislave prerábajú rôzne cesty a križovatky, najvýraznejšie asi oblasť Mlynské Nivy. Nápor chodcov na túto lokalitu sa poriadne zvýši. Tisícky nových pracujúcich a bývajúcich.
Plány sú to veľkolepé. Len či sa tam plánujú aj veľkokapacitné ostrovčeky? Ak nie, dúfam, že magistrát aspoň vydá nejaké smernice k stavaniu sa na hlavy.