Projekt SND a jeho priatelia pokračuje v utorok 10. mája hosťovaním varšavského Národného divadlo s hrou T. Slobodzianeka Merlin (Iná história). "Musel prísť do Varšavy Slovák, aby sa táto inscenácia zaskvela," napísala Gazeta Wyborzca po premiére Merlina v réžii Ondreja Spišáka. Merlin je inšpirovaný príbehom o kráľovi Artušovi, ktorý sa s rytiermi Okrúhleho stola vydal hľadať Svätý grál. Predstavenie bude simultánne tlmočené do slúchadiel. FOTO - HTTP://NARODOWY.PL/MERLIN |
OPERA A BALET SND
Hviezdoslavovo nám. 1
6. 5. E. Suchoň: Krútňava, o 11.00
6. 5. Spiaca krásavica, balet, o 19.00
7. 5. P. I. Čajkovskij: Panna Orleánska, o 19.00
9. 5. A. Dvořák: Rusalka, o 19.00
10. 5. G. Verdi: Maškarný bál, o 19.00
11. 5. Sylfida, balet o 19.00
12. 5. G. F. Händel: Alcina, o 19.00
SND - DIVADLO P. O. HVIEZDOSLAVA
Laurinská 21
6. 5. J. B. P. Moliére: Mizantrop, o 19.00
7. 5. V. Klimáček: Hypermarket, o 19.00
10. 5. T. Slobodzianek: Merlin (Národné divadlo Varšava), o 19.00
11. 5. M. Huba - M. Porubjak: Tančiareň, o 19.00
12. 5. R. Schimelpfennig: Arabská noc, o 19.00
SND - MALÁ SCÉNA
Dostojevského rad 7
6. 5. Ľ. Feldek: Horor v horárni, o 19.00
7. 5. F. Wittenbrink: Sekretárky, o 19.00
9. 5. P. Pavlac: 3. 3. 3. (Štátne divadlo Košice), o 19.00
11. 5. E. Maliti-Fraňová: Krcheň nesmrteľný, o 19.00
12. 5. E. Ionesco: Stoličky, o 19.00
NOVÁ SCÉNA
Kollárovo nám. 20
6. 5. Donaha! o 19.00
7. 5. Rebelové, o 15.00 a 19.00
12. 5. Rebelové, o 19.00
ŠTÚDIO L+S
Námestie 1. mája 5
6. 5. R. Harwood: Garderobiér (Štúdio L+S, Divadlo B. Polívky), o 19.00
9. 5. J. Godber, J. Thorntonová: Barmanky, o 19.00
10. 5. J. Nvota, K. Žiška: Piano revue, o 19.00
12. 5. Svet pre dvoch (Divadlo Na rázcestí), o 19.00
ŠTÚDIO 12
Jakubovo nám. 12
6. 5. S. Matejovičová: Godot bol stále tu alebo Odpusťte, pán Beckett, o 19.00
7. 5. Krvavý kľúč (Divadlo Nota bene), o 19.00
9. 5. R. Pollesch: Katka Krátka tu už nepracuje, o 19.00 prehliadka Nová dráma
10. 5. Diagnóza: Túžba (Divadlo z Pasáže a poslucháči VŠMU), o 19.00 prehliadka Nová dráma
11. 5. M. Jedlička: Korytnačina ( Divadlo Jána Palárika Trnava), o 16.00 prehliadka Nová dráma
11. 5. Nímandi a nymfomani (Svojpomocné umelecké družstvo), o 20.00 prehliadka Nová dráma
ASTORKA KORZO '90
Nám. SNP 33
6. 5. J. P. Daumas: Cintorín slonov, o 19.00
7. 5. R. Polák: Play Gorkiy alebo Letní hostia, o 19.00 - zrušené
9. 5. L. Lučenič & Satisfactory: Divadlo hudby, o 19.00
10. 5. A. P. Čechov: Ujo Váňa, o 19.00
11. 5. F. Peroutka: Keby som sa ešte raz narodil, o 19.00
12. 5. G. Gorgey: Na koho to slovo padne, o 19.00
DIVADLO ARÉNA
Viedenská cesta 10
6. 5. W. Mastrosimone: Totálne mimo, o 19.00
7. 5. Hriešny tanec, o 19.00
9. 5. E. Albee: Koza alebo Kto je Sylvia? komédia, o 19.00
11. 5. Hriešny tanec, o 19.00
DIVADLO A.HA.
Miestne kultúrne centrum, Školská 14
7. 5. I. Martinka: Šalom Alejchem, o 19.00
9. 5. V. Feriancová: Sneh, hra o večnom živote, o 19.00
12. 5. Z. Križková: Poslovia, anjelská komédia, o 19.00
MESTSKÉ DIVADLO BRATISLAVA
Klub čierny havran, Biela 6
7. 5. A. Goldflam: Útržky z nedokončeného románu, o 19.30 derniéra
9. 5. M. Gazdík podľa A. Dumasa: Dáma bez kamélií, o 19.30
10. 5. M. Gazdík podľa A. Dumasa: Dáma bez kamélií, o 19.30
11. 5. M. Gazdík podľa A. Dumasa: Dáma bez kamélií, o 19.30
DIVADLO STOKA
Pribinova 1
12. 5. Strata, o 20.00
ŠTUDENTSKÉ DIVADLO ÍVERY
Miestne kultúrne centrum, Školská 14
12. 5. O. Wilde: Celkom vážne, o 19.00
DIVADLO KAPLNKA
Dvor VŠMU, Ventúrska ul.
6. 5. W. Allen: Old Saybrook, o 19.00
9. 5. S. Lavrík: Zzltaa zzltaa llalija, o 19.00
10. 5. B. Srbljanovič: Rodinné príbehy, o 19.00
RADOŠINSKÉ NAIVNÉ DIVADLO
Škultétyho 5
9. 5. S. Štepka: Generál, o 19.00
DIVADLO GUNAGU
Divadlo F7, Františkánske nám. 7
10. 5. Herman von Hardcore: Láska, o 19.30
11. 5. V. Klimáček: Komiks, o 19.30
12. 5. Děfčátko, o 19.30
DIVADLO WEST
Nám. SNP 14
8. 5. J. Godber: Piť, alebo byť fit, o 19.00
10. 5. J. di Pietro, J. Roberts: Milujem ťa, ale..., o 19.00
TEÁTRO WÜSTENROT
Istropolis, Trnavské mýto
8. 5. Caveman, o 19.00
12. 5. Highlife, kabaretná šou, o 19.00
DIVADLO V A4
Nám. SNP 12
7. 5. Geniálna epocha podľa Schulza (Divadlo Disk Trnava), o 20.00
9. 5. Umri, skap a zdochni...!!! (Divadlo SkRAT), o 20.00
12. 5. Morča (Divadlo SkRAT), o 20.00