FOTO |
Vyrážali sme z Maastrichtu a precestovali ďalšie tri holandské mestá. Bola som na mnohých miestach v zahraničí, ale pokojne môžem povedať, že práve čas strávený na letnej univerzite bol najintenzívnejší a najkrajšie prežitý. Na podobný zážitok sa chystám aj toto leto," hovorí.
"V krajine sme mali prednášky o Európskej únii, kúpali sme sa v záhradnom parku aj v rieke, hrali sme hry v katakombách. Bolo to niečo ako letný tábor, urobený hravou, nenásilnou formou. Ráno sme vstávali okolo deviatej a potom sme celý deň bicyklovali. Holanďania sú dosť precízni, a preto sme mali program zaplnený a presne naplánovaný. V každom meste sme boli štyri dni, prespávali sme u študentov na privátoch," spomína. Gabriele zostala v pamäti aj zaujímavá akcia, známa ako Európska noc. "Každý si priniesol svoje drinky, jedlo, pustil si svoju hudbu a urobil ostatným prezentáciu svojej krajiny. Potom sme pripravené veci ochutnávali a bolo to perfektné," nadchýna sa.
"Vďaka pobytu som spoznala množstvo kamarátov, odbúrala som strach z komunikácie v angličtine. Pocit slobody a samostatnosti je na nezaplatenie," dodáva na záver Gabriela Thomasová. (mad)