SME
Sobota, 26. november, 2022 | Meniny má Kornel

Planéta mieru, Rolandova, Radosť zo života. V Bratislave vítajú jar, spúšťajú fontány

Mesto už tradične začína jarnú sezónu otváraním fontán v poslednom aprílovom týždni.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

BRATISLAVA. Medzi prvými boli otvorené fontány v historickom centre mesta, ďalšie budú uvedené do prevádzky postupne počas najbližších týždňov. V prevádzke bude tento rok 38 mestských fontán a 10 pitných fontánok.

„V tomto roku bude spustených 38 mestských fontán a 10 pitných fontánok. Oproti minulému roku ich bude viac. Po ukončení rekonštrukcií budú do prevádzky uvedené aj mestská fontána Kozmický kameň na ulici Vladimíra Clementisa, fontána na Námestí M. Benku a pitná fontánka Putto s rybou na Bielej ulici,“ povedal Vladimír Gašperák pre agentúru SITA, riaditeľ organizácie Generálny investor Bratislavy, ktorá zabezpečuje údržbu a prevádzku celkovo 55 zariadení, z toho 41 fontán, 11 pitných fontánok a tri studne.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na území Bratislavy je vyše 140 fontán, mnohé z nich patria okrem mesta aj mestským častiam, hotelom, nákupným strediskám a iným vlastníkom. Ročná spotreba vody vo všetkých mestských fontánach je približne 15-tisíc metrov kubických. Fontány pripravujú na prevádzku od marca a sú v prevádzke spravidla od apríla do konca septembra, v závislosti od počasia.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu