BRATISLAVA. Titus Buberník sa narodil v Pustých Úľanoch, je však Bratislavčan. Vyrastal na Jakubovom námestí, kde bolo pľacu na futbal až-až. Rozhodoval sa medzi ním a basketbalom.
„Chvíľu som uvažoval, ktorým smerom sa pustím. Spomínam si na známeho basketbalového trénera Kura Uberala, ktorý má presviedčal, aby som sa na futbal vykašľal,“ spomínal Buberník.

„Hral som za juniorský výber Bratislavy, ktorý získal v Ostrave titul majstra Československa. Futbal som hral od detstva, frčal v každej ulici, na každom dvore. V ňom sa otvárala aj nejaká možnosť dostať pár koruniek, možno aj to zavážilo,“ hovoril o svojich začiatkoch záložník Červenej hviezdy Bratislava (neskôr prešla väčšina hráčov do Interu), s ktorou získal pamätný titul majstrov Československa v roku 1959.
Na „Červenku“ si už dnes málokto spomenie. Hrávala v Petržalke za Starým mostom. Ihrisko dávno pohltila zástavba.
Buberník začínal v Slovane Bratislava. V tíme však bol taký pretlak talentovaných futbalistov, že ani on si nezahral veľa. Odišiel do VSS Košice, odtiaľ sa prišiel do bratislavskej Červenej hviezdy.
Mužstvo elegánov a inteligentov
Bývalý československý futbalový reprezentant Dezider Cimra sa dlho pozeral na vzácne tablo - majster Československa 1958/1959 Červená hviezda Bratislava. „Dnes by mal tento orchester hodnotu miliardy," povedal útočný center, ktorý zaň hral.
Bývalí hráči tohto klubu sa zvykli zavše stretnúť na štadióne ŠKP v Dúbravke. Je tam miestnosť s fotografiami z dávnych čias, na ktoré by sa nemalo zabudnúť.

Bývalému štadiónu ČH v Petržalke každý hovoril letisko. Mal maximálne povolené rozmery, kapacitu do 30-tisíc miest a neraz bol vypredaný. Červená hviezda, hoci v Bratislave „menšinový" klub po Slovane, si veľmi rýchlo získala srdcia priaznivcov a rešpekt celej bývalej republiky.
Po siedmich rokoch od vzniku klub získal titul. Mužstvo elegánov a inteligentov, čo bola v tom čase aj čosi ako nadávka, po desiatich rokoch od vzniku zaniklo.