1. Niekto Bratislavu vníma ako krásavicu na Dunaji, iný ako predmestie Viedne a niekto zas ako špinavú dieru s neochotnými ľuďmi. Čím je pre vás?
„Bratislava je mesto, kde som sa narodil, kde som vyrastal a kde žijem. Mal som viac možností odsťahovať sa, ale nikdy som nad tým reálne neuvažoval.
Bratislava je môj domov, moje mesto.“
2. Čo na dnešnom Prešporku zbožňujete?

„Tú kombináciu a blízkosť Dunaja, mesta a hôr – Malých Karpát.“
3. A čo, naopak, z duše nenávidíte?
„Neporiadok, a ani zďaleka teraz nehovorím iba o odpadkoch a čiernych skládkach.
Na Bratislave je veľmi vidieť, že za posledných iks rokov sa tu rozvoj – údržba, výstavba i služby realizovali chaoticky a bez jednotnej vízie.“
4. Každý má svoje obľúbené miesta, kde si rád prevetrá hlavu a uvoľní sa. Kde sú v Bratislave tie vaše?
„Jednoznačne lesopark! Minule som išiel s kamarátom z Partizánskej lúky do Rače – vyše dvanásť kilometrov v lese a pritom stále v meste.
Na jednej strane Lamač a Záhorská, na druhej Nové Mesto a Rača. Môcť sa prejsť lesom takmer v strede mesta je super!“
5. Ako vnímate celomestskú parkovaciu politiku, ktorá dáva mestským častiam možnosť, aby si nastavili pravidlá samy, a uprednostňuje domácich pred mimobratislavskými?

„Parkovanie v Bratislave je hrôza. To, že každá mestská časť si vymýšľa svoje pravidlá považujem za tragické zlyhanie kompetentných a obrovskú komplikáciu pre nás občanov.
Čo sa týka riešenia nemám žiadny zázračný recept. Iba nechápem, ako je možné, že v tomto meste ešte stále dostávajú stavebné povolenia aj budovy, ktoré nemajú doriešené parkovanie.
Napríklad, že v podzemí nemajú adekvátny počet parkovacích miest.
Tiež nerozumiem tomu, prečo mesto povoľuje výstavbu ďalších obrovských nadzemných parkovacích plôch a prečo parkovanie povinne nejde pod zem.
Prípadne prečo nie je povolené na zemi iba v tom prípade, keď bude parkovisko prekryté zeleňou alebo sa na ňom bude vyrábať energia zo slnka.
A čo sa týka platenia, ak by celomestská parkovacia karta stala do 120 eur na rok, kúpil by som si ju.“

6. Dávna Pozsony bola multikultúrna. Až do vojny tu žili pokope Slováci, Nemci, Maďari, Česi či Židia. Dnes sa však mnohí obávajú a nechcú medzi seba pustiť iné národnosti. Je v Bratislave miesto pre migrantov a viete si tu napríklad predstaviť mešitu?
„V Bratislave migranti žili, žijú a budú žiť. Predsa len, sme a vždy sme boli, relatívne významné miesto na obchodných trasách, na veľkej európskej rieke a na hranici kultúrnych priestorov Slovákov, Maďarov a Rakúšanov alebo ak chcete Germánov.
Neposudzujem ľudí podľa rasy či národnosti. Posudzujem ľudí podľa činov. Z tohto pohľadu ma vôbec nezaujíma, či je niekto odtiaľto, alebo či prišiel z ďaleka, ale to ako sa tu správa.
Keď tu reálne máme kostoly, synagógu, modlitebne ďalších náboženstiev, nevidím žiadny dôvod, prečo by sme mali brániť výstavbe mešity.“
7. Okrem cudzincov tu býva mnoho národniarov z rôznych kútov Slovenska. Tí však všeobecne na Bratislavčanov nadávajú a nevraživosť funguje aj z druhej strany. V čom tkvie problém?
„V našej nevzdelanosti a malosti.“
8. Potrebuje Bratislava metro? Prečo?

„Nie, nepotrebuje. Bratislava potrebuje funkčný systém MHD. Čítal som na túto tému zaujímavý materiál, že je ekonomicky nerentabilné prevádzkovať metro pri tak nízkom počte obyvateľov ako má Bratislava.“
9. Ktorému zaniknutému miestu v meste by ste znovu prinavrátili život a prečo?
„Podhradiu, čiže Zuckermandelu, Vydrici a židovskej štvrti. A prečo? Pretože by nebolo zlé, keby naše Staré Mesto nebolo také osekané, ako dnes je.
Stále som presvedčený, že k dotvoreniu atmosféry mesta to staré podhradie jednoducho chýba. O novej zástavbe v tejto časti mesta je škoda rozprávať.“
10. Povedzme, že máte k dispozícii stotisíc eur na to, aby ste v meste niečo zmenili. Do čoho by ste ich investovali?
„Do nášho lesoparku. Je to nevyužitý poklad tohto mesta.“