DIVADLÁ
19.00 Vládca Oidipus, Sofokles – DPOH, Laurinská 21
19.00 Scény z manželského života, J. Bergman – Malá scéna, Dostojevského rad 7
19.00 Šiesti v pyžame, komédia – Nová scéna, Kollárovo nám. 20
19.00 Všetci sú za dverami, M. Lasica, J. Satinský – Štúdio L+S, Nám. 1. mája 5
19.00 Turecká kaviareň, R. Thomas – West, Kolárska 3
19.00 Vražda sekerou v svätom Peterburgu, J. Novak – Astorka – Korzo 90, Suché mýto 17
19.00 Carmen, M. Sládek, I. Fernandez – Divadlo Aréna, MIPD, Viedenská cesta 10
KINÁ
Kokaín, USA – Hviezda, Nám. 1. mája, 16.30 a 20.30 h; Polus, 18.25, 21.05 a 23.35 h
Jediný, USA – Hviezda, Nám. 1. mája, 18.45 h; Polus, 11.35, 15.35, 17.35, 19.35, 21.35 a 23.30 h
Traffic – aféry (bez)mocných, USA/Nem. – Tatra, Nám. 1. mája, 16.30 a 19.30 h; Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 14, 14.30, 17.15 a 20.00 h; Polus, 18.20, 19.50, 21.00, 22.40 a 23.45 h
Z pekla, USA – Istropolis – veľká sála, Trnavské mýto 1, 16.30 a 19.30 h; Polus, 19.15 a 21.45 h
Harry Potter a kameň mudrcov, USA/VB – Istropolis – kinosála 1, Trnavské mýto 1, 10.30, 14.00, 17.00 a 20.00 h; Polus, 11.10, 14.00, 16.50 a 19.40 h (slovenský dabing); 10.00, 12.45, 15.30, 18.30 a 21.15 h (slovenské titulky); Charlie centrum, 17.00 a 20.00 h
Pokémon – sila jednotlivca, USA – Istropolis – Kinečko, Trnavské mýto 1, 15.00 a 17.00 h
Anděl exit, ČR – Istropolis – Artkino, Trnavské mýto 1, 17.30 a 20.00 h
Pearl Harbor, USA – Obzor, Radlinského 18, 15.30 a 19.00 h
Pikantné pokušenie, USA – Nádej, Rača, Nám. hrdinov, 15.30 a 17.30 h; Polus, 10.30, 13.00, 15.20 a 17.40 h
Atlantída: Stratená ríša, USA – Devín, Devínska Nová Ves, 15.15 a 17.15 h; Polus, 12.00, 14.10 a 16.20 h
Kytice, ČR – Zora, Okružná 1, Trnávka 16.30 a 19.00 h
Amélia z Montmartru, Fr. – Devín, Devínska Nová Ves, 19.45 h
Zlatíčka pre každého, USA – Odboj, Dúbravka, Jadranská, 17.00 a 19.30 h; Nivy, Súťažná 18, 19.00 h
Pikantné pokušenie 2, USA – Istota, Karloveská 32, 17.30 a 20.00 h
Dr. Dolittle 2, USA – Istota, Karloveská 32, 15.00 h
Zlatá míľa, USA – Zrkadlový háj, Rovniankova 3, 16.00 h
Grinch, USA – Lúky, Vígľašská 1, 16.00 h
Pravá blondínka, USA – Polus, 11.15, 13.15, 15.15 a 17.15 h
Zoolander, USA – Polus, 11.25, 13.35, 15.45 a 17.55 h
Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko, ČR – Polus, 11.55, 14.05 a 16.10 h
Bratstvo vlka, USA – Polus, 20.00 a 22.50 h
Drak medvedíka Bornella, Hol. – Charlie centrum, 16.00 h
Jeseň v New Yorku, USA – Charlie centrum, 17.30 h
Podzimní návrat, ČR – Charlie centrum, 18.00 a 20.00 h
Zmluva s diablom, USA – Charlie centrum, 18.30 h
Farářův konec, ČR – Charlie centrum, 19.30 h
Kadosh, Fr./Izrael – Charlie centrum, 20.00 h
DISKOTÉKY
Mexické noci – Elam club, Staré grunty
Novoročná diskopárty pre mládež – DK Lúky, Vígľašská 1
Fiesta Latina, Viva Chile – KD Trnávka, Bulharská 60
Death Disco Special – Duna, Radlinského 11
Rock – Aligátor, Laurinská 7
Essential Selection: From Underground Music – Crystal Music club, Špitálska 37
Oldies disco – Tatra club, Námestie 1. mája
Disco – Kráter, Vysoká 15
Charlies Pub is different – Charlies Pub, Špitálska 4
Saturday Night Fever, DJ Puki – Club 39, Staré grunty 51
Swanx party – Cirkus Baroko, nábrežie Dunaja
Dramatique – U club, Nábr. arm. gen. L. Svobodu
PRE DETI
16.00 Novoročné diskohry – M Klub, Gessayova 10
16.00 Janko Hraško, film – SD Nivy, Súťažná 18
16.00 Zlatá míľa, film – DK Zrkadlový háj, Rovniankova 3
16.00 Grinch, film – DK Lúky, Vígľašská
16.00 Modrá, biela, snehobiela – Bibiana, Panská 41
KONCERTY A PODUJATIA
17.00 Zväz Rusov na Slovensku, večer rodákov – OS Stromová 18
17.00 Čaj o piatej, hrá Saturn – SK Nové Mesto, Vajnorská 21
19.00 Ples Matice slovenskej, otvorenie ples. sezóny – Istra Centrum, Devínska Nová Ves
Orkrist, Sungate, koncerty skupín – Duna, Radlinského 11
Nedeľa 13. január
DIVADLÁ
19.00 Portugália, Z. Egressy – DPOH, Laurinská 21
19.00 Človek pre všetky časy, R. Bolt – Malá scéna, Dostojevského rad 7
19.00 Všetci sú za dverami, M. Lasica, J. Satinský; hostia: J. Kodet a I. Bartošová – Štúdio L+S, Nám. 1. mája 5
19.00 Dva tucty červených ruží, A. de Benedetti – West, Kolárska 3
14.30 Duchovplná rozprávka alebo Nedotýkajte sa trollov…, M. Janoušek, Divadlo AHA, MKC, Školská 14
KINÁ
Kokaín, USA – Hviezda, Nám. 1. mája, 16.30 a 20.30 h; Polus, 18.25 a 21.05 h
Jediný, USA – Hviezda, Nám. 1. mája, 18.45 h; Polus Center, 11.35, 15.35, 17.35, 19.35 a 21.35 h
Traffic – aféry (bez)mocných, USA/Nem. – Tatra, Nám. 1. mája, 16.30 a 19.30 h; Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 14, 14.30, 17.15 a 20.00 h; Polus, 18.20, 19.50, 21.00 a 22.40 h
Z pekla, USA – Istropolis – veľká sála, Trnavské mýto 1, 16.30 a 19.30 h; Polus, 19.15 a 21.45 h
Harry Potter a kameň mudrcov, USA/VB – Istropolis – kinosála 1, Trnavské mýto 1, 10.30, 14.00, 17.00 a 20.00 h; Polus, 11.10, 14.00, 16.50 a 19.40 h (slovenský dabing); 10.00, 12.45, 15.30, 18.30 a 21.15 h (slovenské titulky); Charlie centrum, 17.00 a 20.00 h
Pokémon – sila jednotlivca, USA – Istropolis – Kinečko, Trnavské mýto 1, 15.00 a 17.00 h
Anděl exit, ČR – Istropolis – Art Kino, Trnavské mýto 1, 17.30 a 20.00 h
Pearl Harbor, USA – Obzor, Radlinského 18, 15.30 a 19.00 h
Pikantné pokušenie, USA – Nádej, Rača, Nám. hrdinov, 15.30 a 17.30 h – Polus, 10.30, 13.00, 15.20 a 17.40 h
Atlantída: Stratená ríša, USA – Devín, Devínska Nová Ves, 15.15 a 17.15 h Polus, 12.00, 14.10 a 16.20 h
Amélia z Montmartru, Fr. – Devín, Devínska Nová Ves, 19.45 h
Zlatíčka pre každého, USA – Odboj, Dúbravka, Jadranská, 17.00 a 19.30 h
Kytice, ČR – Zora, Okružná 1, Trnávka 16.30 a 19.00 h
Pikantné pokušenie 2, USA – Istota, Karloveská 32, 17.30 a 20.00 h
Spy Kids, USA – Istota, Karloveská 32, 10.00 a 15.00 h
Princezna ze starého mlejna, ČR – DK Ružinov, Ružinov- ská 28, 15.00 h
Každý to rád inak, Fr. – DK Ružinov, Ružinovská 28, 18.00 h
Sestrička Betty, USA – Zrkadlový háj, Rovniankova 3, 19.30 h
Zlatá míľa, USA – Zrkadlový háj, Rovniankova 3, 16.00 h
Kým sa zotmie, USA – Lúky, Vígľašská 1, 18.30 a 20.00 h
Grinch, USA – Lúky, Vígľašská 1, 16.00 h
Pravá blondínka, USA – Polus, 11.15, 13.15, 15.15 a 17.15 h
Zoolander, USA – Polus, 11.25, 13.35, 15.45 a 17.55 h
Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko, ČR – Polus, 11.55, 14.05 a 16.10 h
Bratstvo vlka, USA – Polus, 20.00 h
Drak medvedíka Bornella, Hol. – Charlie centrum, 16.00 h
Jeseň v New Yorku, USA – Charlie centrum, 17.30 h
Podzimní návrat, ČR – Charlie centrum, 18.00 a 20.00 h
Zmluva s diablom, USA – Charlie centrum, 18.30 h
Farářův konec, ČR – Charlie centrum, 19.30 h
Kadosh, Fr./Izrael – Charlie centrum, 20.00 h
DISKOTÉKY
Rock – Harley Davidson, Rebarborová 1
Rock Night – Aligátor, Laurinská 7
Sunday – Cirkus Barok, nábrežie Dunaja
Rytmo de la Noche, DJ Mayoo – latino fiesta, Club 39, Staré grunty 51
Lunge sunday – Crystal Music club, Špitálska 37
PRE DETI
10.00 O mešci s dvoma grošíkmi – Štátne báb. divadlo, Dunajská 36, aj o 14.30 h
10.00 Nie sme doma, maľujeme – CC Centrum, Jiráskova 3
10.00 Deti, chyťte vlka, divadlo – DK Ružinov, Ružinovská 28
15.00 Hopsa – hejsa, súťaže – Klub 22, Vavilovova 22
15.00 Sloníča, rozprávka – PKO, Nábr. arm. gen. L. Svobodu 3
16.00 Zlatá míľa, film – DK Zrkadlový háj, Rovniankova 3
16.00 Tajomstvo daru – Bibiana, Panská 41
16.00 Grinch, film – DK Lúky, Vígľašská
18.00 Princezna ze mlejna II., rozprávka – DK Ružinov, Ružinovská 28
KONCERTY A PODUJATIA
19.00 Trio MyLenUm, šesť rúk na jednom klavíri – Zrkadl. sieň Prim. paláca, Primaciálne námestie
VÝSTAVY
Šiesti zo šesťdesiatych – Dvorana Ministerstva kultúry SR, Nám. SNP 33, do 24. februára
Koloman Sokol – GMB Mirbachov palác, Františkánske nám. 11, ut – ne 10.00 – 17.00 h, do 10. februára
Dale Chihuly – Pálffyho palác, Panská 19, ut – ne 10.00 – 17.00 h, do 10. februára
Slovenská fotografia 1925 – 2000 – moderna, postmoderna, postfotografia – SNG, Eszterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra 4, ut – ne 10.00 – 18.00 h, do 10. februára
Alexander Szabó, obrazy – galéria Ardan, Lermontovova 14, ut – so 10.00 – 19.00 h, do 31. januára
Narodím sa znovu? – Bibiana, do 28. februára
Naše Vianoce (možno aj) na skle maľované, netradičný pohľad na vianočné sviatky, výstava spojená o 15.00 h aj s programom – Bibiana, do 12. januára
Rozhovory s umením II. – Galéria Z, Ventúrska 9, po – so 12.00 – 18.00 h
J. Saudek, S. Saudková: Božská komedie – galéria Michalský dvor, Michalská 3, ut – ne 13.00 – 18.00 h, do 13. januára
Erotika, fotografie – GMB Pálffyho palác, Panská 19, do 4. februára
Paula Modersohn-Becker, maliarske dielo – SNG Vodné kasárne, Rázusovo nábr. 2, ut – ne 10.00 – 18.00 h, do 15. februára
Príbehy v obrazoch, predajná výstava – galéria Café Parnas, do 15. januára
Peter Galvánek, obrazy – galéria Michalský dvor, Michalská 3, do 10. februára
Svet Lacandónskych Indiánov – Slovenské národné múzeum, Vajanského nábr. 2, ut – ne 9.00 – 17.00 h
Slávnostný šat na rozhraní dňa a noci – K. Gallery, Ventúrska 8, do 4. februára
Martin Borodáč – Dobrodruh znaku a farby – výstavná sieň SPP, Drevená ul., ut – ne 10.00 – 18.00 h